Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani?

#15
Bineinteles ca ma mandresc cu tarisoara mea si cu faptul ca m-am nascut aici. In schimb sunt foarte dezamagita de cei care ne conduc. Cand am sa particip la alegerile pentru presedintie sa ma votati, am sa schimb radical soarta Romaniei. I'm not jokin'.
Motive ar fii destule: avem o istorie bogata si frumoasa in spate, oamenii sunt frumosi, harnici si creativi (cu exceptiile de rigoare -.-' ), avem orase mari, pline de magazine, chiar si spatii verzi exista.
Asa, mi-am adus aminte de ceva. Mai nou, cand lumea vorbeste de Romania se refera strict la Bucuresti. De parca toata tara este o copie a capitalei. In viitor ar trebui sa se incerce schimbarea capitalei in bine, mai apoi sa se incerce asta si in rest.
Uneori mentalitatea romanilor este dezastruoasa, nu suntem educati indeajuns ca sa cream o impresie buna asupra tarii, iar in parlament ar trebui aceptati oameni seriosi, capabili si instruiti. Si daca relatia cu Japonia infloreste, cred ca se poate face asta si cu alte tari. I mean, c'mon, e chiar atat de greu sa trezesti interesul strainilor? Nu e nevoie decat de un mic impuls, sa cream ceva ce o sa trezeasca curiozitate, sa ne expriman liber.
Sunteti de acord cu mine ?
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 10:33 AM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 09:29 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de yulobo - 01-12-2008, 10:02 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de Small_pink_dragon - 17-06-2009, 03:09 PM
RE: 1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? - de Zelia - 19-06-2009, 03:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunteti paranoici? Lye 27 13.173 16-03-2010, 12:36 AM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)