Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O Rebela Cu Chip De Sfanta

#5
Duh fato sa fim seriosi, ai auzit vreodata de cursuri de limba romana la scoala? :|

1. Titlul:
Stii, chiar mi-a atras putin atentia titlul tau, credeam ca in sfarsit vad si eu un fic care sa ma lase O_O But ce naiba? :| Intru aici si gasesc un scris de pusti mic de 9 ani infectat de limbajul messengeruli. Pacat, foarte pacat sincer >.< [Ma rog, fac exceptie la faptul ca ti-e foame si ca ai mancat un 'e' de la 'de' si apropo se scrie doar la inceputul propozitiei cu litera mare, in mijlocul propozitiei nu au ce cauta alte majuscule daca nu este vorba despre un nume sau ceva in genul... intelegi tu daca nu ia ABECEDARUL]

2. Exprimare:
Draga mea, tu ai auzit vreodata de modurile verbelor? Si daca da ce e asa de greu sa pastrezi modul verbelor? :| Si in plus, din cate am auzit eu pe la orele de romana adjectivul se acorda in gen, numar si caz cu substantivul pe care il insoteste explicatie clara de clasa a IV-a [presupun ca a IV-a esti :-?] So, ce e cu exprimarea asta? Nene pe bune pe messenger e chiar de nota 10 dar aici e de nota -0.

3. Ortografie:
My God!!!! era sa raman fara ochi cand am vazut cat de aiurea poate sa fie scris un capitol :| pe bune si verisorul meu de 10 ani scrie mai ordonat si mai corect ca ca tine :| Deci draga mea, daca la scoala ai invatat sa scrii cu 'sh', 'tz' 'k' in loc de 'ca' inseamna ca n-ai nimerit scoala care trebuie, plus, lasa cateva spatii intre idei pe bune, putin aer ca ma sufoc citind si ce e cu atatea puncte de suspensie? Thoamne, de virgule sau puncte sau semne de exclamari ai auzit?

4. Originalitatea:
desigur si ea e disparuta, deci cand ti-am citit acest jaf de capitol am crezut ca e o noua telenovela care se da la TV :| E chiar atat de greu sa gasesti o idee genial pentru un fic genial? :| Sau bantuie cliseicitatea toata Romania? Thoamne putina gandire sa stii ca rezolva multe!

5. Naratiunea:
Thoamne deci zici ca e o telenovela fara logica [defapt telenovelele nu prea au logica, ele au doar dragoste pana te scarbesti >.<] actiunea e incredibil de grabita, putina descriere a ideilor sa stii ca n-ar strica ca sa inteleg si eu ce ai zis pe aici >.<

6. Dialogul:
C`mon e plin de dialog sec si fara sens prin incercarea asta de capitol, deci pe bune ca ma doare capul, cine cu cine vorbeste pana la urma? mama cu fiica sau porcu cu gaina? O.o Stii putina explicare a ideilor nici acum nu ar strica caci pe bune, pe mine m-ai lasat in plop si plopul in aer.

7. Descrierea:
Sigur nici asta nu stii ce e, descrierea e un alt mod de expunere foarte important intr-un FAN FIC/ONE-SHOUT/POEZIE sau io stiu ce mai e pe acolo, descrie putin actiunile, sau cateva peisaje sau personajele, sentimentele, gandurile, suntele ceva acolo, adanceste-te in idee nu rezolvi nimic doar cu dialogul.

8. Sfat: Fa UN FIC! pentru ca asta numai fic nu e ci un CLISEU!
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]



Răspunsuri în acest subiect
O Rebela Cu Chip De Sfanta - de Kiddy - 17-09-2008, 11:29 PM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de Mitzuke - 18-09-2008, 09:11 AM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de Jigoku - 18-09-2008, 11:36 AM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de white angel - 18-09-2008, 02:22 PM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de Serenity - 18-09-2008, 04:48 PM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de Aly - 18-09-2008, 05:48 PM
RE: O Rebela Cu Chip D Sfanta - de Kiddy - 18-09-2008, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata rebela [+16] aleee 6 3.686 01-07-2010, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Ash.
  Dragoste rebela who said i have to be normal2 8 5.146 02-05-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Ingerul cu chip de om Emm` :x 13 13.519 25-04-2009, 11:31 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)