Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teenagers

#1
Avand in vedere ca mi s-a sters de tot topicul anterior:2:, am sa postez din nou ficul, pana voi ajunge la zi :D! Sper sa il citi in continuare :*>:D<!

Disclaimer: Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul "Naruto" si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


Teenagers



Cap 1: Introducere....


Weekend-ul a luat sfarsit. Saptamana a inceput cu o dimineata insorita ca de vara, desi era inceput de mai. Razele soarelui au patrus usor in casele oamenilor reusind sa trezeasca orasul la viata ca un mic ghiocel la inceput de primavara. Pentru elevi incepeau zile obositoare de scoala, deoarece era perioada examenelor si referatelor.
Pe o noptiera, un ceas „striga” ora 7, iar o mana agale cauta sa il opresca. Somnoroasa, fata reuseste sa coboare din pat cercetand absenta camera cu ochii ei mari si verzi care se opresc la oglinda de pe perete unde era reflectata imaginea ei. Era o fata frumusica de 17 ani, inalta de aproximativ 1,66 m si avea un par lung, pana deasupra mijlocului, de un roz trandafiriu. Aceasta se indreapta spre baie pentru as face siesta de dimineata dupa care se imbraca in uniforma liceului: o camasa alba, la gat o cravata cu dungi albe si maro, o fusta maronie pana deasupra genuchilor, iar pe cap o bentita tot maro si in picioare sandale.
- Sakura, ti-am lasat micul-dejun pe masa! Grabeste-te si coboara, altfel vei intarzia din nou la scoala! Eu am plecat, deoarece am o urgenta la spital! se aude o voce feminina de la parter.
- Da, mama! Succes la munca! iar usa de la intrare se auzi trantindu-se.
Dupa ce serveste micul-dejun, Sakura isi ia ghiozdanul si pleaca. In fata casei era asteptata de doi baieti.
- 'Neata, Sakura! spusera intr-un glas Shikamaru si Naruto.
- ‘Neata, baieti! le spuse zambind fata si toti trei se indreapta catre liceul Konoha, un liceu de elita si cel mai cunoscut din orasul Tokio.
Cei doi baieti purtau si ei uniforme, o camasa alba si la gat o cravata cu alb si negru si blugi inchisi la culoare. Shikamaru era un baiat inalt de vreo 1,75 m, cu parul brunet prins intr-o coada, cu ochii caprui si desi era un baiat foarte lenes, totodata era si foarte inteligent, iar Naruto era un baiat blondut, cu ochii albastri, cam de aceeasi inaltime cu Shikamaru, dar spre deosebire de acesta, foarte energic.
Ajunsi in curtea liceului, grupul celor trei se rupse, Sakura indreptandu-se spre grupul fetelor, iar cei doi spre cel al baietilor. La liceul Konoha fiecare generatie era impartita in 3 clase, una de fete si doua de baieti.
- Buna, fetele!
- Buna, Sakura! ii urara acestea.
- Si Ino? Unde e? cautand-o cu privirea prin curtea liceului.
- Ino nu a venit,inca. E ciudat, avand in vedere cat de punctuala e in fiecare dimineata, o lamuri Hinata. Hinata era o fata cam de aceeasi inaltime cu Sakura, avea parul brunet cu reflexi mov, lung pana deasupra mijlocului si breton, iar ochii ei in razele soarelui straluceau ca doua pietre pretioase lila.
- Hm! Stiu cu cine e! E cu Sai! spuse triumfatoare Tenten.
Tenten era o fata energica mereu pusa pe glume, parul de culoare saten inchis il purta prins in doua codite facute coc, avea ochii caprui si era mereu cu zambetul pe buze, mai ales de cand si-a intalnit jumatatea, Neji Hyuuga, un baiat inalt, cu parul castaniu, lung pana sub umeri si isi acoperea fruntea cu o bentita neagra.
- CE?! strigara fetele intr-un glas la auzirea vestei.
- Ce te face sa fi asa sigura de cele spuse, Tenten? Stiu ca Ino il place mult pe Sai, iar acesta in ultima vreme i-a dat mai multa atentie...dar cred ca e cam devreme sa fie ceva intre ei....
- Uita-te in curtea scoli, Sakura! Sai lipseste deasemenea! Si sti doar ca eu sunt vecina cu Sasuke si Sai si mereu venim si plecam de la scoala impreuna, dar azi cand am fost sa il luam, mama lui ne-a spus ca a plecat mai devreme deoarece avea ceva de rezolvat. Deci...
- ...acest lucru nu demonstreaza in totalitate teoria ta! spuse razand Temari. Cel mai bine este sa o asteptam pe Ino si vom afla. Intre timp, haide-ti in clasa ca mai sunt 5 minute si va incepe ora! iar fetele o urmara pe blondina.
Rand pe rand, adolescenti se indreaptau spre intrarea liceului, pregatiti sau nu, de orele obositoare din acea zi.
- Hei, Fraiere! Te-ai pregatit pentru examenul de la biologie? Mai ales acum cand nu mai stai langa mine, de la cine te vei „inspira”? Naruto recunoscu imediat vocea si se intoarse spre amicul sau, un baiat brunet cu ochii negri, ce zambea amuzat.
- Pe cine faci tu „fraier”, Fraiere?! Si ca sa sti si tu sunt cea mai descurcareata persoana din...din tot liceul asta si am sa ti-o demonstrez! ii replica Naruto lui Sasuke dupa care fiecare se asezara in banca pentru a se pregati de ora.
In clasa alaturata, Sakura si Hinata se asezara in banca lor, a 3-a de la geam, pregatindu-se de ora, dar deodata bruneta impietri si scapa caietul din mana.
- Hina! Ce ai patit? spuse alarmata colega ei, dar nu primi rapuns decat un indemn mimic, iar Sakura isi indrepta privirea spre usa clasei, ramanand chiar mai uimita decat bruneta.
<<Ai sa imi dai mari explicati...>> gandi aceasta din urma si un zambet i se intipari pe fata.


Cap 2 : Noi legaturi


La usa clasei fetelor, doi porumbei se sarutau, dupa care s-au despartit cu un „ ne vedem dupa ore!”.Ino a intra in clasa cu un zambet de „indragostita fara leac” si s-a intreptat spre banca ei, locul din fata Sakurei. Aceasta purta parul ei blond ca spicul graului intr-o coada ce ii ajungea pana la mijloc, iar ochii ei albastri precum marea radiau de fericire. Fetelor li s-au alaturat Temari si Tenten, la fel de nerabdatoare sa afle ultimele vesti de la fata.
- Stiam eu!!! spuse Tenten, bucurandu-se pentru prietena ei.
- Hai, povesteste-ne! Cum ai ajuns sa iesi cu Sai? Multe s-au intamplat intr-un weekend asa de scurt! zise amuzata Temari.
- Pai....sa va povestesc, sa nu va povestesc! incerca Ino sa le mai tina pe colegele ei in suspans, dar privirile fetelor usor nervoase au facut-o pe blondina sa isi inceapa mai repede povestea: Deci, dupa cum bine stiti, parinti mei sunt plecati de joi la munte, la bunici, si s-au intors abia duminica seara, asa ca eu a trebuit sa am grija singura de florarie cat timp au lipsit ei. Sambata am avut asa multe de facut la magazin, ca nu am observat cum s-a scurs timpul, caci pe la 10 seara eu ma chinuiam sa bag marfa de afara, inauntru. Intamplarea face ca pe la ora aceea sa treaca Sai cu tovarasi lui, care imediat s-a oferit sa ma ajute lasandu-si prieteni sa plece fara el. Cand am terminat m-am oferit sa ii fac cinste cu o inghetata, in felul aceasta sa il rasplatesc pentru ajutor, dar el a spus ca vrea o inghetata plus o plimbare prin parc, doar noi doi....dupa mica noastra plimbare ne-am asezat pe o banca si am privit luna si stelele ce dansau pe langa ea...atunci...
~FLASHBACK~
- Nu pot sa pierd ocazia asta! rupse baiatu tacerea.
- Poftim?! spuse nedumerita Ino, moment in care Sai a prins-o de mana si a adus-o mai aproape de el. Fata ramase muta de uimire, iar obraji ei incepeau sa arda.
- Poate o sa ti se para dintr-o data, poate o sa razi, poate o sa ma refuzi, dar de dat nu mai dau inapoi....brunetul cu pielea alba ca zapada isi lasa capul in jos dupa care ochii lui craprui ii incolti pe ai fetei. Te plac Ino! Si mult de tot! Nu o spun de dragul cuvintelor, dar atunci cand sunt cu tine as vrea ca timpul sa se opresca! As vrea sa fim mai mult decat prieteni, sa fi a mea..spuse ultimele cuvinte parca soptite si care ii adusera culoare in obraji. As vrea sa aud raspunsul tau, oricare ar fi el!
- R-Raspunsul meu....spuse fata inca surprinsa. Raspunsul meu este...si in momentul acela blondina ii zambi dulce si se apropie de baiat, atat de aproape incat buzele celor doi se unesc intr-un sarut pasional.
~END FLASHBACK~
- Felicitari! ii ura Hinata stiind, la fel ca si celelalte fete, cat de mult insemna Sai pentru ea.
- Huh! Cine ar fi crezut ca Sai, baiatul care afiseaza o imagine asa de rece si indiferenta, e atat de romantic! chicoti Sakura imbratisandu-si prietena.
- Vai! Ce avem noi aici?! E cumva reuniunea de familie a ratatelor? ironiza Karin si izbucni intr-un ras prostesc asemenea tovaraselor ei, Kin si Tayuya.
- Dar vai! Azi chiar este o zi speciala, avem ocazia sa vorbim cu dresoarea de la circ si cele doua maimute ale sale! Sunt o norocoasa! ironiza Ino la randul ei.
- Si totusi, continua Temari, nu aveti un bananier de „atacat” sau acum invatati sa socializati?! si fetele au inceput sa se amuze copios pe cele trei colege ale lor care intotdeauna cautau cearta si se credeau superioare in fata celorlalti.
- Pramati mici ce .... Kin se opri din terminarea frazei deoarece usa clasei se deschise si fiecare se indrepta grabite spre pupitru lor.
- E problematic ca trebuie sa fac eu asta, dar am venit sa va spun ca azi nu faceti primele 2 ore, de fapt nici o clasa de a 11-a, pentru ca profi sunt la nu stiu ce sedinta! spuse plictisit Shikamaru si iesi pe usa.
De pe hol se auzea galagia facuta de baietii din clasele alaturate, dar in special doua voci erau in centrul atentiei si anume a lui Naruto si Kiba, un baiat saten, coleg de clasa cu blondu si la fel de energic.
- Ai scapat azi de bio Naruto, dar saptamana viitoare tot nu scapi! il atentiona Kiba.
- Hmm...asta cam asa e! O sa ma pregatesc eu, poate rog pe cineva sa ma ajute, poate chiar pe Sakura! spuse zambitor baiatul.
- Ai vrea tu! il bate Sasuke pe umar razand.
- Esti doar gelos ca pe mine ma va ajuta, in schimb tie nici macar buna nu iti da!
- De parca as avea nevoie, Fraiere! Am cele mai mari note din clasa, in caz ca nu esti la curent cu ultimele stiri! i-o taie brunetul.
In fata clasei fetelor, langa usa, neobservata de nimeni, Hinata asculta conversatia baietilor si o urma de tristete ii invalui chipul ei angelic in timp ce privea la baiatul cu ochii albastrii ce ii facea inima sa tresara.
- De ce nu ii spui?
- Poftim?! sari Hinata speriata de aparitia nesimtita a blondinei.
- De ce nu ii spui ca tu esti cea care ii face temele si nu Sakura, care mai mereu il scoate din belele fara sa primeasca in schimb macar un „multumesc”? insista Ino.
- Nu are nici un rost! Oricum eu am rugat-o pe Sakura sa il faca sa creada ca sunt din partea ei! Dar tu cum ai aflat, pentru ca era ceva intre mine si ea? spuse putin suparata bruneta.
- Eh! Fara sa vrea Sakura s-a dat de gol in fata mea, dar stai linistita ca nu am sa ma bag, desi parerea mea e ca tu esti prea buna cu el si nu merita!
- Multumesc Ino, si bruneta isi imbratisa prietena, vrand totodata sa numai continue subiectul tocmai inceput. Eu ma duc pana la biblioteca, trebuie sa duc niste carti si poate mai gasesc si altceva interesant de citit.
Fata se duse pana in clasa si isi lua din ghiozdan doua carti, apoi iesi indreptandu-se spre biblioteca. Pe drum incerca sa isi alunge gandurile care ii fugeau la blond si la discutia de mai devreme. Stia ca Naruto o place pe Sakura, ei se cunosteau de mici, doar sunt vecini plus ca au crescut impreuna, dar rozalia nu l-a vazut niciodata mai mult decat ca pe un amic, dar ea....ea mereu l-a privit cu alti ochii, mereu a fost special chiar din prima zi cand l-a vazut. Mai tarziu a aflat cum il cheama, cum e el si mereu il privea de la departare, neavand curajul sa ii vorbeasca, deoarece se credea inferioara oricui iar acest lucru o facea ca mereu sa dea inapoi cand era pe punctul de a face ceva.
<<De ce? De ce sunt asa?>> gandi Hinata, si doua lacrimi ca doua cristale i se prelingeau usor pe obraji, <<cum ai vrea sa te observe, daca tu nici macar nu ridici privirea cand treci pe langa el, proast-o?!>> isi spuse fata in sinea ei.
Gandurile fetei au fost intrerupte cand s-a trezi in sala de lectura. Dupa ce a lasat cartile imprumatate bibliotecarei, a inceput sa se plimbe printre rafturile pline ochi cu carti cautand cu privirea un titlu ce i-ar capta atentia. Nu a cautat mult, ca un titlu siropos din sectiunea „Dragoste” parca o hipnotiza iar fata s-a indrepta cu pasi repezi spre raftul respectiv. Cartea se afla prea sus pe raft si desi s-a ridica pe varfuri sprijinindu-se cu mana dreapta de un alt raft mai la nivelul ei, mana ei stanga nu reusea decat sa mangaie coperta romanului, dar totusi nu putea sa il traga dintre celelalte carti.
Atunci, in spatele ei, simti o silueta masculina care se sprijini usor de ea si mana acestuia cu usurinta lua cartea din raft, pentru care fata se chinuia asa de mult sa ajunga.
- Poftim! Cred ca asta e cartea pe care o vrei...


Cap 3: Doar un accident....sau nu!?


Hinata impietri. Recunostea vocea aceea, pentru ea era inconfundabila, era vocea <lui>. Se intoarce, parca, cu incetinitorul si ochii ei lila ii intalnira pe ai blondului, ochii lui albastrii in care se pierdea mereu cand ii privea, ca un naufragiat pe mare.
- M-Multumesc...! spuse fata luand cartea din mainile baiatului, dupa care isi lasa privirea in pamant dand sa plece, dar este oprita de Naruto care o prinde de mana.
- Hei! Stai putin, te rog! bruneta se intoarce cu fata spre el si din nou ii intalneste privirea, iar obraji ei prind culoarea trandafirului. Tu trebuie sa fi verisoara lui Neji Hyuuga, Hinata nu? Eu sunt Naruto! spuse baiatu zambitor. Te cautam!
- D-Da..? spuse bruneta surprinsa. Pentru?
- E cam dintr-o data, dar...am rugat-o pe Sakura sa ma mediteze, sa zic asa, dar a zis ca nu are timp , bla bla...si stiam de la varu’ tau ca si tu esti printre primele la invatatura...si ma intrebam...daca ai avea timp dupa ore sa ma ajuti sa ma mai ridic si eu la unele materi? Te rog!!! in momentul acela baiatul se puse in genuchi in fata ei.
- Naruto, te rog, ridica-te! chicoti Hinata. Am sa te ajut, stai linistit! Cu ocazia aceasta mai recapitulez si eu pentru examene, ii raspunse intr-un final uimita chiar si ea de cat de repede a acceptat.
- Multumesc, multumesc de 1000 ori! baiatul incantat ii saruta mana fetei. Ne vedem dupa ore! si disparu din peisaj.Daca inainte obraji brunetei ardeau, acum toata fata ei prinse culoarea focului.

<<He he ciocolata si capsuni, inghetata perfecta!>> gandi Sakura in timp ce se intorcea in clasa desfacand nerabdatoare ambalajul cornetului. <<Am inceput bine saptamana, sa o tinem tot asa, sper doar sa nu mi-o strice nesuferita de Karin, nu ca ar conta prea mult ce ii debiteaza mintea>> chicoti fata numai pentru ea. Rozalia fiind tot mai adancita in gandurile ei, observa chiar in ultimul moment cand inghetata ei se proiecta pe camasa baiatului ce venea din sens opus, la fel de neatent ca ea la ceea ce se intampla in jur.
- Hei! tipara cei doi cand se intersectara.
- Vai! Nu pot sa cred! striga alarmata fata. Inghetata mea a avut un accident teribil!
- Tu te plangi de o inghetata?! Uita-te ce mi-ai facut la camasa! spuse baiatul nervos in timp ce ii arata fetei locul patat. Rozalia ridica privirea si intalni ochii negri ca noaptea a lui Sasuke ce o priveau foarte seriosi.
- De parca e vina mea ca nu te uiti pe unde mergi, si in plus, de ce m-ar interesa pe mine camasa ta, ca eu oricum am ramas fara inghetata!?
- Mda, bine! spuse ironic baiatul, si eu am ramas cu camasa patata, tare!
- Stiu cum facem: eu iti curat camasa iar tu in schimb imi cumperi alta inghetata, si nici nu il lasa pe baiat sa ii zica ceva ca il si trase de mana dupa ea .<<Cu ocazia asta il pun sa imi ia una mai scumpa>> gandi fata entuziasmata, fara sa dea atentie comentariilor lui.
Sakura il taraste pe baiat pana in capatul coridului, dupa care fac dreapta in toaleta fetelor.
- Hai, da o data camasa aia jos sa ti-o curat! spuse fata cu un aer poruncitor.
- Sa ma dezbrac in fata ta?! Plus, sunt intr-o toaleta de fete, daca ne prinde cineva o sa avem probleme!
- Dar fricos mai esti domne! Grabeste-te, sa terminam o data cu tam-tam-ul asta care este doar din vina ta!
- Vina mea?!...Intr-o privinta sunt de acord cu tine si anume sa terminam o data cu asta, si brunetul renunta a se mai certa si isi da camasa jos lasand la vedere corpul lui bine lucrat. Rozalia a ramas placut surprinsa, vorba aceea „ce e frumos si lui Dumnezeu ii place”, iar obraji acesteia se facura precum doua capsuni bine coapte. Sasuke era unul dintre cei mai populari tipi din liceu „si frumos si destept, ce isi mai poate dori o fata?!” gandeau toata fanele acestuia care ii urmareau fiecare miscare.
- Ce ai patit? Ai rosit?! spuse amuzat baiatul.
- E-Eu..? Nicidecum! si ii trase brunetului camasa din mana, dupa care a bagat locul cu pricina sub jetul de apa de la robinet si a curatat cu niste sapun lichid pata, iar cand aceasta revenise la culoarea ei si anume alb imaculat, fata s-a indreptat spre uscatorul de maini miscand locul ud sub aerul cald ce sufla.
Brunetul o privea concentrat <<Ce mai fata?! spuse in sinea lui, nu e chiar asa de superficiala ca celelalte fete din liceu! Totusi, cred ca are pe cineva ca nu imi aduc aminte sa o fi vazut tinundu-se scai dupa mine>> . <<Se pare ca e adevarat ce se aude, chiar arata bine, dar pun pariu ca e un fitos si jumatate>> gandi Sakura.
- Cred ca este de ajuns! o trezi pe rozalie din visare, recuperandu-si camasa.
- Cu placere! ii raspunse in sictir fata.
- Cred si eu! spuse brunetul mai mult ca pentru sine iesind din baia fetelor. Apropo...si acesta se intoarce brusc spre rozalie care era chiar in spatele lui, dar din cauza ca privirea ei cerceta palierul ajunse accidental in bratele baiatului. Acesta o cuprinde cu mainile de talie si ochii lui de culoarea onixului ii incolti pe ai fetei. Au ramas asa cateva secunde, dar pentru ei parca timpul se oprise in loc, nu auzeau si numai vedeau pe nimeni in jur, ca si cum Cupidon se afla in locul potrivit la momentul potrivit. Cum doar o simpla imbratisare parca nu era de ajuns, cei doi se apropiau din in ce in ce mai mult unul de celalalt.
<<Stai, Sakura! Ce naiba faci?!>> gandi fata revenind cu picioarele pe pamant.
- C-Ce voiai sa spui? rupse aceasta tacearea eliberandu-se din bratele lui Sasuke.
- A-a...inghetata ti-o iau...
- Nu mai e nevoie! il intrerupse. Consider ca ne-am reglat conturile si acum eu am sters-o, si Sakura se indeparta facandu-i cu mana in semn de „ne mai vedem!” .
- Dar....deja fata era prea departe ca sa il mai auda si oricum nu avea chef sa strige dupa ea. <<Hmm! Nu raman eu dator si mai ales fata de o fata, desi parca pentru ea as face anumite excepti>> gandea acesta in timp ce se indrepta spre clasa lui si un zambet de fericire i se putea citi de la o posta.
De undeva de pe hol, nevazute de nimeni, Karin si prietenele ei au urmarit intreaga scena dintre Sakura si Sasuke. Era neagra de suparare, avand in vedere ca se credea superioara in fata rozaliei, nu isi putea permite sa il piarda pe baiatul la care ravnea de ceva vreme, in favoarea ei.
- Ii arat eu idioatei aleia si atunci sa vedem daca mai are curajul sa se mai dea la Sasuke al meu! ameninta bruneta suparata.
- Vai Karin! Felicitari! Si de cat timp esti cu Sasuke, ca noua nu ne-ai spus nimic? intreaba entuziasmata Kin.
- De ce naiba sunt blestemata sa fiu incojurata numai de proaste?! si ii tranti una peste cap fetei. Nu suntem impreuna, INCA! Noi suntem predestinati sa fim impreuna, vorba aceea „ce e frumos la frumos trage” si nu o sa ne stea nimeni in cale, mai ales aia!
- Si ce ai de gand sa faci? o intreba Tayuya.
- O sa vedeti, dar pentru asta o sa ma bazez pe ajutorul vostru! Data viitoare sa aibe grija cu cine se pune, „Sakurica”! si cele trei fete izbucnesc intr-un ras care prevestea ca ceva de rau se va intampla...


Cap 4: Cuvinetele nu pot exprima exact ce simti!


„Pauza” se terminase pentru cei de-a 11-a si orele propriu-zise au inceput. Plictiseala si neinteres pentru ce „palavragea” profesorul la ora se citeau pe chipurile elevilor, dar cu greu sau nu, isi face prezenta si sfarsitul programului mult asteptat. Fiecare se grabea sa „evadeze” din mica inchisoare care le rapea timp pretios zi de zi, exceptie facand weekend-ul doar daca temele nu erau in cantitati enorme.
Deoarece Naruto trebuia sa ramana dupa ore cu Hinata pentru asa zisele meditatii, iar Shikamaru avea de facut un proiect impreuna cu Temari, Sakura era nevoita sa se intoarca acasa singura asa ca nu se grabi cu stransul rechizitelor la plecare. In mai putin de 5 minute clasa era goala, exceptie facand rozalia care tocmai voia sa iasa pe usa, dar este oprita de Karin si prietenele ei ce ii fac vant inapoi in incapere.
- Kin, tu stai pe hol de paza si ai grija sa nu se apropie nimeni! spuse poruncitor bruneta, iar fata executa imediat ordinul.
- Karin, tu ai innebunit de tot! Ce te-a apucat? tipa Sakura.
- Eh, sa zicem doar ca am ceva conturi de reglat cu tine! Data viitoare sa ai grija cum te comporti!
- Si ma rog, cine esti tu?!
- Ia vezi cu tonuletul ala al tau, Sakurica! Tayu ai adus ce ti-am zis?
- E chiar aici! si cele doua fete se apropiau amenintator de rozalie.


Intre timp, la poarta liceului, baiatul nu mai avea stare si batea plictisit din picior <<Ce naiba ii ia atata? Fetele astea! gandea nervos brunetul. Astept de 20 de minute!>> si isi indreapta privirea spre cornetul de inghetata din mana lui care evident incepuse sa se topeasca. <<Daca mai sta mult am sa i-l dau pe post de suc! Mai bine ma duc dupa ea, cine stie, poate nebuna a luat-o pe la cealalta intrare a liceului!>>.In timp ce strabatea curtea scoli, acesta a zarit un grup de trei persoane grabindu-se spre cealalta iesire, dar pentru ca era foarte preocupat sa o gaseasca pe rozalie nu i-a dat foarte mare atentie acestui mic amanunt.
Dupa ce a urcat doua randuri de scari, ajuns la etajul 2 se apropie de clasa fetelor. Deschide usa usor si in momentul acela impietreste scapand inghetata din mana: de-a lungul podelei erau imprastiate fire de par rozali. Brunetul urmareste cu privirea unde duc acestea si descopera in coltul clasei o silueta feminina ce statea ghemuita si lasa la vedere parul ei proaspat „coafat”, iar langa ea mici pete de sange. Speriat, acesta nu ii adreseaza nici un cuvant ci doar se apropie incet de fata lasand sa se auda doar suspinele ei in linistea apasatoare din incapere. Baiatul continua sa o analizeze cu fiecare pas care il aducea mai aproape de rozalie si observa lacrimi cristaline ce ii cadeau pe haine, iar cu mana dreapta se tinea de incheietura maini stangi. Fata nu ridica privirea spre persoana ce era deja langa ea, asa ca Sasuke o apuca usor cu mana de barbie si ii indreapta fata spre el. Obraji ei erau spalati de lacrimile ce continuau sa curga, iar in coltul drept al gurii avea o mica vanataie si o rana adanca se indrepta spre josul fetei.
- Sasuke....spuse Sakura soptind si surprinsa totodata.
- Rozalio, esti bine? Ce s-a intamplat? dar fara sa ii raspunda, fata sari in bratele lui.
Uimit de reactia ei, ii raspunde intr-un final imbratisarii, tinand-o tandru la pieptul lui. Au stat asa cateva minute, timp in care Sakura a incetat sa mai suspine, simtindu-se in siguranta si capatand incredere in baiatul ce abia il cunoscuse. Nu era genul ei sa fie asa, dar azi..in momentul acela avea nevoie de el, nici ea nu stia de ce, dar deocamdata nu se grabea sa afle raspunsurile la miile de intrebari ce ii treceau acum prin minte.
Cand a vazut ca s-a linistit, Sasuke s-a eliberat din imbratisare lasand-o pe fata sa se aseze pe un scaun, iar el a luat dintr-un dulap o cutie de prim-ajutor. Dupa ce i-a curatat rana de la gura si i-a bandajat incheietura sucita, baiatul i-a luat ghiozdanul si cu mana libera a pris-o pe fata de mana nebandajata. Rozalia nu a protestat nimic, iar tot drumul spre casa nu a scos un cuvant, nu se simtea in apele ei si in plus nu avea ce sa ii spuna lui. Isi pusese in minte sa nu se planga sau sa vorbeasca cu cineva despre acel incident, nu din cauza ca ii era frica ci pentru simplu fapt ca il considera un esec, era dezamagita de ea. Sasuke nici atat nu a incercat sa rupa tacerea tensionata, o vedea pe fata adancita in gandurile ei si a preferat doar sa o conduca pana acasa, in siguranta. Nu stia de ce, dar isi facea griji pentru ea, iar acest gand il deranja.
- Rozalio! Am ajuns! o trezi brunetul din visare.
Fata isi ridica privirea din pamant si si-o indreapta pe tablita gardului ce era inscriptionat „FAM. HARUNO, nr.19”. Avea o casa destul de modesta, iar gradina era decorata cu trandafiri de toate culorile si cativa pomi fructiferi. Sakura isi intoarce privirea spre Sasuke de acesta data, dar fara sa zica nimic.
- Poftim! ii intise baiatul ghiozdanul. De aici cred ca te descurci!
Fata se apropie de el, il apuca de mana intinsa si il trage usor mai la nivelul ei sarutandu-l dulce pe obraz, dupa care isi recupereaza lucrurile.
- Multumesc! ii spuse soptind indreptandu-se spre intrarea ce dadea in curte.
Sasuke ramane stana de piatra pentru cateva secunde, apoi un zambet strengar i se intipareste pe chip <<Ce ZI! Parca nu se mai termina! Acum sunt sigur: nimic nu ma mai uimeste.....sau poate da! Cine stie ce imi va rezerva ziua de maine!?>> gandea baiatul in drumul sau spre casa.

Intre timp, pe strada din fata casei familiei Hyuuga....
- Naruto, chiar nu era nevoie sa ma conduci pana acasa! Oricum iti multumesc, dragut din partea ta! spuse Hinata rosind.
- Neah! Nu ai pentru ce! Pana la urma eu ar trebui sa iti multumesc! Nu imi vine sa cred, dar inteleg perfect de la tine! Esti singura persoana care are atata rabdare cu un „cap-sec” ca mine! spuse razand blondul.
- Dar eu nu cred asta despre tine! Eu cred ca atunci cand iti pui in cap ceva, indiferent daca la prima vedere nu esti sigur ca il poti face, incerci si iar incerci pana iti iese asa cum vrei, fara sa te afecteze ca ai dat-o in bara mai inainte! Este ceva ce multora le lipseste!
- Huh! Chiar sti cum sa imi ridici moralu, Hina! Imi plac persoanele ca tine!
Bruneta amutise, iar fata ei se facuse precum o rosie <<..ii plac persoanele ca mine...>>
- Hinata, ai febra sau ceva de te-ai inrosit deodata? si baiatul se apropie din ce in ce mai mult de chipul ei de ingeras, privind-o continuu in ochii.
- Naruto! Ce faci?! zise aceasta speriata.
- Nu misca! si baiatul o prinde usor cu mana de gat, apropiindu-si obrazul lui de cel al fetei. Nu! Nu ai febra, dar ma ingrijorezi! spuse intr-un final analizand-o mai detaliat.
- N-Nu, nu e nimic! Stai linistit! se agita bruneta.
- Bine...daca tu zici! Eu am plecat la baschet cu baieti! Ne vedem maine la scoala, Hina! si Naruto se indeparta facandu-i cu mana.
<< Ce dulce poti fi!...>> gandea fata in timp ce privea cum se indeparta.
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter



Răspunsuri în acest subiect
Teenagers - de Minnie - 16-09-2009, 04:06 PM
RE: [naruto]Teenagers - de LoveNight - 17-09-2009, 12:10 AM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 18-09-2009, 01:51 PM
RE: [naruto]Teenagers - de uchiha_blood_angel - 18-09-2009, 10:43 PM
RE: [naruto]Teenagers - de ~Anna~ - 20-09-2009, 08:01 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 21-09-2009, 02:43 PM
RE: [naruto]Teenagers - de ellamanu - 21-09-2009, 04:00 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Bambilici - 21-09-2009, 06:46 PM
RE: [naruto]Teenagers - de ~Anna~ - 21-09-2009, 07:13 PM
RE: [naruto]Teenagers - de uchiha_blood_angel - 21-09-2009, 08:50 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Shadow. - 23-09-2009, 09:21 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 24-09-2009, 10:31 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Bambilici - 24-09-2009, 10:42 PM
RE: [naruto]Teenagers - de uselessHope - 28-09-2009, 09:47 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 02-10-2009, 03:20 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Bambilici - 03-10-2009, 12:20 AM
RE: [naruto]Teenagers - de uchiha_blood_angel - 03-10-2009, 09:49 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 05-10-2009, 10:32 AM
RE: [naruto]Teenagers - de Bambilici - 05-10-2009, 08:48 PM
RE: [naruto]Teenagers - de uchiha_blood_angel - 07-10-2009, 09:33 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Minnie - 23-10-2009, 03:03 PM
RE: [naruto]Teenagers - de uchiha_blood_angel - 25-10-2009, 11:57 PM
RE: [naruto]Teenagers - de Angel~Of~Dark - 26-10-2009, 09:34 AM
RE: [naruto]Teenagers - de ~Anna~ - 26-10-2009, 04:47 PM
RE: [naruto]Teenagers - de &quot;~Setsuna~Noelle~&quot; - 09-11-2009, 03:19 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)