Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Higurashi no Naku Koro ni

#4
Higurashi No Naku Koro Ni mi se pare unul dintre cele mai complexe si bine realizate animeuri din cate am vazut.
Povestea *in sezonul 1* e chiar foarte incurcata.Eu una deja incepusem sa ma gandesc ca sarisem peste episoade si nu mai stiam ce se intamplase de am pierdut asa firul 21 . Te face sa te gandesti la tot felul de teorii,complicand firul actiunii. Adica sa fim seriosi..unul din ei innebuneste,ia un topor si ii ucide pe toti. A doua zi sunt toti bine-mersi si se alearga in curtea scolii.Pe mine una m-a lasat mult in ceata.
Scenele cu crime si torturi sa le spunem asa sunt si ele foarte bine facute,instrumentele variaza de la ciocan sau topor sa aparate electrice sau dispozitul ala ciudat cu care i-au scos unghiile lui Mion >_< .
Mie una sezonul unu mi-a placut mai mult deoarece in doi pur si simplu iti explica tot ce s-a intamplat in 1.cine e de vina pentru asta,te mai plimba prin doua *parca* Hinamizawa si la final moare scorpia cu pricina.Destul de banal fata de sezonul 1.

Personajele sunt foarte bine realizate,fiecare m-a impresionat prin cate ceva: Rena cu obsesia ei si cu acel "i wanna take it hoome!!",Keiichi prin personalitatea lui puternica si prin faptul ca e un prieten adevarat,Rika pentru ca nu a renuntat si a luptat pana la capat *plus ca Nii-pah'ul ala e adorabil <333*, Mion *in afara rasului ei 24* prin faptul ca e o persoana puternica si iteligenta, Satoko mi s-au parut enervante sincera sa fiu. Datako pentru ca tpt ce face e sa planga dupa fratiso,Shion nu pot sa zic ca ma enerveaza dar nici nu m-a impresionat prin ceva anume.

Grafica e foarte buna,coloana sonora e una din preferatele mele <33



Răspunsuri în acest subiect
Higurashi no Naku Koro ni - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 01:48 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Apathy - 17-05-2009, 11:25 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Ops! - 05-11-2009, 11:44 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Lollilay - 29-12-2009, 12:04 AM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de ^ToxicK kiD^ - 29-12-2009, 12:56 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de nolazy - 27-01-2010, 09:49 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Dementhal - 02-05-2010, 08:42 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Shizuka - 05-10-2010, 08:11 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de NecroToXyK - 31-10-2010, 12:03 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de BlackRoseWitch - 15-12-2010, 08:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umineko no naku koro ni Flash 1 3.598 27-07-2012, 12:43 PM
Ultimul răspuns: Agrona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)