Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea mai trista/triste melodie/melodii

#17
Urma sa fac un thread de genul, ma bucur sa vad ca EXISTA unul. Ma intristeaza (no pun intended) insa ca nu e prea plin! Poate reusim sa-l reinviem un pic.

Las si eu cateva piese:

1.Death Parade - Scared
2.Wolf's Rain - Gravity
3.Wolf's Rain - Shiro Long Tail
4.Ikue Asazaki - Obokuri-Eeumi (Samurai Champloo)
5.Death Note - Misa no Uta (Orchestra Version) - Celebra
6.NieR Gestalt - Grandma
7.Joe Hisaishi - The Sixth Station (Spirited Away) - Una din piesele mele favorite, animewise.
8.Final Fantasy X - Suteki Da Ne (Isn't it Wonderful?)
9.Mio Isayama - Asahi no Nakade Piesa originala nu este din Miki Falls (care nu e nici macar anime, doar manga) dar asa mi-a ramas mie in minte. O piesa foarte speciala mie.
10.Akira Yamaoka - Promise/Reprise
11.Naruto Shippuden Movie The Last - Remember You - Am incercat sa evit a pune ce ati pus si voi insa piesa asta e doar un soi de remix ptr. Grief and Sorrow. Daca ati vazut filmul probabil ca rememorati scena si probabil v-ati si super emotionat un pic cand ati auzit-o.
12.Rusty Hearts - My heart is crying - Not anime but def. a good one imo.
13.Log Horizon - Mune ni Himeta Omni
14.Dark Souls - Lord of Cinder - Another non-anime one.
15.5cm per Second - Ending Theme - Redundant sa zic, dar orice piesa din anime-ul asta se incadreaza aici! Smile

Nu am urmarit asa multe anime-uri cu timpul deci ma opresc aici, daca mai vine ceva revin cu un LE la final. Ar mai fi cateva din Bleach si Naruto care nu au fost spune, Attack on Titan (Vogel im Kafig + others), cateva din Tokyo Ghoul de altfel (Glass Sky, Unravel etc) si alte titluri cunoscute dar am zis sa ma rezum la cateva pe care poate nu le stiati. O zi buna!



Răspunsuri în acest subiect
Cea mai trista/triste melodie/melodii - de Kazuki - 17-08-2008, 09:05 PM
RE: Cea mai trista/triste melodie/melodii - de George - 18-05-2016, 04:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Melodii neobisnuite Queen of Darkness 0 2.503 01-05-2014, 09:48 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)