Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce one-shot v-a plăcut mai mult?
Nya
48.15%
13 48.15%
Strawberry
51.85%
14 51.85%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Duel: Nya vs. Strawberry

#6
Oh, am aterizat aici 19 . In primul rand vreau sa va felicit. Ati scris amandoua niste povesti foarte bune, cu idei propii destul de originale. Mi-au placut amandoua. Acum sa vedem ceea ce m-a cam lasat de dorit la ambele. Imi pare rau daca o sa va suparati pentru ceea ce o sa va spun dar ... asta e, trebuie sa acceptati critica.


Nya :

Tu ai ales o tema cu vampiri. Bun, imi place. Mi-a placut cum a decurs povestea, firul narativ, ideea in sine e placuta. Totusi mi-ar fi placut sa dezvolti mai mult sentimentele fetei. Cum ti-am spus si pe mess, ai grabit actiunea spre final. Puteai sa lasi sa mai treaca o zi iar apoi sa ii faci sa se ucida reciproc, cum ar veni. 21 In rest chiar mi-a placut, greseli nu am vazut chiar deloc. De exprimare ... nu mi s-a parut ca ai. Nota mea pentru tine, daca ar fi sa-ti dau o nota e 9. Nu mi-a placut aceea grabire de actiune.


Berry :

Hm. La tine nu mi-a placut acordul timpului. Ai pus acelasi timp si la povestirea din prezent si cea din trecut. Acolo trebuia sa pui la trecut. Ai cam dat-o in bara la faza cu verbele. Chiar nu mi-a placut cum ai povestit din prezent in asa fel. Nu stiu de ce, sau daca chiar e gresit, dar nu mi-a placut chiar deloc. Actiunea ... hm ... nu stiu, relatia dintre cei doi puteai sa o decrii mai mult. Asa acum niste greseli.

Citat:Aerul de dimineata este placut si mirosul florilor de cirese din aer o imbata.

Ti se pare bine cum suna cu 'aer' in aceeasi propozitie ? 71

Citat:O lacrima ii apare in coltul ochiului si isi aminteste de el.

Lacrimile nu curg doar daca iti amintesti inainte de un lucru si apoi sa le dai frau, nu plangi si dupa iti amintesti.

In rest nu prea am observat. Totusi chiar ma asteptam la ceva mai mult :- ??. O actiune mult mai ampla. 71. Nota ta, daca ar fi o nota, e 7. Chiar nu am cum sa-ti dau mai mult.



Dupa cum am 'criticat' daca pot sa spun asa, mai sus, si le-am oferit fiecaruia dintre ele cate o nota, cred ca alegerea mea este clara. Nya are votul meu. Totusi si Berry ai lucrat bine, la urmatorul duel ma astept la mai mult. ^^

Bafta in continuare. ^^
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Duel: Nya vs. Strawberry - de Nya. - 07-12-2009, 09:55 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Nya. - 09-12-2009, 01:43 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Berry. - 11-12-2009, 08:09 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de AngelOfTheDark - 11-12-2009, 08:24 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Axxa.No.Way - 11-12-2009, 08:33 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Denny - 11-12-2009, 08:45 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Kido - 11-12-2009, 11:42 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de BloodyInnocence - 12-12-2009, 12:53 AM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Teh2 - 12-12-2009, 01:58 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Mely - 16-12-2009, 05:10 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Drama Queen - 16-12-2009, 05:34 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Ade Lawl - 18-12-2009, 07:07 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Nya. - 20-12-2009, 03:33 PM
RE: Duel: Nya vs. Strawberry - de Me†al. - 26-12-2009, 02:23 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)