Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Speranta dragostei

#8
So intr-un final m-am hotarat sa mai trec si eu pe la fic-ul vostru...
Capitolul IV
Citat:a preda actele, care trebuise[ deci presupun ca e un verb la m.m.c.p., well nu suna bine in contextul asta. suna mult mai bine: "[b]care trebuiau predate de Zane..." sa le predea Zane,acum cateva zile.[/b]
doua mici greseli de tastare:
a vea - avea
avineri - vineri
as - sa
Alexis pleca furioasa in camera ei, in timp ce Josh o privea furios. [am inteles ca amandoi erau furiosi, insa ai grija la repetitii, puteai intrdocuce niste sinonime cum ar fi manios] Fata se napusti in camera si se hotari sa isi aleaga cu ce rochie sa mearga.[din nou atentie la exprimare]
Citat:Crede-ma, imi doresc sa merg cu ea de o viata, iar tu esti partenerul cu ea asa de usor.
exprimarea din nou..."esti partener cu ea atat de usor", nici asta nu suna bine, daca ar fi fost vorba de o greseala de tastare... chiar daca as incerca sa reproduc ceea ce ai scris tu, ar trebui sa schimb contextul intr-un mod drastic
Citat:"Astazi voi merge cu Zane la banchet.Simt ca zbor",gandi ea
am observat ca ai specificat ca acestea erau gandurile ei, insa e mult mai bine daca le pui cu ghilimele
"cu un model de flori,dar din pacate,colier nu avea. [ dar colier nu avea, sau mai bine era sa nu mai spui nimic de ceea ce purta sau nu la gat, mai ales ca nu suna bine in contextul pe care l-ai folosit]"

Harukichi:
V. Petrecere de Craciun- Partea II - starnight a scris la capitolul anterior IV - partea I, deci presupun ca acesta trebuia sa fie capitolul IV partea II, ai grija la tastare mai ales acolo unde iese in evidenta

craciun - Craciun
si ii s-a parut - si i s-a parut
arnjat - aranjat
deschi - deschid
oparte - o parte
Citat:Zane m-a cuprins de talie si [fara "si", ca altfel nu mai are logica, daca tii neaparat sa fie in acest context] dansand pe ritmul melodiei care tocmai incepuse, privirile noastre se intalneau si obraji mi s-au inrosit instantaneu....
nu mai pun si continuarea ca mi-ar lua aproape tot capitolul.. deci se presupunea ca acesta e un fic la persoana a III, ce cauti in aproape tot capitolul cu persoana I, si ceea ce scrii tu acolo nici macar ganduri nu sunt... nu mai uita esentialul intr-un fic. Daca te-ai hotarat sa scrii la o persoana, cum incepi asa si termini.
Citat: am dat-o la o parte si de acolo si-a facut aparitia un ghemotoc de blana de culoare alba,[ ghemotocul acela putea sa fie si o pisica, pentru ca eu la asta m-am gandit la inceput, incearca sa descrii mult mai detaliat animalul pentru ca cititorul sa inteleaga despre ce vorbesti] cu ochii negri si patrunzatori, era un bichon adorabil.
catelusul se acomodase deja in pat, si era adormit. - gandeste-te putin.. fraza asta nu are logica... fii mult mai atenta la folmulare
am deci sa-i spun Cookie. - am sa-i spun Cookie.. "deci"-ul ala strica tot8-|

deci greseli de tastare nu prea au fost atat de multa in capitole... aveti grija la persoana, trebuie sa faceti fic-ul numai la persoana a III, descriere.. mai aveti de adaugat o gramada, mai ales la sentimente... deci tineti cont de critici pentru a va imbunatati, ca deageaba scrieti mult, daca nu scrieti si bine....
deci mai exersati :bye:







Răspunsuri în acest subiect
Speranta dragostei - de starnight - 27-12-2008, 08:53 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 28-12-2008, 07:09 PM
RE: Speranta dragostei - de starnight - 03-01-2009, 02:52 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 04-01-2009, 03:15 PM
RE: Speranta dragostei - de Apathy - 08-01-2009, 01:20 PM
RE: Speranta dragostei - de starnight - 18-01-2009, 03:52 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 15-02-2009, 10:11 PM
RE: Speranta dragostei - de Apathy - 16-02-2009, 10:49 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  £>Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.476 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 8.152 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.989 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 78.018 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.810 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Mai exista speranta? Ame 3 3.231 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.107 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  [split] Franturi de speranta Crazy.Froggie.InTown 3 2.728 16-02-2011, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  [split] Franturi de speranta LemonCandy 5 2.894 27-01-2011, 09:43 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Fara speranta ! Denny 19 9.898 18-02-2010, 04:24 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)