Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul ? ^___^
Da
85.71%
60 85.71%
Nu
5.71%
4 5.71%
Cat de cat
8.57%
6 8.57%
Total 70 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Boys' love

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Deci din cauza problemelor care s-au ivit, ficul meu a fost putin cam... sters de pe forum 4, asa ca va trebui sa il postez din nou...

Personajele...
http://img85.imageshack.us/img85/9890/15570651no8.jpg --> Sentaro (Sen)
http://img122.imageshack.us/img122/8413/...11rvz6.jpg --> Raito
http://img85.imageshack.us/img85/1476/snichy1ie5.jpg --> Midori
http://img225.imageshack.us/img225/2708/hentai1tv4.jpg --> Mika

Cap 1: Lume noua

Soarele stralucea puternic pe cer aruncandu-si sagetile de foc spre pamant lovind chipurile cetateniilor ce umblau diminetile pe strazi. Elevii abia sositi la liceul Yamakuza asteptau soneria ce anunta intrarea lor la ore. Raito este un baiat de optisprezece ani, in clasa a XII-a A, inalt, cu parul saten si scurt, ochii caprui , o culoare intensa la fer ca si personalitatea acestuia, hotarat si ambitios. Corpul sau era bine cladit, pentru ca zilnic mergea la sala si avea mare grija de corpul sau. Ii placea sa se imbrace haine mulate pe corp, iar aceasta zi de Luni, nu facea o exceptie. Avea un tricou maro deschis, blugii lui preferati din piele neagra si o jacheta de aceeasi culoare cu pantalonii, doar ca avea manecile albe. Ca de obicei, la gat purta lantul primit l aniversarea de saptesprezece ani: un fel de dragon de argint ce tinea in gheare si cu coada o sabie. Langa el statea Midori, o prietena foarte buna de a lui: satena cu ochii negrii patrunzatori si are o fire foarte sensibila. Era imbracata un un maieu galben si o fusta roz cu mici floricele pe ea.
Cei doi asteptau sa intre in clasa, iar in spatele lor au aparut alti colegi, doua fete si patru baieti.
-Hei amice, ce faci nebune ? Intreaba unul din cei patru abea veniti.
-Ce sa fac ? Astept sa se sune ca simt ca o sa crap aici. Vreau sa o vad pe profa de engleza...Am inteles ca e o puicuta dinaia de iti cad ochii. Spuze Raito trecandu-si limba peste buze, apoi zambind.
-Nu ai auzit ca a fost data afara ? Purta fuste prea scurte si camasa o lasa descheiata prea tare. Replica Midori, spulberandu-i visele satenului, care a oftat si a ridicat din umeri.
Fetele dintr-o data si-au indreptat privirea spre un grup de elevi de pe clasa a IX-a, sau spre "boboci" cum le spuneau ei, care povesteau .
Baietii curiosi si ei, le intreaba pe fete ce vad acolo.
-Il vezi pe blondul ala? Am inteles ca el a fost dat mai devreme la scoala ... Trebuia sa fie pe clasa a opta, nu pe a noua. Dar e atat de ... Ahhh...Dragut...Daca ar fi fost mai mare, nu cred ca imi scapa. Spuse o bruneta, colega a lui Raito, muscadu-si buza de jos.
Intr-adevar, era dragut: parul ii era galben ca spicul graului iar suvite din breton le lasa sa ii cada rebel pe chipul angelic, in timp ce ochii albastrii ca de cristal te priveau patrunzator.
-Mika, eu cred ca ai fi in stare sa te dai la el! Spuse satenul chicotind.
-Ce? Sa nu-mi spui ca nu e dragut, dar din cate stiu eu e un mic dracusor impielitat. Arata el a fi inocent, dar iti vine sa ii dai pumni numai in gura. Spuse din nou bruneta.
Discutia lor a fost intrerupa de unele tipete ale unei fete. Se pare ca micutul demon a lovit pe un coleg de al sau cu pumnul in fata din cauza ca l-a jignit. Cei ce priveau nu le veneau sa creada. Oricat de mic ar fi, nu se lasa mai prejos de nimeni. Mika a inceput sa rada cu pofta vazandu-l pe micul baiat asa de increzator.
-Sunt suta la suta sigura ca cineva ii va pune capac micutului astuia � Dar pana atunci�
Fata se aproprie de acel mic grup, punandu-i mana blondului pe umar.
-Ce vrei? Intreaba el nepasator.
-Imi spui si mie cum te numesti? Intreba si fata la randul ei cu zambetul pe buze.
-Sentaro � Prietenii imi spun Sen.
-Ai o voce foarte frumoasa, Sen, eu ma numesc Mika! Cand fata intinse mana pentru a face cunostinta, blondul i-a soptit ceva la ureche. Fata s-a ridicat imediat nervoasa, mormaind printre dinti cateva injuraturi, dupa care striga in gura mare"Esti un nesimtit!" De ce? Ei bine...Se pare pustiul avea destul curaj incat sa-i spuna in fata ca este o mare curva, doarece numai curvele dau mana cu baietii, iar asta a facut-o pe fata sa se incrunte si sa isi icruciseze bratele.
Ajunsa langa baieti, acestia o intreaba ca de obicei, curiosi in cor ce s-a intamplat de este asa furioasa. Cand a rostit cuvintele baiatului, toti cei din jurul ei au inceput sa rada in hohote gandindu-se ca acel baiatel tocmai a jigni-o pe saraca bruneta, iar ea nu i-a tras nici macar o palma, verdictul acesteia la jigniri fiind mereu cel mai aspru.
In sfarsit soneria ce anunta inceputul orelor s-a facut auzita. Liceenii au dat buzna in clase asteptand sa vina profesorul sau profesoara ce trebuie sa predea la ora respectiva. Clasa a IX-a B aveau o noua ora plictisitoare de istorie, in care pot face ce doresc. Sentaro ca de obicei se cere la baie in timpul orei numai pentru a bea apa si ca de fiecare data, profesorul ii da voie.
In timp ce se spala pe maini, blondul auzea cum cineva se intrepta incet spre baie, dar nu a bagat persoana in seama. Era chiar Raito, care, din greseala s-a bagat in blondul care s-a rastit imediat la baiatul mai mare cu doua capete decat el.
-Ai grija pe unde mergi, matahala idioata !
-Cum mi-ai spus ? Intreaba satenul ridicand dintr-o spanceana.
-Cum ai auzit ... Sau inaltimea iti afecteaza si auzul ?
Raito il prinsese pe baiat de guler, izbindu-l puternic de zidul rece, facandu-l pe blond sa scoata un scancet. I-a prins mainile intr-o stransoare puternica desupra capului si i-a bagat genunchiul intre picioare.
-Asculta aici, pustiulica ! Nu stiu cine te crezi, dar sa stii ca cu mine nu iti merge. Nu ma iei peste picior, ca asa vor muschii tai, ai inteles? Spuse satenul privind fix in ochii albastrii.
-La...Lasa-ma sa plec. Zise blondul cu voce tremuranda.
-Aha ... Acum imi spui sa te las ? Dar daca nu vreau, ce faci ? Ma spui lu' mamica ?
Satenul se apropia din ce in ce mai mult de buzele rozalii ale baiatului care devenise speriat. I-a prins incheieturile cu mana stanga, iar mana dreapta o plimba prin parul blond.
-Da-mi drumu' idiotule ! Striga micul baiat cu privirea speriata
-Aha ... Iar incepi cu jignirile ... Bine atunci !
Raito isi coborase cu repeziciune mana dreapta pe corpul baiatului strangand apoi cu putere de locul sensibil, facandu-l pe Sentaro sa tipe. A incercat sa scape din ghearele satenului, incepand sa se agite, dar in zadar. La coltul ochiului i-a aparut o lacrima, dar care parca nu a vrut sa curga pe chipul angelic.
-Cere-ti scuze si am sa te las in pace! Spuse Raito zambind.
-In fata ta, niciodata! Mai bine sunt torturat decat sa imi cer scuze! Se rasti micul baiat.
Raito nu spuse nimic. Ridica dintr-o spanceana si strange si mai tare de zona sensibila, facand-ul pe Sen sa tipe si sa-i scape doua lacrimi pe obraji inrositi.
-Ce naiba faci? ... Vrei cumva sa ma lasi impotent? Striga blondul strangandu-si pumnii. Gata, renunt ! Imi ... Imi cer scuze, bine ? Imi cer scuze !
Satenul i-a dat drumul facandu-i semn sa plece. In timp ce fugea, micul baiat a strigat "Ciudatule" . Rai s-a aplecat pentru a bea apa de la tasnitoare, iar cand s-a ridicat a zambit smecher, privind apoi coridorul luminat slab de neoane pe unde a fiugit blondul.


Stiu ca acest capitol are unele greseli, sau e plin de greseli, dar sper ca v-a placut..oarecum10
Unii dintre voi presupul k l-au mai citit10



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Boys' love - de Yaoi Queen - 01-07-2008, 05:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.250 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 166.571 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.073 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.745 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.084 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.030 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)