Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yu Yu Hakusho

#1
am de facut niste mici precizari inainte.1>Keiko nu exista.Slava domnului ca am scapat de ea:)).2>voi face ceva nou...rivalii vor fi aceiasi,doar ca voi schimba putin luptele si stilul lor.Veti vedea pe parcurs.Acum,sa incep.

Totul incepe

Era o zi ploioasa de toamna.Cerul era acoperit de nori cenusii,in timp ce lacrimi mari cadeau cu viteza,imprastiindu-se la contacul cu solul nemilos.Era una dintre acele perioade in care era de preferat sa stai in casa.Cate o masina trecea zgomotos prin baltile ce se formau,aruncand continutul pe asfaltul ud.Intr-un bloc aflat in centrul capitalei,mai precis intr-un apartament aflat la etajul sase,un tanar statea pe balcon,privind gol in vazduh.Parul lui negru si ud era lipit de frunte,in timp ce ochii negri si adanci precum abisul urmareau o stea cazatoare,ce se indrepta cu pasi repezi spre pierire.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni scurt,de culoare neagra,in timp ce maieul alb ii scotea in evidenta un corp perfect,dobandit in urma unui antrenament intens si dificil.Acel tanar nu era nimeni altcineva decat detectivul lumii spirituale,Yusuke Urameshi.Brusc,din neant a aparut o fata,ce statea pe o vasla.Parul ei albastru era strans intr-o coada,in timp ce kimonoul roz era ud din cauza ploii torentiale.
-Botan!Ce cauti aici?Intreaba adolescentul oarecum mirat.
-Koenma m-a trimis sa iti dau urmatoarea misiune.Spune aceasra coborand de pe vasla.
-Nu am absolut nici-un chef de alte ordine.Imi i-au vacanta o saptamana.
-Dar nu poti.Se pare ca in lumea oamenilor a aparut un monstru ce se foloseste de puterea fulgerelor pentru a distruge totul in jurul sau.
Insa brunetul nu a ascultat-o.Doar a intrat in casa,inchizand usa de la balcon in urma lui.Realizand ca nu are cu cine sa vorbeasca,Botan a hotarat sa ii gaseasca pe ceilalti trei baieti,care impreuna cu Yusuke,formau ehipa Urameshi.Insa nu totul era asa usor cum se credea.Doi dintre ei erau demoni ce apartineau lumii spiritelor rele,denumita Makai.In timp ce zbura cu vasla,un fulger a lovit coada acesteia,facand-o pe adolescenta sa se dezechilibreze.Insa chiar atunci a fost prinsa in brate de un tanar,al carui par rosu era lacasul picaturilor de ploaie.Era imbracat intr-o pereche de blugi si un tricou alb.La vederea lui,fata cu parul albastru a rasuflat usurata.
-Kurama,ce bine ca am dat de tine.Si multumesc pentru ca m-ai scapat de o lovitura serioasa.
-Cu placere.Ce cauti in lumea oamenilor?Si mai ales in aceasta...tinuta.
-Ei bine,Koenma mi-a dat o misiune pentru Yusuke,insa acesta se pare ca nu vrea sa auda de asa ceva.
Roscatul a dezaprobat din cap,dupa care a pus-o pe fata pe pamant.Realizand ca nu mai poate zbura pana ce nu isi va reface vasla,a hotarat sa il insoteasca pe baiat,insa nu stia care este destinatia.Ochii verzi ai acestuia erau reci si calmi precum centrul unui uragan.Nu stia de ce,insa de fiecare data cand il privea,simtea un tremur ciudat in corp.Adolescentul a intrat intr-un bloc,unde lumina lipsea cu desavarsire.Nefiind atenta,Botan s-a impiedicat de una dintre trepte,cazand.Insa ca si prima oara,Kurama a prins-o de mana,evitand un accident.
-De ce esti atat de neatenta?Este a doua oara cand iti salvez pielea.
-Da...si iti multumesc.Apropo,unde mergem?Intreaba aceasta punandu-si palma la ceafa.
-Vrei sa il gasesti pe Hiei,nu?Eu te voi duce la el.
Fata cu parul albastru a incremenit pentru cateva secunde.De unde stia Minamino,pe numele sau uman,ca vrea sa il gaseasca pe cel de-al treilea membru al echipei?Nu a apucat sa ii spuna ce vroia.Aceasta l-a urmat pe roscat pana in fata unui apartament.Cu miscari usoare,acesta a deschis usa.In intunecimea acelei incaperi,doi ochi rosii straluceau.La vederea lor,Botan a inceput sa tipe,imbratisandu-l pe Kurama.Insa acesta a apasat pe intrerupator,facand lumina in incapere.Pe pervazul geamului,statea un baiat,mic de inaltime.Insa privirea lui era atat de rece si implacabila,incat pana si focurile iadului s-ar fi stins in momentul in care acesta aparea.Parul lui negru era ridicat,in timp ce hainele inchise la culoare ii adaposteau trupul bine lucrat.Fruntea lui era acoperita de o banda alba,ce ascundea cel de-al treilea ochi,numit Jagan.
-Hiei...ce bine ca te-am gasit.Koenma mi-a dat o misiune,insa detectivul lumii spirituale nu vrea sa isi strice saptamana.Numai pe voi ma pot baza.
-Hah...ce prost.Ai uitat de idiotul echipei.Replica brunetul dand din cap.
Auzind acest lucru,Botan si-a pus palma pe barbie,gandindu-se la cine se referise baiatul.De pe pervaz,acesta incerca sa se calmeze.Cateodata se intreba cum o persoana ca el si Kurama au nimerit intr-o echipa unde toata lumea era cu capul in nori.
-Ma refer La Kuwabara,desteapt-o!La naiba,am plecat de aici.
Hiei a deschis geamul,si in mai putin de o secunda s-a facut nevazut.Fata a ramas cu gura cascata,in timp ce clipea foarte des.Asa se intampla de fiecare data cand echipa avea nevoie de brunet.Acesta ii parasea,insa in cele din urma se reintorcea la ei,demonstrand ca in ciuda aparentelor,tine la baieti.
-Ei bine,cred ca va trebui sa mergem sa il cautam pe Kuwabara.Macar trei dintre noi sa incercam sa salvam lumea.
Adolescenta cu parul albastru a aprobat din cap,dupa care l-a insotit pe roscat.Vazand ca ploaia s-a oprit,cei doi s-au indreptat spre blocul lui Kazuma.Tinuta tinerei era observata de ceilalti oraseni,care se uitau ciudat la ea,dar mai ales la vasla.Fiind destul de inteligent,roscatul a luat-o de brat,strecurandu-se impreuna intre doua blocuri.Neintelegand ce se intampla,fata isi ciufulea usor parul azuriu.
-Cum ai de gand sa umbli asa prin oras?
-Ce?A,ce proasta sunt!Am uitat sa imi schimb hainele.Revin in cateva minute.
Adolescenta s-a ascuns dupa doua containere insa a revenit la fel de repede.Vazand-o,Kurama a ridicat suspicios din spranceana.Adolescenta era imbracata intr-o pereche de blugi si un tricou roz.In picioare purta o pereche de sandale albe,in timp ce parul albastru il avea strans in doua cozi
-Sunt gata.Replica aceasta zambind larg.
-Ai fost rapida.Tind sa cred ca Hiei ar fi invidios.Dar acum sa mergem sa il cautam pe Kuwabara.
Cei doi adolescenti au parasit acel loc,aventurandu-se pe strazile pustii.In ciuda faptului ca fata sa exprima un calm infiorator,ochii verzi ai roscatului priveau fiecare coltisor prin care mergeau.Simtea o putere spirituala ingrozitor de mare,ce era necunoscuta.Ar fi putut sa fie cea a monstrului care s-a infiltrat in lumea oamenilor,cu ganduri nu tocmai pasnice.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Yu Yu Hakusho - de Lye - 04-07-2008, 10:33 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Strawberry Ice - 04-07-2008, 10:46 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Maou - 06-07-2008, 08:47 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de bastard_in_love - 07-07-2008, 04:30 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 07-07-2008, 07:48 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 16-07-2008, 02:50 AM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 31-07-2008, 12:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yuyu Hakusho-fic: Road to celebrity! SakuyaRena 1 3.454 09-05-2008, 09:53 PM
Ultimul răspuns: SakuyaRena


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)