Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea dintre un tigan si o romanca

#1
Bine gata am renuntat la plagiat si acum vin cu un fic original 100%.Sper sa va placa si astept comentarii.

Cap.1 Doar niste copii



Bianca: Vantul incepea sa bata usor,iar soarele sa se ascunda usor,usor printre nori.Furtuna trebuia sa inceapa in curand iar praful de pe strazile Bucurestiului sa se ridice.Pe strazile din cartierul Rahovei intr-o casa mare vopsita intr-o culoare verde deschis,cu ferestre mari si multe,intr-una din cele 10 camere care se aflau in casa ma aflam eu…
Eram destul de frumoasa si pentru ca mi-au murit laudatorii am sa va spun cate ceva despre mine.Sunt o fata la prima vedere mai timida dar daca ajungi sa ma cunosti vei vedea ca nu e deloc asa.Pentru ca sunt fata unui mare afacerist si a unei proaste trebuia sa ma imbrac mereu in haine scumpe si foarte sexi.Am ochii negri le fel ca si parul meu care imi curge pe spatele meu drept.
Camera mea era mobilata frumos cu un pat urias pot spune,langa el aflanduse o micuta noptiera pe care era asezata o lampa si langa ea o poza cu pri…ce prieten,chiar iubitul meu.Eu eram romanca,dar el era nu chiar tigan.De ce? Pentru ca mama lui era romanca,iar tatal lui tigan,iar el mai avea un frate.Pe mama lui o chema Ana,pe tatal lui Petrica,pe fratele lui Florin,iar pe el Ionut.
-Domnisoara Bianca,este cineva la telefon care vreau sa va vorbeasca! o aud pe menajera si ma conformez imediat.
Cobor imediat scarile si ma indrept catre servitoare.Eram imbracata intr-o rochie sexi,mulata pe corp,neagra si cu niste cizmulite negre in picoare.Ajung la menajera si ii multumesc luandu-i telefonul din mana.
-Alo! Cine ma cauta?
-Alo,Bianca,hai ca nu pot sa vorbesc mult cu tine,trebuie sa ajund la studio! Vrei sa ne intalnim astazi in Herastrau la ora 5?
-Da sigur!
-Te pup,pa!
-Pa!
Inchid telefonul si ma indrept domol catre scari pentru a ajunge din nou in camera mea.Oare va intrebati de ce Ionut era asa grabt sa ajunga la studio? Pai nu e logic,era manelist.Ce sa zic acum poate va intrebati daca vreau doar banii lui? Doamne sa nu va aud,normal ca nu,doar avem si eu bani.Ajunsa in camera mea incep sa ma pregatesc deoarece era ora 3.Dar nu apuc bine sa deschid dulapul ca tata intra vijelios in camera mea.
-Bianca,cu cine ai vorbit la telefon?
-Cu Alexa,ma intrebat daca vreau sa mergem in oras.
-A,bine am crezut ca ai vorbit iar cu tiganul acela.
-Nu tata,am renuntat.
-Ma bucur.
Zicand asta tata iesi din camera,dupa cum vedeti tata era impotriva relatiei mele,iar eu il minteam ai mereu,dar nu ma interesa eu il iubeam pe Ionut.
A,aprope ca uitasem stiti cati ani am? Ooo, o sa va placa asta,am 12 ani,da,da ati citit bine 12.




Ionut:Ma aflam in limuzina ea care aproape gonea pe strazile Bucurestiului,in graba de a ajunge la studioul care se afla in centrul orasului.Langa mine se afla fratele meu,Florin, care din cate inteleesem vorbea cu iubita lui care ne astepta in fata studioului.Off,ce na-si da sa o am si eu pe Bianca cu mine,sa o tin in brate.
Cateodata imi doream sa nu iu cantaret de manele,deaorece toate fetele ma asaltau si relatia mea cu Bianca incepea sa o ia la vale.Nici parinti mei nu stiu despre aceasta relatie,am considerat ca e mai bine sa nu le spun asta acum.
Fratele meu ma reeste din visare,spunandu-mi ca am ajuns,iar eu ma dau jos din masina.Eram imbracat intr-un blug negru,o bluza de aceeasi culoare,o esarfa la gat si o palarie in cap.Intru in studio si ma indrept spre locul unde va trebuii sa inregistrez noua mea melodie.Ma asez pe scaun si il astept pe fratele meu,care se pare se lingea cu iubita lui.Vine la mine si imispune sa-mi pun o pereche de casti pe urechi,iar eu asa fac.Imi mai spune ca pot ca incep sa cant,iar eu dau afirmativ din cap.

Fratie ca la noi fara perversitate
Asa suntem noi frate pentru frate
Da, noi suntem uniti forta militara
Ca o bomba nucleara
x2

Toata lumea stie astia-s fratii mei
Ei mor pentru mine si eu pt ei
Nu dam inapoi niciodata
Fratie adevarata
x2
Fratii number one, brigada speciala
Nu avem egal nicaieri in tara
Suntem buni si rai buni ca painea calda
Si rai cu cine ma incearca
x2
Toata lumea stie astia-s fratii mei
Ei mor pentru mine si eu pt ei
Nu dam inapoi niciodata
Fratie adevarata
x2
Fratie ca la noi fara perversitate
Asa suntem noi frate pentru frate
Da, noi suntem uniti forta militara
Ca o bomba nucleara
Fratii number one, brigada speciala
Nu avem egal nicaieri in tara
Suntem buni si rai buni ca painea calda
Si rai cu cine ma incearca
Toata lumea stie astia-s fratii mei
Ei mor pentru mine si eu pentru ei
Nu dam inapoi nici odata
Fratie adevarata
2x
Inchei melodia,iar fratele meu aplauda de cateva ori din palme.Apoi ma pune sa semnez un document si putem pleca,asa si fac si dupa aceea ne urcam in limuzina si plecam spre casa.Eu unul eram foarte grabit,era ora 4 si trebuia sa ma grabesc sa ajung la intalnire.Ops,da am uitat sa va spun am 14 ani ochii negrii si parl la fel.



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 18-06-2010, 04:59 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Nywa - 18-06-2010, 09:57 PM
RE: Iubirea dintre un tian si o romanca - de Aly - 19-06-2010, 04:47 PM
RE: Iubirea dintre un tigan si o romanca - de sweet - 02-07-2010, 04:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bariera dintre noi si "ei". Prevented :D 1 2.457 08-10-2013, 08:56 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.868 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.742 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.617 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubirea dintre un Uchiha si un Trandafir stea Shadow. 18 13.912 19-06-2010, 11:56 AM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Iubirea dintre o fata si un baiat Nami 4 7.743 03-03-2010, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Kripterya
  Iubire dintre doi ingeri Crazy Person 3 4.146 22-01-2010, 02:28 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)