Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi)

#1
Asa...acum am postat si eu primul meu fic.Sper sa fiti intelegatori cu mine si cu ficul meu.Voi incerca sa nu fac foarte mult greseli.Sper sa va placa!:pray:



Capitolul 1


Cazul �Kira� tocmai se incheiase.Se pare ca vinovatul era un anume Kara care marturisise ca gasise un carnet cu ajutorul caruia putea sa ucida pe oricine,doar scriindu-i numele in el.Ce ce nu se stia era faptul ca acel carnet fusese candva in posesia tanarului Light Yagami,dar dupa ce aruncase carnetul isi pierduse toate amintirile din perioada cand era Kira si ajunsese sa lucreze cu L la ancheta cu toate ca acesta inca il suspecta de faptul ca el este adevaratul Kira.Casa lui Kara fusese perchezitionata si carnetul fusese gasit si dus la sectia de politie.De acolo il ridicase domnul Yagami,tatal lui Light,care lucra alatui de fiul sau la cazul �Kira� si il dusese sefului sau,faimosul detectiv L.Insa cand celebrul detectiv vru sa ia carnetul in mana se intampla un lucru neasteptat-carnetu se autodistruse.Toti cei prezenti fura socati de cea ce vedeau insa nimeni nu indrazni sa spuna ceva.
Dupa cateva minute de tacere L sparse linistea
-Se pare ca acest caz numit �Kira� va fi inchis cu desavarsire.Iar Kara va fi arestat.Domnilor aveti rstul zilei liber!se adresa el celor prezenti.Ati muncit destul si cred ca meritati o pauza...
-La revedere L!se auzi in cor glasul celor ce participasea la ancheta alaturi de detectiv.Toti,inclusiv Light, se indreptau spre usa pentru a iesi,insa tanarul fu prins de catre detectiv de mana.
-Mai ramai putin!ii zise acesta privindul atent pa baiatul din fata sa.Vreau sa vorbesc ceva cu tine.
Light il prvea uimit pe detectiv.Nu avea niki cea mai vaga idee despre cea ce vroia acesta sai spuna,dar apoi se gandi ca avea sa-si ceara scuze pentru faptul ca-l acuzase ca el era Kira.Dupa ce usa se inchise L continua
-Hai sa ne asezam,zicand aceasta se indrepta spre o canapea neagra de langa geam.Light il urma fara sa scoata vreo vorba.Stii...continua L cand se asezara,ma bucur ca nu ai fost tu Kira.
-Ti-am spus ca nu am niki o legatura insa nu ai vrut sa ma crezi.Credeai ca numai tu poti avea dreptate si te-ai inselat.Ii spuse tanarul privindu-l sfiidator.
-Ai dreptate....ii raspunse detectivul intr-un final.Spre surprinderea lui nu-si putea lua ochii de pe tanarul din fata sa.I se pare ca nu vazuse niciodat pe cineva la fel de frumos ca el.Intr-un fel avea dreptate,deoarece Light arata foarte bine.Purta o camasa neagra,dechisa la primii trei nasturi,ce lasa sa se vada un corp binefacut si o pereche de pantaloni albastrii.Parul lui saten ii acoperea ochiul stang,in timp ce ochiul drept,de un verde inchis,il privea surprins pe baiatul de lang el.
-Sa intamplat ceva?zise satenul vazand ca detectivul nu-si mai lua privirea de pe el.
-Nu,ii raspunse acesta parca trezit din visare.
Timp de cateva minut cei doi stetera fara sa scoata vreo vorba.Light incerca sa se camlmeze deoarece felul in care il privea L reusea sa-l agite.
-Vrei sa nu te mai uiti asa la mine!zise acesta intr-un final.
-De ce?ii raspunse L in timp ce-si ferea o suvita,bruneta,de pe ochi.
-Pentru ca nu-mi place,logic!Sti eu cred ca voi pleca acasa,continua satenul si se ridica pregatit sa plece,insa mana brunetului il prinse si-l facu sa se intoarca.Acesta se ridicase si el acum stand si mai aproape unul de altul.
-Uita-te la mine!ii zise brunetul pe un ton poruncitor,in timp ce cu mana dreapta ii intorcea fata spre el,iar cu stanga continua sa-l tina de mana.
-Si daca nu vreau ce-mi faci?ii intreba Light pe un ton ironic,insa cea ce urma il socat.Fara alte avertizari L ii acapara buzele cu ale sale intr-un sarut pasional.

Acum astept sa vad parerile voastre in legatura cu fic-ul meu.Am muncit la el si sper sa va placa.



Răspunsuri în acest subiect
Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de Ice_angel_234 - 29-07-2008, 05:58 PM
RE: Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de YUKIxSHUICHI - 30-07-2008, 12:10 AM
RE: Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de originalcopy - 10-08-2008, 08:21 PM
RE: Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de Kakashi_IrukaYAOI - 28-09-2008, 03:44 PM
RE: Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de Candy_Mirage_of_Blaze - 25-10-2008, 12:29 PM
RE: Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) - de ...:::LexXutzuo_O_o:::... - 04-01-2009, 02:43 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 17.028 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Dark And Light VadSuneteAudCulori 5 2.865 03-07-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.799 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dark light Alany Aysee 3 3.474 17-01-2010, 02:34 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Greseli [shonen-ai / yaoi] chrissta 8 5.913 26-12-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Nocturnal Light's Acsi 8 4.763 14-12-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Acsi
  Vanatorul s-a indragostit de prada Elina 24 15.892 08-12-2009, 07:05 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  You are just my boy[shonen-ai;yaoi] Teh 72 36.341 08-06-2009, 06:31 PM
Ultimul răspuns: myuu
  Angels Love [shonen-ai / yaoi] Strawberry Ice 9 8.053 04-05-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow
  Raining in Paradise [shonen-ai] Kaoru Fuji 9 7.087 04-05-2008, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)