Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Caricaturile mele ...

#2
Se pare ca sunt prima. ^^

Primul desen, cel cu casuta, nu imi place hasura, pe langa asta, asa cum ai hasurat tu eu inteleg ca virgula coltul casei este rotund ( ? ) , ma refer la acela de langa geam si usa, poate ma insel dar eu asta vad. In rest e binisor ... desi copacul acela e cam mic.

Apropo, dupa 1 vine 2 nu 3, dar fie, al 3-lea desen, ochiul anime, este fotografiat prea de aproape si da, lumina proasta, daca ai un neon prin casa e bine sa faci la lumina neonului pozele, sau la lumina naturala a soarelui, catdespre desen, nu e rau, ochi de anime fac si eu in orele de franceza si fizica.

Al patrulea desen, este asa sweet ^^ poate ca ar fi fost si mai sweet daca ii faceai si picioarele, este inspirat de undeva sau este din capul tau ? :] Oricum, imi plac ochii. ^^^^^^

Eclair ~ fat(z)a ei nu imi exprima prea multe dar poate ar fi aratat mai bine daca ai fi facut personajul pe intreaga foaie, nu numai pe mijloc.

Ichigo ~ Nu mi-a placut niciodata Bleach, oricum , nu imi place nici hasura ta, este cam la fel peste tot, puteai pune mai multe nuante de gri pentru a arata mai bine si a dovedi ca ai stat ceva timp la desen, oricum, o ora pentru fiecare desen nu mi se pare chiar asa de mult, chiar putin, eu pierd 7-8 ore pentru un desen, poate chiar mai mult, dar iti spun ca merita.

Deidara ~ aceeasi chestie cu hasura, e cam peste tot la fel, mai ai de lucrat la asta, si sti, niste culori colorate pentru a ii da desenului mai multa viata chiar nu strica. ^^^^

Chrono.1 ~ asta imi place cum e desenat, cat despre hasura ... nu prea imi place sa ma repet.

Chrono.2 ~ Frate, tie iti place sa ii desenezi cu gura deschisa ? 21 oricum, forma fetei e cam aiurea.

Inuyasha ~ aici chiar nu imi place cum ai facut umbrele, adica ... ai tras o linie intre umbra si lumina si se vede foarte urat, dupa mine, in rest este bine ^^^

P.S. - Data viitoare ai mai multa grija cand alegi titlul unui topic, eu m-am gandit la alt ceva cand am citit.

P.S.2. - Scuze daca am greseli de tastare. ^^

Succes in continuare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Caricaturile mele ... - de Irukandji - 09-02-2010, 09:21 AM
RE: Caricaturile mele ... - de MimiÅŸor - 09-02-2010, 05:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)