Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

#85
Hello, dudelor ! Am revenit cu un nou capitol ! :x. Multumesc ca da-ti reply-uri si ca il cititi ! Cum a zis si Teh, inseamna foarte mult pentru noi.

kiss4_sasuke -> Sper sa-ti placa si acest capitol.
Kripterya -> Sper ca acest cap sa ti se para mai vesel ^^'.
Yumina -> Ma bucur ca te regasesti in Angel.

Sper ca acest capitol sa va placa. ^^ Enjoy.

Capitolul 41

A doua zi de la aceea 'reintalnire' nu crede ca mi-am revenit complet. Cred ca am ramas in ceata la partea ' Vanessa nu e insarcinata'. Si eu ca o proasta ... am crezut ca .. era adevarat. Femeia aceea nu avea limite. Totusi ma bucur ca am venit inapoi, asa copilul meu o sa aiba posibilitatea de a avea un tata. Eram bucuroasa, trebuia sa-i spun asta lui Liss. Dupa ce am terminat de mancat m-am ridicat de la masa luand farfuriile punandu-le in chiuveta si am inceput sa le spal. Din cand in cand imi intorceam capul la Takumi si ii zambeam, era ca si un inger. Statea la masa savurandu-si cafeaua, razele soarelui isi treceau usor incolorul din ele peste parul lui facandu-l sa straluceasca. Era pur si simplu frumos, in adevaratul sens al cuvantului. Cand am terminat de spalat acele vase m-am sters pe maini si am mers la el luandu-l de mana si l-am ridicat de pe scaun.

- Hai la dus ! i-am spus in timp ce l-am tras dupa mine in baie.

Nu a ripostat deloc ba chiar mi-a zambit. Am ajuns la baie si am intrat inauntru. Mi-am dat jos camasa si pantalonii iar mai apoi lenjeria intima. La fel a facut si el, m-am rusinat, la fel ca si data trecuta. A ras. Am intrat sub dus si am dat drumul l-a apa calda. A venit dupa mine si m-am intors cu spatele la el, a inceput sa-mi mangaie burta, eu l-am luat in brate. Picaturile de apa se rasfirau pe corpul nostru, stateam imbratisati. In tacere. Poate doar asta era nevoie. Am inceput sa ne spalam reciproc din cand in cand prostindu-ne cu sapunul. Dupa o lunga 'baie' amandoi am iesit din cabina dusului si ne-am luat cate un prosop. Eu am fugit in camera doar asa ca un jos, sperand ca o sa vina dupa mine dar nu a venit. M-am intors cu spatele putin enervata dar atunci am simtit ca doua maini ma cuprind de talie. Am ras. Ii placea jocul. M-am intors spre el si l-am sarutat, era asa placuta senzatia de a-i simti buzele peste ale mele. Imi duc mainile dupa gatul lui si ma desprind din sarut. Totusi il sarut din nou scurt, iarasi si iarasi, si incaodata. M-a luat in brate punandu-ma pe pat si a inceput sa-mi mangaie sanii in timp ce ma saruta. Totusi stiam ce avea sa urmeze asa ca m-am tras.

- Nu. Poate ii face rau copilului. i-am spus eu speriata.

A ras, iarasi. I-am spus despre ideea de a merge la Elisse si Eric. A aprobat din cap. A mers spre sifonierul lui si si-a luat pe el o pereche de pantaloni si o bluza subtire neagra. Eu am mers spre troller si l-am deschis, aveam acolo un dezastru. Am ras. Am inceput sa scot haine dupa haine. Pana am gasit o bluza neagra destul de mulata si mi se observa burta, nu conta. Mi-am mai luat o pereche de pantaloni si ceva cu care sa ma incalt. Takumi s-a dus pana in sufragerie paresa asa c aeu am inceput sa caut feonul, unde naiba il tinea ? Am inceput sa-l strig a venit alarmat, am inceput sa rad. Mai apoi l-am intrebat unde e feonul, s-a dus in baie si cand s-a intors l-a adus cu el. Am zambit ca si cand un copil greseste cu ceva si i se arata acest lucru. L-am luat si am inceput sa -mi usuc parul. In vreo zece minute am fost gata. L-am luat de brat pe Takumi si am iesit din casa. Am coborat din cladire si el a mers sa aduca masina. Stateam in fata cladirii si ma uitam prin jur, am vazut o femeie care era de mana cu copilul ei, un baiat ... asta vroiam ... un baiat, sa-l rasfat. Fara sa imi dau seama Takumi deja ajunsese la locul unde eram eu. Am zambit, am urcat in masina si mi-am pus centura de sigurata. Pe tot drumul iarasi ne-am contrazis de ceea ce o sa fie copilul, fata sau baiat. Totusi doar ne tachinam, nu aveam cum sa ne certam serios pe tema asta. Pana la urma nu e ceea ce vrem noi, ci ceea ce ne este dat. Am ajuns la casa lui Elisse care se pare ca s-a mutat. Era mare, foarte mare pot sa spun. Am coborat din masina si am inaintat spre intrare. L-am asteptat pe Takumi inainte sa bat la usa. A venit si mi-a zambit, era fabulos. A ciocanit la usa si ne-au deschis imediat. Femeia care ne-a deschis era chiar Liss. Am ramas muta cand i-am vazut burta, era destul de mare chiar daca era doar in luna a 5-a. Ne-a zambit si ne-a poftit inauntru. Eric a aparut dintr-o camera care presupuneam ca e bucataria. Ne-au poftit in sufragerie, care era imensa, si desigur mobilata cu foarte bun gust. Ne-am asezat pe o canapea si Liss cu Eric pe cealalta din fata noastra. Eu ii priveam burta lui Liss foarte ciudat. Eram cam mare, nu aveam ce sa spun. Takumi si Eric au inceput sa vorbeasca in timp ce eu si Liss ne uitam una la alta. Ea zambea, eu eram serioasa. Mi-a facut semn din cap cum ca sa mergem altundeva.

- Eric, eu si Angel o sa mergem sa pregatim niste cafea. i-a spus lui Eric si s-a ridicat.

M-am ridicat si eu si le-am zambit celor doi. Am pasit incet spre locul unde mi l-a aratat Liss. Am ajuns in bucatarie, aceasta a aparut de nicaieri si m-a speriat.

- La dracu, Liss ! Ce e cu tine ? Vrei sa ma omori ? i-am spus eu in timp ce imi trageam rasuflarea.
- Oh, Angel, scuza-ma. a spus asta iar apoi m-a imbratisat, iar apoi continuand. Mi-a fost dor de tine. Nu stii ce chin e sa fi insarcinata. Te dor toate. Dar ... totusi merita.
- Crezi ca nu stiu ? Primele saptamani au fost ingrozitoare. am ras iar apoi am continuat. Dar e cum zici tu e minuat !

Am inceput sa-i povestesc tot despre ce s-a intamplat pana in prezent. A ras la 'intamplarea cu Alex' de am crezut ca moare acolo. Am inceput sa pregatim cafelele in timp ce si ea imi povestea despre sarcina ei. Ii zambeam la fiecare comentariu. Am terminat cafelele si am luat eu tava, ea era mult prea, fragila dupa parerea mea ca sa se mai ocupe si cu echilibrul si cu burta. Ma speriam. Asa urma sa fiu si eu ? Daca greseam cumva si nu urma sa fiu o mama buna ? Indata ce i-am vazut zambetul lui Takumi m-am linistit. El urma sa fie langa mine nu-i asa ? Am pus tava pe masuta ce despartea cele doua canapele si m-am cuibarit langa Takumi. La fel a facut si Liss dar ea cu Eric. Ne-am zambit reciproc.

- Elisse, Eric, am vrea sa va propunem ceva, nu-i asa Angel ? m-a intrebat Takumi.
- Desigur, spune-le tu.
- Am vrea sa fiti nasi nostri la nunta noastra si la copilul pe care-l vom aveam. Acceptati ?

Nu au raspuns. S-au uitat unul la celalat si si-au zambit.

- Desigur ! a exclamat Liss incantata. Nu-mi vine sa cred ! O sa va casatoriti ! Si cand o sa fie nunta ? Ati organizat deja ceva ? Ati vorbit cu o firma de catering ? Pot sa ma ocup eu de tot ?
- Mai incet, Liss. am spus eu in timp ce radeam. Ne-am gandit sa ne casatorim doar dupa ce se naste copilul. Adica, oamenii ce cred cand vad o burta plus o rochie de mireasa ? Ca eu i-am pus lantul la gat lui Takumi. am ras, la fel au facut si ei.

In tot timpul care a stat Liss nu a mai terminat de vorbit, imi punea tot felul de intrebari cum as vrea sa fie rochia de mireasa si alte detalii. Eu ii raspundeam tot felul de aperatii si se intramba urat la mine. Eu continuam sa rad alaturi de Takumi si Eric. Totusi Takumi a luat initiativa sa plecam sub motivul ca aveam ceva foarte important de facut. Am iesit din casa si am urcat inapoi in masina lui. Nu intelegeam ceea ce era asa de important ca sa vedem.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 08-11-2009, 01:40 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.557 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.682 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.429 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)