Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fotbal

#1
M-am decis sa fac acest thread pe care am de ghnd sa nu-l neglijez din dorintza de a cumula atentzia shi posturile celor care au chef sa opineze despre un anumit meci sau despre o anumita decizie leghata de fotbal, ca sa nu facem cate-un thread pt fiecare meci sau eveniment mai special ca umplem Sectziunea in no time cu subiecte irelevante pt mai mult de cateva saptamani consecutive Smile
Ashadar...fara alte buruieni, ma bagh in pitah 4 cu un mic comentariu la ceea ce observ ca se-ntampla in fotbal in ultima vreme.

Cele mai curate echipe din campionat, in opinia mea, cu atitudinea cea mai sanatoasa sunt Univ. Caiova, Unirea Uziceni, Poli Timishoara shi majoritatea echipelor angrenate in lupta pt supravietzuirea in prima liga romaneasca.
In mom de fatza incerc o ciuda teribila ca nu sunt suporter al niciuneia dintre ele. Eforturi se fac shi la Dinamo de vr-un an-jumate dar din pacate mai dau rateuri ca efect al diferitzilor stimuli "perturbatori" sa nu le zic altfel ca par obrasnic{cum de altfel shi sunt^^}. Rapid e incercata in continuare de vechile frustrari sub semnul inconshtientzei la motto-ul "Daca te lashi o data calcat in picioare, o faci toata viatza!". Vasluiul are probleme de identitate, fiind in perioada de negare ca ar fi similar unei femei ushoare care poate fi stimulata de orishicine pt a-i indeplini favoruri, iar U Cluj e echipa studentzimii...Eu fiind student, ar trebui cumva implicit sa tzin cu aceasta echipa, da la fel de implicit, locuiesc la Cluj shi cunosc intru catva, in ceea ce priveshte administratzia locala, situatzia favorizanta de care se bucura "U" comparativ cu CFR, shi daca dezaprob vr-un statut uman acceptat in societatea de azi ca normal, e acela al rivalilor inegali, al tratamentului preferentzial. Pana la urma norocul le-a suras CFR-ishtilor shi au parte de investitori serioshi, sufletishti shi ce-mi place mie mai mult, cu coloana vertebrala, chiar daca sunt oameni shi ei, nerezistand fara sa opineze ironic din cand in cand la intzepaturile veninoase, create de tabieturi purulente, care salashluiesc in mintzi setoase dupa glorie ce se incapatzaneaza sa atarne ca o piatra de moara de ghatul shi asha shubred al fotbalului romanesc.
Pe scurt, primele 6 echipe din clasament, consider ca sunt shi cele care merita locurile de cupe europene dar tzin cu ardoare ca Univ. Craiva, perlah a Olteniei, mandrie rarah a fotbalului romanesc, dupa ani de suferintzi shi mii de vulturi flamanzi care au ciupit din sanul sau bogat de-a lungul lor, sa prinda makar acel loc de Cupah Intertoto pe care-l merita atat de mult.

Nota: am scris acest post in urma cu 2 sapt, timp in care am vrut sa fac acest thread, dar nu am gasit timpul sau ocazia sa-l postez 10. Intre timp s-au irosit shansele Craiovei sa mishte ceva 22
Ia sa postez ceva de actualitate, ca sa punem treaba pe rotzi in acest thread, probabil o sa fie shters dar nu-mi pasa, e o opinie sincera shi doar asta-mi doresk de la orishicine.

Declaratzia lui Becali: "Daca CFR conduce pe "U" Cluj cu 2-0 in min 80, dam meciul celor de la Mioveni!" :scared:{Sa se salveze ei in dauna celor de la Piatra Neamtz}. In spiritul sau de indoctrinat cu licentza proprie, trece peste capul tuturor, jucatorii sunt irelevantzi, bietul Lacatush...nimic mai mult decat o papusha iluziva, care e pe post de cobai de consum emotzional shi binentzeles ca shi Hagi, de tampon intre Berbecali shi suporterii cu cat de cat ceva bun simtz. Steaua - campioana furturilor shi deschizator de "orizonturi"{moda masa verde care "stimuleaza" Otzelul mai nou}, respingatoare de orice urma de moralitate, mai bine ar fi sa piarda toate echipele romaneshti pe valoare shi pe teren in primul tur din cupele europene, decat nishte fanfaroni fara coloana vertebrala, supraponderali in atitudine shi lauda de sine, sa reprezinte imaginea Romaniei intr-o alta semifinala sau finala.
Unde eshti tu Tzepesh-doamne
Cu al-Boro tau alai;
Sa scapi Liga asta mare,
Shi de hotzi shi de mharlani!?porc
[Imagine: UchihaItachi.jpg]
Through pain and misery, a new life is born,
Hathread and resentment from all who once thorn,
This young soul apart from its rightfull master;
A whisper of death, a scent of despair, a brink of disaster
Befalls within the place he once called home;
Now that he finally falls to his tomb
There's still nobody who would even bother;
To give a schit on this outcast, diseased and forsaken,
From whom this world has very much taken
His lifespan, his pride, his every right to humanly behave
Leaving him empty as he descends to his grave,
Pure darkness remains, with nothing to uncover,
Only the memory, tormented with anger
Of what's left behind: the love of a brother.



Răspunsuri în acest subiect
Fotbal - de Johnny D - 07-05-2008, 05:04 AM
RE: Fotbal - de Johnny D - 13-09-2008, 11:36 AM
RE: Fotbal - de Johnny D - 31-01-2009, 03:26 AM
RE: Fotbal - de Nami - 08-02-2010, 09:22 PM
RE: Fotbal - de Zăpă - 19-05-2010, 02:05 PM
RE: Fotbal - de Baraha5.6 - 24-05-2010, 03:29 PM
RE: Fotbal - de Aira - 06-07-2010, 04:26 PM
RE: Fotbal - de Axwell21 - 01-08-2010, 01:04 PM
RE: Fotbal - de βεκi - 05-08-2010, 08:27 PM
RE: Fotbal - de Supercretinitate. - 14-08-2010, 09:47 PM
RE: Fotbal - de SnowFlake. - 20-11-2010, 08:25 PM
RE: Fotbal - de Batsy - 21-03-2013, 05:30 PM
RE: Fotbal - de Altair - 16-08-2013, 12:55 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)