Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place fic-ul?
Evident, doar e yaoi
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Joc prea periculos [yaoi / shounen-ai]

#3
Un adversar pe masura.


Brunetul a tresarit, intorcand capul. In fata ochilor sai se contura silueta unui adolescent cu par brunet si suvite roscate. Ochii negri pareau lipsiti de viata, emanau raceala si indiferenta, iar lantul cu pandativ negru de la gat ii dadea un aer aparte, de mister. Se apropia cu pasi lenti de masa de joc, intalnind privirea “stapanului jocurilor de noroc”. S-a asezat pe scaunul din fata lui si a deschis gura, vrand sa spuna ceva, insa ca de obicei, a fost intrerupt de Ryoma.
-Ce-ar fi sa ne aratati ce puteti intr-un scurt joc de incalzire?
Cei doi au aprobat si au pariat cateva sute de yeni.
Proprietarul a inceput sa insire cartile. “Patru, opt… plus treisprezece, cinci, tot plus treisprezece,…trei, minus cinsprezece, sase…poate fi minus saisprezece sau…”
-Plus paisprezece! Striga Yukiyo plictisit.
“Cum a…” gandi brunetul, privindu-l uimit pe tanar.
-E simplu…probabil te gandesti cum am ghicit. Tu te bazezi pe o schema care iti aduce un rezultat cu un procent de adevar de 80%, cata vreme eu ma bazez pe matematica simpla, imi da certitudinea raspunsului pe care il voi spune. Probabil te-ai gandit la minus saisprezece inainte sa-ti dai seama de a doua varianta, am dreptate? Apoi urma sa decizi raspunsul in functie de probabiltitatea in procente ca rezultatul sa fie corect. Asa-i? spuse acesta intr-o suflare, privindu-si adversarul plictisit.
Brunetul se incrunta si isi indrepta privirea spre Ryoma care zambea necontenit. Dupa ce il mai privi cateva clipe pe baiatul ca par mov, acesta isi indrepta ochii spre adversarul sau si zambi diabolic. Adusese, in sfarsit, un jucator pe masura. Avea sa lupte cu unul dintre cei mai buni. Yukiyo… da, cineva care avea sa se ridice la asteptarile sale. Nu va fi usor sa ii urmareasca miscarile, dar pana la urma el era regele cazinoului si in cele din urma va castiga.
- Interesanta strategie… insa daca tu crezi ca rata procentului meu e doar de 80% te inseli… si… a ta care e? Intreba acesta in timp ce mai lua o gura de wisky din pahar.
- A mea? Simplu… 100% , raspunse acesta sec.
Brunetul se ineca si Ryoma incepu sa rada cu pofta. Puse jos paharul, nervos, si il contrazise pe baiat care inca era plictisit, nebagand in seama reactia de prost gust a adversarului.
“ Imposibil… nu exista! Nu exista un procentaj mai mare ca al meu! Baiatul asta isi bate joc de mine… “ se gandi Sakyiyo insa Yukio il trezi la realitate intrebandu-l daca mai doreste sa continuie.
Brunetul facu semn ca da si astepta ca Ryoma sa intinda din nou cartile de joc in timp ce el paria o suma foarte mare la fel ca Yukio. Jetoanele se impartira din nou si in fata lor se intindeau din nou cartile in doua culori. Putea fi orice numar… trebuia sa se gandeasca bine inainte de a spune raspunsul. “ Sansa ca urmatoare carte sa fie plus doisprezece este de 40 % insa… poate sa fie negativ… “
- Minus doisprezece! Il intrerupse misteriosul baiat pe ganditor.
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes









Răspunsuri în acest subiect
RE: Joc prea periculos[yaoi/shonen-ai] by anyoka&Rose-chan - de bastard_in_love - 05-07-2008, 07:40 PM
RE: Joc prea periculos[yaoi/shonen-ai] by anyoka&Rose-chan - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 15-07-2008, 05:19 PM
RE: Joc prea periculos[yaoi/shonen-ai] by anyoka&Rose-chan - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 11-08-2008, 10:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Joc periculos Lithium-Angel 17 8.988 11-08-2013, 03:37 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.627 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Prea tarziu... xRallu3 2 2.337 05-06-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.956 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa
  Seven Lights ~Shounen-ai/Yaoi~ Yaku-chin 33 16.700 26-05-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Flames of passion [+16] [shounen-ai / yaoi] Hetalia 3 3.511 04-11-2009, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Sukisyo
  Sweet Satisfaction [yaoi-shounen-ai] Aliss_anime 22 13.262 31-10-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Fructul interzis [+18] [ shounen-ai / yaoi ] Lithium-Angel 44 23.104 05-08-2009, 10:57 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.708 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  Fake [shounen'ai / yaoi] mikaru 2 2.973 18-07-2009, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mikaru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)