Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~Vampire knight Guilty(sezon2)

#1
Vampire knight(Drama, Romance, Supernatural).

[Imagine: b5dc0bc55d2570_full.jpg]
[Imagine: 5df94bb0ce65d0_full.jpg]

Vor fi doua serii prima are 13 episoade si este terminata,iar a doua serie 26 episoade si apare in octombrie.
Story10rimele memorii ale lui Yuuri sunt dintr-o noapte in care ningea,iar ea a foat atacata de un vampir,dar salvata de un altul kaname kuran.
Dupa 10 ani Yuuki Cross fiica adoptiva a directorului of Cross Academy,devine gardian si are datoria de a proteja studentii de la Day class(oameni) de cei de la Night class(vampiri),pentru caoameni sa nu-s de seama ca cei pe la Night class sunt defapt vampiri.
Ea este ajutata de Zero Kiryu un prieten din copilarie a carui parinti au fost omorati de un pure blood.Cruda soarta face ca si Zero sa devina vampir fiind muscat de un pure blood(acelasi care i-a atacat si familia) in copilarie.
Main characters

Yuki Cross-este fiica adoptiva a Headmaster Cross.Dupa ce unchiul ei rido ii omoara parintii Juri and Haruka Kuran ea nu-s mai aminteste nimic.Isi aduce doar aminte atunci cand Kamane kuran a salvat-o de la moarte.Ea nu-s mai aminteste latura ei vampirica,care a foat adormita.Este soara si logodnica lui Kaname(chiar daca sunt frati intre pure blood se poate face asta).Ea crede ca vampiriii si oamenii pot trai impreuna.Inca un prieten al ei este Zero.Un prieten din copilarie ,a crescut cu el in ultimi 4 ani.

Zero Kiryu-familia lui a fost omoarta de un pure blood,iar el a fost musca devenind mai tarziu vampir.
Chiar si dupa ce kaname omoara acel pure blod fratele lui geaman Ichiru crede ca zero a facut-o si il invinuieste.zero uraste vampiri i a inceput sa aiba sentimente pentru yuuki,sarutand-o aprooape de doua ori.

kaname kuran:este un pure blod care a salvat-o pe yuuky de la moarte.el este presedintele night class si Class and Moon Dormitory,.Este foarte respectat.
el o iubeste pe yuuki si il doare faptul ca ea ii da sange lui zero.
El a iubit-o pe acesta inca de mic.Cei doi sunt logoditi,inca de cand s-au nascut.Rido este maiestrul lui si asa kaname nu il poate omora.

Nivelele:
Level A-pure blood
Level B-noble
Level C
Level D-vampire ce odata au fost oameni

Exista si manga.Pana acum s-au facut 42 chapter.

Parere:Vampire knight este unu din animeurile mele preferate.
Povestea este extrem de frumoasa ,mai ales pt iubitori de vampiri.Este un pic ciudat ,deoarece eu am vazut si manga care are 42 vol.si este un pic mai diferit decat anime.Oricum stiu ca in manga Kaname se dovedeste a fii fratele lui Yuki.(cand Yuki a fost mica mama ei a pus o vraja asupra ei ,ca sa nu traiasca ca un vampir.fapt pt.care mama ei a murit)Mai tarziu in manga Kaname o,,trezeste".
O sa-mi fie greau sa astept pana in octombrie pentru a doau serie.
Oricum eu il recomand tuturor,chiar este un anime reusit
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.



Răspunsuri în acest subiect
~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Sadic_Soul - 03-08-2008, 02:54 PM
RE: ~Vampire knight~ - de bloody angel - 04-09-2008, 01:00 AM
RE: ~Vampire knight~ - de Muza chan - 02-10-2008, 02:07 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Xoxo - 25-10-2008, 10:40 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Ecstasy - 25-10-2008, 11:00 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Teh - 31-01-2009, 01:42 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Apathy - 31-01-2009, 01:43 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de iuliana - 08-06-2009, 10:31 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de ToxiChou - 22-09-2009, 02:31 PM
RE: ~Vampire knight Guilty(sezon2) - de Niska - 04-12-2011, 01:14 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)