Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri uitate [shounen-ai / yaoi]

#8
dei me again...ms mult pe comm...si incurajari ice_angel....

[Imagine: normal1198166979794jf3.jpg]-yuri...sys cum sa uit poza>=?>Am pus-o pt tine, ce zici de el?

Capitolul 4:Disputa din familie

Ray il privi mirat, fara sa spuna nimic. De unde il cunostea Thony pe baiatul asta. Ce era intre ei? Faptul ca i se adresase cu "iubire"il puse pe ganduri. Era foarte ciudat. Putea oare sa fie ceva intre cei doi? Vreo iubire secreta sau vreo dorinta ascunsa?Ii fixa pe amandoi cu privirea, analizandu-le comportamentul si ajunse la concluzia ca cei doi nu se priveau ca doi iubiti. Cel putin Thony nu-l privea asa, caci celalat il sorbea. Parea ca nu mai avea mult si sarea pe el .
Baiatul cel nou se duse prompt la Thony si incerca sa-l traga de langa Ray, insa acesta nu vroia nici in ruptul capului sa-i dea drumul. Ci din contra, il stranse si mai mult de mana, facand-o sa se inroseasca.
La auzul unui scancet de-al lui Thony, vedeta slabi stransoarea ,dandu-si seama ca de fapt ii face rau.
-Ce naiba cauti aici? intreba cantaretul revoltat.Iar ma urmaresti? M-am saturat de atata insistenta! Nu intelegi ca nu ma intorc.
-Dar ce crezi ca esti tu? Centrul universului. Nu ma interesezi catusi de putin. De fapt am venit sa-l vad pe el! Si-l trase pe Thony de langa vedeta. E al meu! Sa nu te atingi de el, ai auzit? Imi apartine numai mie!
Thony se uita cand la unul cand la altul pentru ca habar n-avea despre ce tot vorbesc. Se gandi bine si isi dadu seama ca intre cei doi e o relatie mai puternica decat acea cearta stupida. Se simtea cam prost , luand parte la o discutie despre care nu stia nimic. Bineinteles ca ii cunostea pe amandoi, dar nu-si aducea aminte sa le fi facut cunostinta unul cu celalat .
Ochii lor se priveau plini de ura si inversunare. Ray insa era atat de rece. Culoare azurie a ochilor sai in lumina brianta a soarelui parea ca ia foc .Era atat de rece incat te speriai numai la atintirea lor asupra ta . Nici privirea satenului nu era foarte diferita. Desi culoarea alor sai nu era aceeasi , profunzimea si asprimea lor iesea la suprafata ca o raza de soare. Niciunul nu avea de gand sa se lase mai prejos.
Vazand atmosfera incarcata de energie negativa, se decise ca ar fi mai bine sa-i desparta pe cei doi pana nu se iau la bataie acolo. Incerca sa zica ceva, dar baiatul ce venise se intoarse dispretuitor cu spatele la Ray, se indrepta catre Thony si-i ciufuli parul cu o atingere blanda, poate prea dureros de dulce, care se vedea ca e facuta dintr-o iubire nemarginita, apoi il lua in brate strangandu-l la pieptul sau, dorind sa-i mai simta inca o data corpul fierbinte lipit de al lui, mirosul samponului ce-l folosea baiatul in fiecare dimineata, pielea fina si moale de care nu se putuse bucura pana atunci. Stia ca in curand nu va mai putea nici macar sa-l imbratiseze.
-Thony, mergem? intreba Ray nemultumit de ceea ce vedea.
Il privi pe saten incruntat si nu mai astepta niciun raspuns din partea lui Thony, care nu se mai misca din bratele celui ce aparuse nu de foarte mult timp, si-l trase spre el. Din cate isi putea da seama Ray, Thony nu se simtea prea comod la pieptul acestuia. Il lua de mana, ii deschise portiera masinii si-l puse sa urce, apoi inchise usa. Dupa ce-i mai trase o privire plina de dispret tanarului se urca si el la volan si plecara.
Se uita la baiatul din dreapta sa, ce era rosu ca o cireasa coapta. Tacea. In unele momente deschidea gura, vrand sa zica ceva. Buzele sale rozalii tremurau si se inchideau speriate la loc. De fiecare data cand vroia sa-i spuna un lucru lui Ray patea asta. Parca se ridica o bariera intre minte si gura, ce impiedica orice idee, orice cuvant sa fie adresat cantaretului. De ce i se intampla asta numai cu el? De ce cand se apropia, si ii simtea atingerea pielii, inima incepea sa-i bata cu putere parca vrand sa iasa din piept. De ce la fiecare gest ce-l facea cantaretul nu putea spune "Nu." Era confuz. Si scena cu Yuri? Cum adica ii apartine?
Ray isi dadu seama de nesiguranta celui de langa el si se decise sa rupa tacerea apasatoare, ce ii facea pe amandoi sa se uite unul la altul, pe ascuns.
-Ce relatie ai cu Yuri ?
-Yuri? De unde sti cum il cheama? intreba Thony mirat.
-E...fratele meu.
Tanarul ramase cu ochii atintiti asupra celuilalt. Cum de Yuri nu-i zisese ca are un frate. Si mai ales pe Jay Defferson. Statea si se gandea la numele lor de familie. Nu era acelasi. Il privi pe Ray. Ar fi vrut sa-l intrebe de ce se certa cu fratele lui, dar nu indrazni.
-Si cum l-ai cunoscut pe Yuri? intreba vedeta in cele din urma .
Thony lasa privire in jos. Ezita sa ii raspunda .
-Era intr-o noapte. O noapte de primavara. Aveam paisprezece ani. Statem pe o banca infrigurat si flamand. Ca de obicei imi duceam veacul pe strazi. In casa de copii la care fusesem nu stiau decat sa te puna sa muncesti, dandu-ti doar apa si paine. Asa ca am reusit sa fug de acolo. Ma lungisem in speranta ca, in adierea inghetata a vantului, in fosnetul linistit al frunzelor as putea gasi in sfarsit un loc unde sa ma pot odihni. As fi vrut sa plec in rai, acolo unde ma asteptau parintii mei. In fiecare seara visam asta. Era un tunel lung intunecat, iar la capat un inger cu ochii albastrii ca cerul, cu surasul dulce ca mierea imi intindea bratele pentru a putea sa ajung la ea, insa cu cat alergam mai mult, cu atat mai departe era pana cand se pierdea in intunericul sumbru care ma conducea in aceeasi camera in care respiram cu greutate, unde lacrimile fierbinti se scursesera pe perna rece, in acel pat neprimitor. Toate astea mi le aminteam privind acele mici sclipiri ce-si trimiteau splendoarea spre fata mea, mangaind-o cu a lor stralucire angelica...se opri parca inecat in amintiri.
Thony isi aducea aminte fiecare detaliu.In acea seara luna isi ascundea stralucirea sub norii nedeslusiti ce-si imbibau negrul dezolant intr-o imensitate pustie de care, de multe ori te speriai. Ai fi vrut sa te ascunzi sub imperiul unui ultim zambet, insa oricat intindeai mana spre acel vis erai coplesit de o singuratate apasatoare ce-si scurgea veninul in mintea ta, in corp...in inima lasandu-te stingher,fara un ideal ,fara o soarta in care sa crezi .
Timpul isi intrerupse cursul infinit,incetand sa mai treaca. Statea si admira vantul ce spulbera petalele rozalii ale florilor de cires,cu adierea sa necontenita. Splendoare acelei privelisti devasta orice nefericire.
-Stand si privind in intuneric, continua Thony, un baiat a venit la mine,m-a luat in brate. Am inchis ochii.Chiar am crezut ca e un inger. A doua zi cand m-am trezit eram intr-o camera mare, frumoasa si calda. Mi-era atat de frica sa nu fie doar un vis, doar o amagire. De atunci Yuri a avut grija de mine.

continuare<<

Ps:Acum vine si cap 5 part I cum am promis:)

Capitolul 5:O propunere neasteptata
Partea I

Ray il privea cu admiratie , parca vrajit de acei ochi plapanzi , de acel suflet micut , ce se putea rupe la orice atingere pala . Suferise atat de mult cand fusese copil si totusi...avea puterea sa mearga inainte si sa creada in el . Toti cei cu care iesise Ray erau doar baieti bogati, pe care fie nu-i interesau de celalalt partener, ci doar de propria lor persoana, sa aiba ei de castigat din urma acestei relatii , fie cu baieti ce vroiau doar pozitia lui in inalta societate .
-Unde mergem ? Ce cautam in cartierul asta luxos ? intreba Thony.
-La mine acasa! La una dintre ele. O sa iti placa. Maine as vrea sa te duc undeva. Dar asta vom vorbi la restaurant. Am observat ca ai multe carti in biblioteca. Majoritatea erau scrise de un anumit scriitor, e vreo legatura intre el si tine ?
-E tatal meu. Dar nu semanam prea mult. Eu sunt mult mai aiurit. Nu m-as vedea deloc scriind o carte , poate un articol despre tablouri . Sunt cateva dintre ele, pictate de Mozzart si Shacspiar...
Ray incepu sa rada cu pofta , dandu-si seama de cunostintele prietenului sau in materie de arta.
-Mozzart e muzician. Si nu se zice Shacspiar, ci Shakespear , si e scriitor. nu pictor . N-ai citit si tu Romeo si Julietta ?
Baiatul il privi cu o fata nedumerita . Nici nu auzise de asa ceva pana acum . Stia bine ca-i incurca intre ei .
-E vorba despre o iubire imposibila dintre un baiat si o fata ce se termina tragic pentru amandoi . Se sinucid , band otrava.
-Ce trist! Cum sa te sinucizi? De ce? Puteau sa fuga sau sa ceara ajutorul cuiva! spuse Thony cu ochii bulbucati si cu siroaie de lacrimi curgand pe fata sa. Whoa, nu vreau sa se termine asa.
Dupa doua ore de mers cu masina, cei doi ajunsera la casa lui Ray . Thony ramase cu gura cascata. De fapt locuinta vedetei parea mai mult un palat . Usile se deschisera la sosirea stapanului si acesta intra in curtea vilei . O curte mare , plina cu flori , iar in mijlocul lor o fantana arteziana din care tasnea apa sclipind in sute de culori ce-ti indulceau privirea . In jurul sau erau plantate flori , in special trandafiri . Cate un rand din fiecare culoare imprejmuiau fantana ; rosii , albi , roz , galbeni . Parea un adevarat curcubeu floral . Aleea era lunga , pe margini gardurile de verdeata dadeau un aspect placut . Bancutele albe straluceau ca zapada . Mese de aceeasi culoare cu picioarele din argint stateau necontenite in caldura epuizanta . Thony nu stia ce sa zica . Ce cautau aici , in mijlocul unui cartier aristocratic ? In fata masinii aparura imediat trei baieti chipesi , imbracati in costume negre cu o camasa alba si cu o batista rosie la piept . Toti aliniati in sir . Unul dintre ei se oferi sa-i deschida portiera vedetei , insa acesta facu semn sa o lase pe a lui si sa o deschida pe a partenerului sau din masina .
Servitorul facu o plecaciune in fata lui Thony si-i deschise portiera . Baiatul nici nu stia ce sa faca ; sa iasa , sa nu iasa , in sfarsit luandu-si inima in dinti pasi in curtea vilei . Era putin nesigur pe el . Cum se ajunsese sa fie invitat la cel mai mare cantaret din America ? Mai bine zis sa fie adus . Una peste alta , vazand el ca nu are ce face se hotari sa faca o impresie buna , dar nici asta nu-i va reusi deloc .
Ray ii vazuse nesiguranta si se duse spre el , il prinse de maini si-i saruta fruntea , apoi ochiul , obrazul coborand spre gat . Thony statea cu ochii deschisi si incepu sa tremure. Il stranse pe cantaret de mana. Acesta se opri privindu-l.
-De ce tremuri ? Cumva...Te gandesti la ce ma gandesc si eu ? il intreba provocator acesta .
Thony stramba din nas si se smuci din bratele vedetei , prefacandu-se ca nu s-a intamplat nimic si se intoarse incepand sa bombane . Cantaretul ii apuca din nou mana fierbinte , ce tremura incet si-l trase spre scari .
Dupa ce urcara,li se deschsera usile . Inauntru,ceva de nedescris . Un hol mare cu podeaua din marmura de cea mai buna calitate, si in fata niste scari mari se intindeau pana la al treilea etaj al vilei . Un candelabru imens impodobit cu niste cristale Swarovski se putea observa agatat de tavan.
Zece serviori foarte bine aranjati , cinci fete intr-o rochie scurta , involonata , albastra ca marea , toate cu un coc japonez , machiate natural , baietii in costume bleumarin cu o camasa alba erau aliniati de-o parte si de alta a covorului .
-Buna ziua , domnule ! facura acestia o plecaciune .
Thony ii privi ingandurat . Ray il trase dupa el si se dusera in fata scarilor . Thony privi in sus zambind.
-De cand n-am mai facut asta ! sopti acesta.Auzi , pot sa fac ceva?
-Sigur , ce vrei .
Thony se urca la etajul trei , se puse pe balustrada scarii cu fundul si-si dadu drumul spre parter . Insa nu observa ca aceasta tocmai fusese data cu ceara si ii alunecara mainile facand-l sa cada pe spate .
-Nu,Thonyyy!

maine continuarea...:D

Ms mult pt comm si puntele la reputatie:) Anyoka si Ice_angel_234



Răspunsuri în acest subiect
RE: Amintiri uitate(shounen-ai) - de Mitsukai Yoru - 19-08-2008, 08:49 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 19-11-2008, 10:57 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 23-11-2008, 08:33 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 01-12-2008, 09:05 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 02-12-2008, 04:10 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 04-12-2008, 01:24 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de myuu - 10-01-2009, 09:18 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de nolazy - 10-01-2009, 11:15 PM
RE: Amintiri uitate(shounen-ai\yaoi) - de Kido - 10-01-2009, 11:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.222 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.083 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.326 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.200 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.054 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.099 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 8.734 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.984 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Amintiri prăfuite Teh 14 7.761 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri dulci-amare Trioxide chocolate.۩ 7 4.467 26-06-2010, 01:46 AM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)