Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete

#5
:|
de ce se dezlantuie iadul in astfel de ficuri?
descrierile sunt de prost gust in majoritatea cazurilor. Invelesti totul intr-o lumina ciudata, extrem de colorata,desi ai vrea sa fie totul sobru!
Inteleg ca ti-ai ales ( ca majoritatea fetitelor de 10-11 ani, care nu stiu cu ce sa isi ocupe timpul ) perechea extraordinar de expirata, prafuita, rupta, bucatalita, sfasiata - am ramas fara cuvinte - Sakura-Sasuke, cu implicarea lui Karin.
Ce aveti, oameni buni, cu ei? Ce rau v-au facut de ii masacrati in descrieri patetice si in povestioare de prost gust?

In fine... sa trec la ficul tau! Nu mai precizez din nou tot ce au zis cei de mai sus, nu ar avea rost, si ar fi obositor sa tot citesti aceleasi chestii din nou.
Iti spun din start, si fara sa te menajez ( m-ai lasat masca cu intrebarile idioate de la ficul meu :| ), ca mi-ai lasat in gura un gust oribil.
Inteleg ca voiai sa creezi acea atmosfera de suferinta, de durere atroce, de intuneric, acea imagine apocaliptico-dramatica a Sakurei, dar ai exagerat in ultimul hal.
Descrierile de acest gen trebuiesc imbinate cu putina actiune ( te-ai plans ca nu am suficienta descriere, desi tu nu o stapanesti aproape deloc ).
La tine in fic, cand e intuneric, cand e lumina, cand e praf pe strazi, cand ploua! Hotarastete! Inteleg ca ai o imagine in cap cu ei doi, cu Sakura care alearga spre casa, cu sasuke care o intampina, indiferent la inceput, dar aseazati decorul! Nu imbina cand o imagine cand alta!
Vrei sa lasi sa ploua: lasa sa ploua!
Vrei sa fie soare: lasa soarele ala blestemat pe cer, sa straluceasca in legea lui!

Minge de foc? se zdrobeau de pamant? Ii suna ca niste clopotei? ce e cu masacrul asta? ai distrus limba romana! Ai facut-o praf si pulbere!
Ai creat imaginea lui Itachi, da? L-ai facut mare, puternic, fioros, asa cum si este in anumite momente, da? Si cum de poti spune ca " vocea lui suna ca niste clopotei in camera" ? L-ai castrat? Cum de poti mutila imaginea lui?

Stai ca nu am terminat!
Ai descris acea matusa a Sakurei nu? Nu trebuie sa ne spui in fiecare detaliu, cu minutiozitate, cu ce e imbracata respectiva, culoarea papucilor, marca gentii, modelul chilotilor :-W
Vrei sa descrii un personaj? Citeste mai multe carti, sau daca vrei sa dai vina pe cineva, mai multe ficuri! Nu masacra imaginea din prima!
Ai vrut sa creezi o prima imagine cu Sakura plangand la mormantul maicasii, cu un trandafir in mana. De ce ai luat, ca prim cadru, o lacrima??? de ce nu ai aratat-o intreaga, sa ii urmaresti lacrimile sclipind pe trandafir de la o departare considerabila, sa le arati ca pe mici diamante care reflecta lumina soarelui?
Ai bagat un amalgam de cuvinte acolo, ai facut o ciorba de prost gust, si iaca fic! :-W

vrei ca povestea ta sa fie dulce? Amara? Acrisoara? Alege-o frate de la inceput si tinete de ea! Daca vrei sa o schimbi, schimb-o pe parcursul mai multor capitole, nu dupa primele doua imagini inghesuite, sufocate, maltratate saracele, ca vai de ele!

Ai grija ce faci in viitor, dar te anunt ca ar fi mai bine sa iti revizuiesti stilul inainte sa te apuci din nou de scris !

Daca te-a deranjat ceva la commentul meu, ei bine, sa stii ca am spus doar purul adevar, pentru ca asta mi-ai cerut !
La revedere si mai multa grija !
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de just_mada - 04-01-2010, 05:25 PM
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de ♥Belle-Chan♥ - 04-01-2010, 08:57 PM
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de Strawberry*Lipstick* - 04-01-2010, 09:58 PM
RE: Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete - de candy_cane - 05-01-2010, 04:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.878 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  More violent than death FuckEverything 7 3.232 15-12-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.630 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.849 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Cand prietenia poate ucide.... loveless4ever 1 3.658 21-11-2007, 12:09 AM
Ultimul răspuns: dark_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)