Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Muzica din zilele noastre. Pro si Contra

#1
Eu sunt contra muzicii din zilele noastre fiindca rar mai gasesti pe la televizor sau pe la radio o melodie cu adevarat frumoasa fara sa contina cuvinte obscene sau sa se vorbeasca despre sex,bani sau alte cele. In muzica din zilele noastre, cei mai fitosi oameni au ajuns sa fie in top-uri si apoi tot sa-si atribuie aere de zeu fata de fanii care i-au ridicat si i-au facut celebrii.
Muzica actuala nu mai are niciun mesaj sau nu mai transmite o idee care chiar sa te puna pe randuri. Acum baga acelasi instrumental sau spun de o mie de ori aceleasi cuvinte care pur si simplu nu imi transmit nimic. Peste tot poti vedea(cel putin in muzica pop,dance etc.) acelasi lucru repetat pana la adanci batraneti. O melodie nu te mai pune uneori pe ganduri ci te face doar sa dai din cap sau sa te misti de parca ai avea o criza si sa iti aduca mintea intr-o stare de hibernare..
Nu vreau sa critic pe fanii ce asculta muzica din zilele noastre,doar ca este parerea mea pur si simplu. Nu sunt adepta unui singur gen de muzica ci vreau sa ascult cat mai multe genuri pentru a-mi forma o parere cat mai solida. Am ascultat si muzica de altadata(anii 80,90 si 2000) si muzica din zilele noastre si sincer daca ar exista o masina a timpului, as folosi-o doar ca sa ma intorc in timp pentru a asculta acele melodii,fiindca pur si simplu erau mult mai frumoase si mult mai ok.
Voi ce parere aveti?
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Răspunsuri în acest subiect
Muzica din zilele noastre. Pro si Contra - de Anna - 03-07-2013, 06:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.712 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 13.005 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 75.641 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  facebook, Twitter etc. Pro sau contra? Kashim 53 27.854 02-10-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: Loki
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.490 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)