Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto(inafara de cele create de mine) din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


1.Testul trecut si tehnicile invatate.

De cand plecasem eu din sat, colegii mei de echipa se intelegeau mai bine, si nu se mai certau. Nu prea tare, au inceput un nou sistem de antrenamente cu Kakashi. Sasuke nu prea mai avea nevoie de antrenamente, invatate tot ce ii trbuia cand a fost la Orochimaru. Naruto pe de alta parte avea nevoie de ele. A invatat sa faca Rasengan ca un fulger si in forma de "Moara de vant" pe care Sasuke o folosea cand eram la chunini.
Astazi cand au ajuns la locul de antrenament l-au vazut pe Kakashi citind din cartea lui preferata si in mana avea 2 copotei. Naruto si Sasuke s-au uitat uimiti unul la altu si dupaia s-au indreptat spre Kakashi.
-Kakashi-sensei, ce faci cu clopotei aia?
-Treuie sa-i luati de la mine. Dar de data asta nu voi mai folosi ceasul. Cand ii veti lua atunci se va termina tesut.
Sasuke si Naruto nu prea au inteles unde batea Kakashi, dar au facut cum li sa spus. La test au asistat si Tsunade impreuna cu Shizune si Jiraia.
-Start! a stigat Kakashi si a disparut intr-un nor de fum.
Baietii au ramas pe loc si s-au uitat in locul unde a fost vazut ultima oara pe Kakashi. Stralucea ceva iarba, era un clopotel.
"Naruto nu fi prost." sa gandit Sasuke.
Naruto sa dus fericit si l-a luat. De sub el a iesit o plasa si la prins. Blondul a zambit si a disparut. Sasuke a zambit si sa dus langa colegul lui de langa copac. Kakashi era chiar copacul langa care stateau ei.
-Sensei cat de orbi ne crezi? a intrebat Naruto.
Sasuke a scos repde o sfoara si a legat copacul. Kakashi a revenit la forma lui normala si a taiat repede funia. Sasuke fiind in spatele lui I-a pus sabia la gat, iar Naruto i-a luat repede clopoteii.
-Am castigat. a zis Sasuke.


Intre timp in cealalta parte a padurii eu ma antrenam alaturi de Konan. Am reusit intr-un final sa fac si sa controlez "Red rose". Am invatat sa fac trandafiriii sa infloreasca si sa le folosesc sucul pe post de medicament. Pute-am face semne false din nastere si sa fac dragoni. Cel mai bine reuseam sa fac un dragon mic negru. In lupta este foarte bun ca coechipier si in viata de zi cu zi este bun ca animal de companie. Ceilalti dragoni care trebuia sa-i fac erau mai greu de facut. Erau mai puternici si consumau mult mai multa chakra. Itahci si Kisame vedeau tot ce fac eu la antrenamente fara sa se mai ascunda si se luptau cu mine la nevoie. Am reusit sa-l inving cu usurinta pe Kisame rat Itachi era de ne invins. Nu puteam sal inving, dar nu reusea sa ma hipnotizeze pentru ca atunci cand luptam cu el imi activam Sharinganul.

******

Au trecut 3 luni da cand plecasem din sat si de cand ma antrenam. Eram din ce in ce mai buna. Astazi aveam chef de o lupta dar cu Itachi. El era afara cu Kisame si Konan si discutau. Eu eram in cabana si ma schimbam de pijamale. Mi-am pus un kimono negru si o pereche de sandale ninja negre.
-Cred ca a venit vremea sa o invat sa faca 3 dragoni jutsu. A zis Konan.
-Nici prin cap sa nu-ti treca sa faci asta! O vei omora, s-au poate sa-si faca singura rau. A cest jutsu este prea puternic pentru ea. A zis Itachi putin nervos.
-Tu nu ai fost deloc atent la antrenamentele noastre? Sakra stie sa faca Red rose, si poate folosi jutsurile cu trandafiri, cred ca a venit vremea sa trecem la drgoni.
-Ii este de ajuns ala mic negru.
-Nici vorba. Eu hotaresc ce face nu tu, asa ca mai abine ai tacea din gura.
Am auzit tot ce au vorbit. As vrea sa invat noi jutsuri, dar mai intai vreau sa ma lupt cu Itachi.Am iesit afara si m-am indreptat spre ei. Kisame statea si se uita la ciresul din fata lui, iar Konan si Itachi isi aruncau priviri fulgeratoare.
-Itachi? Vreau sa ma bat cu tine. Va castiga cel care ramane primul fara chakra.
Itachi si Konan s-au uitat uimiti la mie iar Kisame a chicotot putin.
-Bine, dar tu pierzi. A zis Itachi ridicanduse calm.
Amandoi am luat pozitiile de atac si am inceput. Am aruncat cu kunaiuri in el iar el le-a oprit cu sharinganul. Cand kunaiurile au ajuns aporape de el au explodat. Am ramas la locul meu, dat Itachi nu. Am ramas calma si m-am uitat in fata. Itachi a aparut un spatele meu si m-ia bagat un cutit in spate. Eu m-am transformat intr-un bustean. Konan se uita dupa mine dar nu eram de gasit. Itachi era inca in acel loc iar in spate a aparut altul. A facut un semn cu mana si m-ia descoperit deghizarea. Am inceput sa alerg in jurul lui sis a fac niste semen cu mana. In jurul lui au aparut trandafiri negri. Nu a miscat, a ramas calm si a cntinuat sa ma urmareasca. M-am oprit in fata lui si am asteptat sa se miste. A incercat sa-si ridice mana dar trandafiri si-au aruncat spinii otraviti in el. A cazut la manat cu durei in tot corpul din cauza otravii.
-Am castigat!
-Nu fi asa sigura pustuaico. A zis Kisame zambind.
Cand m-am uitat la Itachi dosparuse. Dar…cum? Nimei nu putea trece printer trandafiri otraviti pur si simplu. Ei atacau daca vedeau si ce-a mai miscare.



Răspunsuri în acest subiect
Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 18-09-2009, 06:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 22-09-2009, 08:51 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 02-10-2009, 03:46 PM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Sakura_night_girl - 06-10-2009, 09:54 AM
RE: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele (naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 06-10-2009, 05:36 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura92 - 01-11-2009, 10:35 PM
RE: [naruto]Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele - de Uchiha_Sakura91 - 13-11-2009, 06:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secretele Londrei Lottie 3 3.495 04-03-2011, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Maaaria
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.935 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.697 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Konoha High School Annya 25 22.507 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.354 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)