Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Honnor

#2
Se vede ca e prima ta poveste, dar sper ca doar postata. Sa incep prin a iti spune trei lucruri esentiale:
1. Pune mana pe o carte de gramatica (toata lumea face greseli, dar trebuie sa invatam din ele).
2. Mai citeste si tu niste carti, povesti, basme, tot ce iti doreste sufletul. Dar sa fie bine scrise macar.
3. Fa o comparatie intre lucrarea ta si una normala, o sa vezi imediat care iti sunt cele mai slabe puncte (cand vine vorba de povestit/narat/scris).
Bine, aceasta poveste e scrisa cu un an in urma, dar acest comentariu e bine sa fie citit pentru orice incepator.

Inceputul te lasa rece.
Incepi prin a spune cum o cheama si ce varsta. "Hei, eu sunt X! Am varsta Y. Am fost in Miami anul trecut si am ramas gravida! yay~ awesome. Cool. Jmecher" -> cam asta imi suna mie.
Nu ai nicio idee cum se scrie un dialog, nici unde se pun virgulele.
Actiunea e grabita (macar daca aveai mai multa descriere si narare ca sa umple acest gol imens).
Sfarsitul e la fel ca inceputul, ba mai mult decat cretin.
Sfarsit. :)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
The Honnor - de Tadomiki - 22-12-2012, 02:01 AM
RE: The Honnor - de yaoi maniac - 01-05-2013, 11:25 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)