Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Liceul

#1
Prima zi de liceu


-Da Ana�ma grabesc�.promit ca nu mai stau mult.Nu suna degeaba din 2 in 2 minute,voi intarsia daca stai pe capul meu .
-Bine,nu mai sun,dart e rogggg, nu ma face sa intarzii in prima zi de liceu Rox.
-Ai incredere in mine,cand te-am lasat eu balta.
-De fiecare data cand trebuie sa fi punctuala.
-De data asta va fi diferit, jur pe roz!
-Off.!Bine, te astept in park.
-Pa!
-Pa!
Imediat ce vocea prietenei sale inceta sa se auda, Roxana, o tanara in varsta de 15 ani, cu parul negru si ochii albastri-intunecati a alergat cat a putut de repede spre camera sa .Uraste sa urce atatea scari in fiecare zi ,dar trebuia sa isi tina promisiunea, astazi va ajunge la timp.Tatal fetei era un important om de afaceri , de origine germana care si-a crescut fiica singur, deoarece sotia lui si mama Roxanei murise cand fata avea numai 2 anisori. Fiind mai mereu plecat Roxana locuia cu doica ei, care momentan era plecata din cauza unei probleme de familie, bruneta ramanand acasa numai q servitoarele si soferul Maurice.
Fata intra la dus, pentru a-si face siesta de dinaintea scolii, se cufunda in Jacuzzi-ul spunos si uita ca trebuia sa se grabeasca.Cand si-a dat seama era pe ultima suta de metrii.Sa imbracat repede cu uniforma liceului Grangreces , s-a dat cu putin machiaj , si luandu-si ghiozdanul a zbughit-o spre masina, tipand cat a putut de tare la sofer �IN PARK REPEDE�.
Maurice, obijnuit cu felul in care fata obisnuia sa petreaca fiecare dupa-amiaza, a mers cu masina in modul�mega-turbo�, asta insemnand trecand pe rosu si depasid pe linia continua reusind sa ajunga in felul acesta la timp.
-Maurice esti cel mai bun sofer din lume, ar trebui sa concurezi la raliuri.
-Multumesc domnusoara, la cat vin sa va iau.
-Nu e nevoie, vin cu mama Anei, are treaba in centru.
-Inteles domnisoara.
Bruneta isi lua la revedere de la sofer si incepu sa studieze parcul incercand sa dea cu ochii de prietena sa.
-Aici Rox, ai intarziat 5 minute.
-Scuza-ma , am ramas cu gandul in alta parte cand eram in Jacuzzi.
-Nu-I nimic, m-am obisnuit cu tine, de asta te-am chemat cu o jumatate de ora mai devreme.
-Ce??
-Da poi nu puteam sa risc , e prima zi de liceu si am auzit ca aveam niste colegi din generala in clasa noastra.
-Nu conteaza.Sunt bucuroasa ca am scapat de teroristul de Andrei si banda lui de drogati.
-Da cum spui tu.Stiu ca nu te intelegeai bine cu el.
-Asta e putin spus.Il dispretuies profound.
-Dar era cel mai dragutz baiat din scoala.
-Si cel mai afemeiat.
-Si cel mai populr.
-Da popular de fraier vrei sa zici.
-Off nu ma mai cert cu tine, n-am sanse.Mie una mi-ar place sa fim in continuare colegi.
-Mie nu.
-Bine, hai san e grabim san e alegem loc in banca.
-Ok.
Cele doua prietene s-au grabit spre liceu, dar in momentul in care au patruns in clasa au realizat ca erau primele.Si-au ales momentan prima banca de la fereastra fin constiente ca ar putea san u mai fie college de banca si anul acesta.
-Rox ma duc pana la baie.
-Bine.
In timp ce studia peretii clasei, bruneta simtii cum doua brate puternice o cuprind de talie, si cum rasuflarea unei finite ii racoreste ceafa.
-Ce bine imi pare sa te vad pisicuto, ti-a fost dor de mine?
<<vocea asta!!!!nu poate sa fie el..nu nu nu, cand o sa scap o data de idiotu asta pervers??>>
-Tu!!
Un baiat inalt , cu parul rosu-carmin si ochii albastrii o privea pe bruneta intr-un mod intimidant, care sap area ca nu prea functioneaza pe rebela.
-Ce cauti aici.
-Am venit la scoala, peste un sfert de ora incepe liceul.
-Ce vrei sa zici.
-Ca o sa fim in aceiasi clasa scumpete.
-Off!Nu mi se poate intampla mie.
-Ce nu ti se poate intampla Rox?O ce faci Andrey?Nu-mi spune ca suntem in continuare colegi.
-Hey there Any�se pare ca da�spre teroare prietenei tale.
-Haide Rox..nu fi asa, e bines a avem cunoscuti in clasa.
-Hmm..
-Si Robert nu vine si el?
-E cu gasca afara.Eu venisem sa-mi las ghiozdanul.Hi ca mai vorbim ok.
-Ok.
Dupa discutia cu Andrei bruneta nu a mai scos nici un cuvant.Era atat de enervate incant doar muzica ar fi putut s-o calmeze.Seara cand a ajuns acasa s-a trintit direct pe pat vrand sa uite ca a trait acel fiasco.
De ce ma chinui ca sa vin?
Acum e prea tarziu..
De ce atunci cand a trecut
Sa ma retii tu n-ai stiut,
S-au nici n-ai vrut-o poate..
Stiai c-astept un singur semn..
Din partea ta,doar un indemn
De tot ce-a fost sa ma dezleg
Si viata ta de-a mea s-o leg..



Răspunsuri în acest subiect
Liceul - de J A N E - 29-07-2008, 09:25 PM
RE: ^.^Liceul^.^ - de J A N E - 31-07-2008, 02:20 PM
RE: ^.^Liceul^.^ - de minako - 31-07-2008, 08:16 PM
RE: ^.^Liceul^.^ - de deidara-chan4ever - 01-08-2008, 03:24 PM
RE: ^.^Liceul^.^ - de J A N E - 02-08-2008, 11:33 AM
RE: ^.^Liceul^.^ - de minako - 02-08-2008, 03:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Liceul...alta povara Elix3 3 2.888 29-10-2012, 01:57 AM
Ultimul răspuns: Lain
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 15.133 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Liceul - un loc in care iubirea intra in scena Redhead Rules 19 12.245 04-11-2008, 08:09 PM
Ultimul răspuns: ::::yamashita ayumu::::


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)