Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sensitive-i'm with you

#7
Capitolul III.

Dimineata veni cu repeziciune peste capitala.Soarele stralucea,imprastiind sagetii de foc.in apartamentul lui Roy,dainuia,parca de secole,o liniste mormantala.Blondul dormea cu capul pe pieprul brunetului.Acesta,fuse trezit din somn,de catre razele jucause,care ii sageta ochii.Deschise incet ochii,punandu-si instinctiv,mana la ochii din cauza razelor ce intrau pe fereastra.Se ridica subtil in sezut,urmarind cu ochii privelistea unei camere dezordonate.Langa el,blondul continua sa doarma ca un bebelus.Langa el,brunetul il priveacu iubire,dandu-i suvitele de culoarea spicului de pe frunte.Dorea cu ardoare sa-l tina in brate,sa-i sarute buzele,rasfatandu-se cu gustul lor dulce.Il mangaie pe obrazul fin si delicat,incat dorina crestea cu fiecare secunda.Blondul simtii atingerea delicata a lui Hano,apoi deschise ochii albasri adormiti.Acestia emanau iubire fata de iubitul lui.
-te-ai trezit in sfarsit..ma gandeam cat aveai sa dormi,avand in vedere ca aseara...
-bine,dar tu de ce venisei?
-pentru tine blegule,nu este evident?spune-mi ce ai patit...trecutul tau!
Blondul lasa capul in jos.
-am sa-ti spun! spuse acesta cu o voce stinsa.Mama si tata veneau de la lucru,cand subit o masina a intrat in ei,omorandu-i pe loc.Am suferit de depresie,pe cand stateam la bunicii mei..singurele mele rude.Ei locuiau intr-o casa veche..erau batrani si nu aveau cu ce sa ma creasca..inelegi Hano!
-inteleg perfect.
-apoi m-au dat la orfelinat..de acolo m-a luat o femeie draguta..m-a infiat.Ca sa sarbatorim am plecat intr-o excursie..pentru mine spre infern!
-stai,stai un pic cum adica..
-cineva m-a violat intr-o camera de hotel...
Hano simtii ca o lua razna cand auzi una ca asta.Baiatului ii daduse lacrimile,dar aceea senzatie era foarte puternica incat baiatul lesina....
----
Pe o suprafata intinsa,acoperita cu asternuturi albe un baiat,al carui par blond ii era ravasit pe perna,zacea inconstient,conectat la aparate.Se afla intr-o camera de spital,vopsita in alb.Era o atmosfera pe atat de morbida pe atat de trista si sfasietoare.Ploapele lui vineti,buzele albe si neutre,dadeau impresia,ca este mort.In holul spitalului,cu miros de medicamente,brunetul isi strangea picioarele la piept,ghemuit intr-un colt.Plangea fara oprire..se gandea la baiat,i se rupea inima cand il vedea in aceea stare,Pe hol aparu un barbat cu parul negru ca abanosul si ochii verzi,imbracat intr-un halat alb,imaculat.
-hano m-ai bine te-ai duce acasa..
-nu nu pot sa il las singur...daca...
Dar vorbele acestuia fuse intrerupte de o domnisoara tanara in floarea varstei,cu par argintiu.Parea extrem de devastata de ceva anume..
-clara s-a intamplat ceva?
-domnule nu stiu cum sa va spun...Domnul Lee Roy Haruno..tocmai a decedat!
sper ca v-a placut..ceva comentari? a fost cam trist..sau mi se pare



Răspunsuri în acest subiect
Sensitive-i'm with you - de deidara-chan4ever - 01-08-2008, 09:17 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Claribel - 01-08-2008, 01:00 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de J A N E - 01-08-2008, 01:50 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 02-08-2008, 12:32 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 02-08-2008, 12:15 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 02-08-2008, 10:47 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 04-08-2008, 09:20 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 04-08-2008, 09:31 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 06-08-2008, 11:47 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 07-08-2008, 01:06 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 07-08-2008, 10:11 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 08-08-2008, 12:37 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 10-08-2008, 12:11 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Xoxo - 11-08-2008, 02:24 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de deidara-chan4ever - 13-08-2008, 10:00 AM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Ice_angel_234 - 13-08-2008, 02:02 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de Heratcher.21q - 25-11-2008, 06:10 PM
RE: Sensitive-i'm whit you - de bastard_in_love - 11-12-2008, 09:37 PM
RE: Sensitive-i'm with you - de Mitsukai Yoru - 17-12-2008, 03:14 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)