Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Imparatia ingerilor

#1
Este primul meu fic sper sa va palca :D...





CAPITOLUL I



� Intr-o lume total opusa si ascunsa de a noastra exista un mic paradis in care pacea si buna intelegere domneste umbrind invidia si rautateaa, acesata se numeste �Paradisul ingerilor�. Toate aceste au domnit pana cand o forta intunecata a preluat
controlul omorandu-i pe cei care nu se supuneau. Putini au fost cei care au scapat, unii dintre ei refugiindu-se in lumea oamenilor dorind rezbunare.�



Este o dimineata ploioasa de toamna tarzie, May o liceeana de 15 ani se indrepta spre scoala unde avea sa mai indure ore intregi de agonie. Nefiind prea sociabila nu era placuta de nimeni toti colegii o ocoleau doar din simplu fapt ca vorbea putin si era mai tot timplul ingandurata. De mica May se simtea atrasa de ceea ce se afla dincolo de nori imaginandu-si o lume minunata in care ea nu ar mai suferi. Dar acel vis din copilarie este pe cale sa i se indeplineasca.
Fata intra in clasa si observa ca in banca ei statea un baiat pe care nu-l mai vazuse pana atunci, se aseaza si incepe sa privesca cerul innorat care plangea la fel ca si sufletul ei. Nici nu il salutase gandind ca este ca si ceilalti colegi ai ei dar acest lucru parca acum il regreta gandindu-se ca poate la judecat gresit. Cand voia sa-l salute si sa il intrebe de unde vine baiatul rupe tacerea si ii spune:
-Buna, eu ma numesc Kyske si vin din Kyoto pentru a-mi continua studiile. Tu cine esti?
-Eu ma numesc May sunt orfana sau cam asa ceva nu-mi mai amintesc nimic de cand eram mica doar o melodie ciudata pe care o aud de fiecare data cand privesc cerul, oricum e o prostie cred ca deja te-am plictisit.
-Din contra mi-ai stranit interesul nu e o prostie poate chiar deasupra dincolo de nori exista o lume minunata sau cel putin era.
-Ce ai vrut sa spui cu era?
-Nimic nimic vorbeam singur poate suna ciudat dar chiar esti o fata inteligenta si de treaba, nu nebuna si ciudata cum spun colegii tai.
-Multumesc, e foarte usor sa vorbesc cu cineva ca tine, tu ma intelegi.
Cei doi au continuat sa vorbeasca chiar si in timplu orelor devenind din ce in ce mai apropiati parca se cunostea de o viata nu de cateva ore. Kyske era unul dintre ingerii care au scapat de sub asediu si era in cautarea fiicei Imparatesei Supreme care pierise in timpul luptelor. Baiatul isi aminteste ca ultimele cuvinte ale Imparatesei au fost:� Fiica mea are o putere mai mare ca a mea ea este ultima scapare cautati-o in lumea oamenilor si recuceriti Imparatia Ingerilor� dar femeia nu a spus nici un nume ingreunandu-i cautarea. Kyske hotaraste sa o supravegheze mai indeaproape pe tanara fata sa fie sigur ca aceasta este aleasa.
Dupa terminarea orelor, baiatul o conduce pe fata pana in fata blocului unde locuia, ea ii multumeste si pleaca mai bucuroasa ca niciodata. Baiatul hotaraste sa o tina sub observatie revenind mai pe seara. May ajunsa acasa se schimba intr-un maieu roz si o pereche de de pantaloni scurti albi. Aceasta plictisita iese pe balcon unde priveste cerul care incepea sa se insenineze, intr-o fractiune de secunda in fata ochilor incep sa i se delureze imagini ciudate, vedea mult sange, auzea tipete dar mai presus de toate auzea acea melodie ce o indemna sa sara in gol. Kyske a fazut tot ce s-a intamplat si acum era sigur ca acea fata e salvarea ingerilor. May si-a revenit si era mai speriata ca niciodata tot ce a vazut si auzit purta numele de masacru desi voia sa fie straina de aceste lucruri nu putea simtea ca ceva o leaga de acele imagini. A doua zi la scoala May era foarte derutata si ceea ce era mai cidat era faptul ca ii simtea lipsa noului coleg, desi practic este un strain. Baiatul a lipsit la 2 ore dar pana la urma a venit la scoala pentru a observa comportamentul fetei.
- Buna May! mi-ai simtit lipsa nu-i asa? Dar fata era prea ingandurata si nu l-a auzit.
- Hello May ma auzi?
- Aaa ce? Buna Kyske scuza-ma dar nu eram prezenta.
- Observ, ce te macina? Cu mine poti vorbi orice chiar daca pare ireal.
- Poate este o nebunie dar ieri dupa ce am plecat am intrat in transa sau ceva in genu si in fata ochilor imi apareau niste imagini cu ingeri care se omorau intre ei dar ceea ce m-a surprins era faptul ca numai ingerii cu aripi albe erau omorati, se auzeau tipete era o priveliste dezgustatoare.
- Poate ca aceste imagi au sensul lor. De unde sti ca nu apartii acelei lumi deca zici ca nu-ti mai amintesti nimic de cand erai mica?
- Nu stiu ce sa zic Kyske dar imi este frica presimt ca ceva se va intampla dar nu stiu ce.
- Nu-ti mai face atatea griji eu voi fi alaturi de tine tot timpul chiar de va fi sa mor.
-Nu mai vorbi prostii toate astea sunt vise sper, oricum nu imi pasa sunt prea neinsemnata in lumea asta si daca va fi sa mor candva asta este nu imi va simti nimeni lipsa.
- Tu esti o persoana importanta dar vei afla mai multe cu timpul si nu mai fi asa de dura cu tine.
Au continuat sa vorbeasca pana la sfarsitul orelor, Kyske incepuse sa simta ceva pentru May, la inceput ii era mila de ea dar acum simtea cu totul altceva nici el nu intelegea acel sentiment.


May:http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=1972468714&ownerId=233789457&albumId=209825216

Kyske:http://hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=1972473908&ownerId=233789457&albumId=209825216



Răspunsuri în acest subiect
Imparatia ingerilor - de minako - 11-07-2008, 10:35 PM
RE: Imparatia ingerilor - de minako - 15-07-2008, 01:03 AM
RE: Imparatia ingerilor - de yurie - 15-07-2008, 03:05 PM
RE: Imparatia ingerilor - de minako - 19-07-2008, 09:17 PM
RE: Imparatia ingerilor - de Miharu - 20-07-2008, 08:25 PM
RE: Imparatia ingerilor - de minako - 24-07-2008, 02:43 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)