Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati dori sa existe site-ul? JS

#18
Well, aceasta este o idee buna, ca sa recunosc. Innerul meu pare a fi de acord, dar sa fim seriosi. O lume in care fiecare isi elimina proprii dusmani, ca mai apoi sa ramana pentru Eternitate in suferinta continua? Cine ar vrea acest lucru? Eu una, NU! Hmm, nu ma gandesc la Da, sau la Nu, ci pur si simplu, fara sa vreau, pentru mine nu este. Asa ca nu am de sa gandesc asa ceva; dar , sa traiesti, daca ar exista, cu un fel de spaima, cum ca maine ai putea fi ucis, si trimis in Iad? Asta nu ar fi deloc placut, lumea in sine ar deveni un Iad, fara flacari pe suprafata insa inauntru sunt sigura ca ne-ar fi distrus, rand pe rand, sau cel putin sufletele pure. Nu cred ca ar fi cea mai buna idee, cum nici razbunarea nu este deloc o idee. Unde ar ramane bunatatea? I mean, there's some of it in the world, but with this site, it wouldnt exist anymore. Si sa fim seriosi , daca ai nevoie sa scapi de cineva, lupta! Intelectual, cu pumnii, sau cum vrei tu, dar lupta tu , nu pune un site sa iti faca treaba, mai ales cand te costa atat de mult - sufletul -. Eu una, nu sunt de acord cu asa ceva, de ce sa facem o greseala ce ne-ar aduce satisfactie doar pentru momente si pentru ca restul eternitatii sa fim sclavii haosului? Ar fi un instrus groaznic in lumea noastra acest site, eu una ma bucur ca nu exista, I mean, real world gosh -___-, chiar si asa, era o simpla presupunere, daca... si totusi nu! De ce? Pentru ca totul sa fie distrus? Lucrurile nu ar mai decurge de la sine si oamenii ar muri pe capete, ar capata viata de dupa, eternitatea groaznica. Si apoi? Well, oricum restul existentei nu si l-ar mai putea trai ca inainte, pentru ca odata facuta acea " comanda ", odata ce a fost indeplinita, desi un moment de satisfactie, va fi urmat de alte mii de momente de regret, poate doar pentru sine si propriul suflet, dar nu va mai exista fericire.
Hah, nu mi-as fi dorit ca acest tip de haos sa existe!



Răspunsuri în acest subiect
Ati dori sa existe site-ul? JS - de Gwindel - 03-08-2008, 02:18 AM
RE: Ati dori sa existe site-ul? [Jigoku Shoujo] - de InnocentGirl - 11-11-2008, 11:42 AM
RE: Ati dori sa existe site-ul? [Jigoku Shoujo] - de Teh - 24-04-2009, 08:09 PM
RE: Ati dori sa existe site-ul? [Jigoku Shoujo] - de Adelayde - 06-09-2010, 11:30 PM
RE: Ati dori sa existe site-ul? JS - de Mykoto - 09-07-2012, 10:04 PM
RE: Ati dori sa existe site-ul? JS - de Stormrage - 25-01-2013, 06:46 PM
RE: Ati dori sa existe site-ul? JS - de Zyklon - 07-04-2013, 09:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)