Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Descoperind dragostea.

#1
buna:P ...sunt de ceva timp pe forum, dar totusi abia acum mi-am facut curaj sa postez si eu unul din ficurile mele. Sper sa va placa ^_^

Disclaimer:Nu detin personajele din anime-ul Naruto (decat cele inventate de mine)si nu incerc sa fac profit de pe urma lor.


Capitolul 1 : Tragedia

Un Porsche sport stralucitor se grabea spre adancurile noptii.Inghitea kilometri dupa kilometri in viraje stranse,inclinandu-se cand intr-o parte cand in alta.Viteza il facea sa se simta in largul sau, o perfectiune a tehnicii,asemanatoare unei sageti albastre strafulgerand orizontul,in timp ce ultima raza a asfintitului se stingea pe cer.Soferul accelera din ce in ce mai mult in curbele periculoase,care se insirau una dupa alta.
�Redu viteza,nebunule!� rosti printre dinti soferul unui BMW negru.Mergea in urma Porsche-ului , la o distanta rezonabila.Stapanea la fel de bine virajele,dar era mai prudent si rula constant,fara accelerari bruste si fara acte de bravura.Deodata,vazu cu groaza cum masina din fata sa iesi din curba si zbura in imensitatea cerului fara stele.Lovi parapetul de piatra cu o forta devastatoare,si se zdrobi apoi de roca masiva.Ramase acolo cateva clipe,apoi se rostogoli de cateva ori,retezand copaci si tufisuri.Se asternu o tacere stranie,din care razbatea doar clipocitul benzinei ce se scurgea din rezervorul spart, facandu-se o balta tot mai mare si rabufnind apoi in fumul batut de o pala de vant.Era doar o problema de timp pana ce flacarile incepeau sa cuprinda intreaga masina,mistuind-o atat pe ea,cat si pe sofer.
Zgomotul unei portiere trantite sparse insula de liniste.O silueta masculina aparu la marginea parapetului ,ramanand o clipa nemiscata de groaza la vederea privelistii,dupa care fara sa mai ezite o clipa ,se lansa in jos,spre masina cuprinsa de flacari.Trecu prin foc si trase de manerul portierei, netinand seama de dureri.Mai trase de cateva ori cu disperare,pana reusi sa o deschida, apoi fara sa tina cont de faptul ca avea mainile arse ,il lua in brate pe barbatul din masina si cu o agerime surprinzatoare se indeparta de foc.Isi cara povara la o distanta sigura unde o lasa jos,apoi cu miscari delicate,indrepta picioarele ranitului si-i sterse sangele de pe gura strivita.Incerca dup-aia sa urce povarnisul ca sa cheme ajutoare, dar a fost oprit de o voce care-i ingheta sangele in vene.
- Itachi! Era un glas stins,ceva mai mult decat o soapta,dar nu parea omeneasca.Itachi! Unde esti? Nu te vad!
- Sunt aici, ia raspuns incet tanarul care dintr-o saritura era langa accidentat.Esti ranit grav,trebuie sa ma duc dupa ajutoare.
- Nu! L-a prins cu o mana insangerata de pieptul camasii.Nu ma parasi!Nu ma lasa in intuneric�
In clipa urmatoare barbatul se lasa in genunchi si lua in brate trupul slabit.
- Nu-i asa de rau sa mori, murmura ranitul.Isi umezi buzele,si isi incorda ultimele puteri.Dar�dar Sakura.De Ino vei avea tu grija ,Dar Sakura? Oh,Doamne! In privirea incetosata I se citeau eforturile de a ramane constient.
- Nu mai vorbi! Spuse imediat Itachi.Rezista, trebuie sa vina cineva sa ne ajute. Doar rezista, te rog fratioare.
- Trebuie sa vorbesc�.sa spun�trebuie �dar respiratia sacadata ii fu intrerupta de un spasm.care ii incorda buzele insangerate. Du-te la ea! Ii sunt atat de indatorat,gaseste-o si spunei, roag-o sa ma ierte.Te rog,ajuta-ma�.pentru ultima oara! Ajut-o pe Sakura!
- Ssst!...Am s- o gasesc ,Sasuke,am s-o gasesc, promit!
- Multumesc�.Cuvantul acesta a fost ca o ultima rasuflare.Mana i-a cazut moale, lasand o urma de sange pe camasa.Capul i-a cazut in piept,iar ochii i s-au inchis pentru totdeauna.

Suieratul unei sirene indepartate sparse linistea care devenea tot mai apasatoare . In cateva clipe , pe drumul de deasupra se auzira voci si sclipira lumini . Itachi era inca cu totul rupt de ceea ce se petrecea in jurul sau . Pe fata luminata de flacarile masinii arzande se putea citi toata durerea din sufletul barbatului .

-Uitati-va acolo! Desi ploua, benzina tot mai arde !exclama o voce tanara.
-Va trebui ceva apa , ca sa-si potoleasca setae focul asta , a raspuns mai aproape o voce mai in varsta . Ploaia a facut drumul alunecos!
-Haide-ti sa coboram! Se auzi din nou vocea mai tanara .

Pe Itachi l-au gasit in stare de soc,strangand corpul neinsufletit al fratelui si soptindu-si neincetat promisiunea .

-E-n regula, domnule . Puteti sa-i dati drumul ,acum avem noi grija de el .
- Doamne�uitati-va la mainile lui!
- Domnule !

Itachi nu raspunse.Nu recunostea pe nimeni si mintea lui refuza sa creada ceea ce se intamplase . Totusi, dadu drumu trupului neinsufletit , in timp ce medicii ii desprindeau incet degetele arse pentru a nu-i provoca dureri mai mari decat cele pe care le avea deja . Atenti, il ridicara in picioare si-l dusera in ambulanta impreuna cu corpul lipsit de viata .

scuze pentru zecile de greseli pe care probabil le am T_T ...



Răspunsuri în acest subiect
Descoperind dragostea. - de Khonsu - 16-06-2009, 09:29 PM
RE: Descoperind dragostea. - de cookie - 16-06-2009, 09:43 PM
RE: Descoperind dragostea. - de Shilpa - 16-06-2009, 10:19 PM
RE: Descoperind dragostea. - de ***candy bar*** - 16-06-2009, 11:33 PM
RE: Descoperind dragostea. - de nimeni - 17-06-2009, 11:25 AM
RE: Descoperind dragostea. - de SoUl EaTeR - 18-06-2009, 11:48 PM
RE: Descoperind dragostea. - de Khonsu - 21-06-2009, 12:23 PM
RE: Descoperind dragostea. - de Nya. - 21-06-2009, 12:30 PM
RE: Descoperind dragostea. - de * Luna * - 21-06-2009, 12:32 PM
RE: Descoperind dragostea. - de SoUl EaTeR - 21-06-2009, 10:56 PM
RE: Descoperind dragostea. - de Khonsu - 22-07-2009, 10:45 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)