Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#29
Sfarsitul

Pe plaja continua sa fie agitatie.Vrand sa o protejeze,Elliot a dus-o pe Coral in camera lui.avand coada,aceasta nu se putea misca sau apara.Era inofensiva.Baiatul continua sa priveasca pe geam,urmarind barcile ce patrulau suprafata oceanului.Se parea ca stapanul erai mai mult decat hotarat sa o gaseasca pe sirena ce il va face mai bogat de cat era acum.Tipic persoanelor instarite:chiar daca aveau destul,ravneau la mai mult.Si acest lucru il facea pe blond sa regrete faptul ca provenea dintr-o familie cu o situatie materiala excelenta.El nu era un materialist,ii placea sa puna accent pe sentimente.Iar uneori,reusea sa isi enerveze tatal cu acest lucru,considerandu-p slab,nedemn de numele "Grant".
-Elliot,trebuie sa iti spun ceva.Replica sirena inghitind in sec.
-Ce s-a intamplat?
-Tatal meu a trimis pe cineva dupa mine:surorile si logodnicul meu.Ma tem de ce e mai reu daca se vor intalnii cu acele persoane care ma cauta.
-De ce spui asta?Intreaba baiatul asezandu-se langa ea.
-Ai uitat?Noi suntem creaturi ale marii,puterea este numele nostru.Sunt in stare sa ii raneasca.Cel mai bine e sa ma duci inapoi in ocean.
Adolescentul s-a gandit pret de cateva minute,insa in cele din urma a luat-o pe fata in brate.In clipa in care a vrut sa coboare scarile,s-au intalnit cu Walter.Acesta a ramas stupefiat,continuand sa priveasca coada albastra a fetei.Insa Elliot nu avea timp de astfel de lucruri.Ajungand pe plaja,intra cu sirena in apa.Aceasta a vrut sa inoate,insa a fost apucata de brat.
-Lasa-ma sa vin cu tine.Trebuie sa te protejez.
Coral a aprobat din cap,dupa care l-a luat pe blond de mana.Acesta trebuia sa isi tina respiratia cat de bine puteau.In timp ce stateau la suprafata,fata cu parul albastru a auzit o voce in spatele ei.
-Mai mai,asta e baiatul pentru care surioara noastra a ales lumea de sus.
-Karen,cheama-l pe tata.Spune-i ca vreau sa renunt la viata de sirena.Numai el imi poate da ce vreau.
Sirena a ras sarcastic,dupa care s-a intors pentru a-i spune lui Crina,insa a constatat ca aceatsa nu mai era.Crezand ca incerca sa gaseasca o metoda pentru a-i gonii pe oameni.Insa se pare ca acestia au zarit fiintele ce stateau a suprafata.
-Elliot?Se pare ca mai ai prieteni cu coada.Spune Cristopher ranjind.
-Tata,nu o sa te las sa le faci nimic.
Brusc,marea a inceput sa se agite,creeandu-se valuri destul de mari.Intensitatea vantului crestea,in timp ce nori negri acopereau cerul.Din adancuri si-a facut aparitia Kazejin,alaturi de sirena mijlocie.La vederea lui,oamenii angajati pentru a-i prinde s-au speriat,indreptandu-se rapid spre mal.Tatal blondului il privea socat pe imparat,in timp ce marea continua sa se agite.
-Am auzit ca vrei sa ramai aici.E adevarat?Intreaba acesta cutremurandu-si fiica cu privirea.
-Da...e ceva ce voi doi nu intelegeti.Nu conteaza daca el e om si eu peste.Ne iubim si asta e singurul lucru important.Despartindu-ne,nu veti face alceva decat sa va distrugeti proprii copii.Ati fi in stare de acets lucru?Va lasa inima sa zdrobiti persoanele care sunt sange din sangele vostru?Spune Coral avand ochii inlacrimati.
-Tata,toata viata nu ai facut alceva decat sa iti construiesti acest imperiu,care dupa cum spui tu imi va ramane mie.Insa te-ai intrebat vreodata daca vreau alceva?Mi-am dorit sa fii alaturi de mine in prima zi de scoala,sa imi dai sfaturi cand m-am indragostit de prima fata,sa iti povestesc cum a fost primul meu sarut.Insa nu a fost asa.Tu indoeauna erai mult prea ocupat cu intalnirire tale de afaceri.Fara sa vrei,ai uitat de mine.Replica Elliot sterangu-si lacrimile de pe obraji.
-Taci!Tot ce am facut a fost pentru tine.
-Nu ti-am cerut niciodata bani sau alte lucruri.Doar putina atentie.Era prea mult?
Kazejin si Cristopher s-au uitat unul la celalalt,dupa care au privit in alta parte.Eracu constienti de greselile facute.Si acum era mult prea tarziu pentru a le repara.Insa puteau face in asa fel incat copii lor sa fie fericiti.Brusc,imparatul adancurilor a pus palma pe capul fetei,iar aceasta a fost cuprinsa de o lumina orbitoare.Cand aceasta a disparut,in loc de coada,Coral avea picioare,exact ca inainte.
-De azi inainte vei putea trai ca o persoana normala,ca un muritor.Insa Cand vei avea nevoie de mine,nu va trebui decat sa vi aproape de ocean si sa ma strigi.Te voi auzii de oriune voi fi.
Fosta sirena si-a imbratisat tatal,surorile si baiatul ce ii devenise logodnic.In timp ce acestia se scufundau in adancuri,ochii ei se umpleau de lacrimi.Insa era fericita ca tatal lui Elliot a accepat-o in familie.Stia ca ii va fi dor viata din ocean,insa nicaieri nu era mai bine decat alaturi de persoana iubita.Cei trei au iesit din ocean,indreptandu-se spre casa.Chiar inainte e a intra,Cristopher isi apuca fiul de brat.
-Acum imi dau seama de greselile mele.Spre ca o sa ma ierti vreodata.
-Nu ma nimic ce sa iti iert.Tot ce ai facut a fost spre binele meu.
Cei doi s-au imbratisat,facand diferite promisiuni.In sfarsit erau fericiti.Dupa ce Cristopher si-a cerut scuze de la Coral pentru comportamentul lui,acesta s-a retras in camera sa.Ramasi singuri,cei doi au fugit pe scari,intrand in dormitorul baiatului.Acesta o lua in brate,asezand-o usor pe pat.
-Cine ar fi crezut ca va venii o clipa in care voi simtii cu adevarat cum e sa iubesti?Intreaba blondul zambind.
-Nu subestima niciodata acest sentiment.
Sub lumina delicata a Lunii,cuplul s-a sarutat.Buzele lor se dezmierdua usor una pe cealalta,in timp ce mangaierile lor isi cutremurau trupurile.Elliot se juca cu parul fetei,sarutandu-i usor gatul.Aceasta strangea cearceaful alb de pe pat,incrucisandu-si picioarele.Cand sentimente atat de frumoase ca iubirea si pasiunea sunt in joc,nu conteaza cine sau cum esti.Tot ce e important este sa te daruiesti trup si suflet persoanei iubite.Asa facuse si Coral.Prin acest fapt a demonstrat ca iubirea unei sirene este la fel de puternica precum stancile ce opresc valurile din drumul lor furios spre distrugere.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)