Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea dintre un tigan si o romanca

#3
Salut! In primul rand, vezi ca titlul tau e scris gresit... ma intrebam si eu ce este acela un "tian". Pot sa spun ca sunt destul de surprinsa de subiect, nu l-am mai vazut pana acum(si sper ca nu-i plagiat /:)).
Oricum ai multe greseli de tastatura(si nu cred ca ai vrea sa iti fac un carnat de corectura acuma aici). Nu te mai grabi sa postezi si verifica textul inainte de cel putin 2 ori inainte sa postezi(si nu imediat dupa ce ai scris, asteapta vreo cateva ore sau chiar o zi. astfel vei putea observa greselile mai bine). Dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu(poti observa acest lucru in orice carte). In felul asta mai respira randurile si nu mai sunt inghesuite...
Nu ai reusit sa te separi prea bine de personajele pe care le "interpretai". Asta e parerea mea. De exemplu la punctul de vedere al lui Ionut ai spus "Nici parinti mei nu stiu despre aceasta relatie,am considerat ca e mai bine sa nu le spun asta acum." subliniez cuvantul "nici" ca si cum Ionut ar fi stiut ce a vorbit Bianca(mai bine spus gandit).
Mare lucru n-am ce comenta, pentru ca e cam scurt, si nimic prea consistent(poate ca a fost putin cam subtire, dar tinand cont ca este abia inceputul, merge). Asa trecand la categoria personal, am fost cam socata de varsta celor doi(sa nu mai mentionez ca nici nu ma declar o admiratoare a manelelor...) Iti spun si de ce mi se par cam nepotrivite varstele, pentru ca la varsta aia totul pare efemer si nu prea da siguranta, nu prea par pregatiti sa se lupte cu toate opozitiile care se pot ivi in cale... Mie una nu-mi pare credibil un copil care la 12 ani imi zice ca iubeste pe cineva incat sa fie gata sa-si dea si viata(si nu ma refer la rude, chestia e ca teoretic nu este destul de matur creierul ca sa proceseze astfel de sentimente puternice, personal inca ma mai jucam cu papusile la varsta aceea, deci nici nu putea fi vorba de un prieten, dar in lumea de azi orice e posibil). Vreau te rog sa intelegi ca nu ma refer ca e bine sau e rau. Poti scrie orice iti trece prin cap, pana la urma e povestea ta, poti face orice vrei tu cu personajele, pana la urma tu esti sefu'/sefa(si asta e partea cea mai tare cand scrii povesti, iti faci propria lume). Sa nu uitam sa mentionam ca cel mai cunoscut cuplu din istorie, Romeo si Julieta, erau tot foarte tineri(desi nu atat de tineri). Am citit multe povesti si carti in care se vorbea despre iubiri intre oameni care erau prieteni din copilarie. Deci doar mi-am spus parerea, nu vreau sa crezi ca ce am spus despre subiectul povestii este bine sau rau. Pur si simplu am zis ce am gandit.
Astept next, subiectul pare promitator in orice caz:D. Love will find a way:X

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 18-06-2010, 04:59 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de IceCat - 18-06-2010, 07:45 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Nywa - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Aly - 19-06-2010, 04:47 PM
RE: Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 02-07-2010, 04:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.471 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.748 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.646 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 14.005 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.764 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Iubire dintre doi ingeri Crazy Person 3 4.162 22-01-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)