Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Manea in engleza - oh god...

#4
Sincer, eu cred ca europenii o sa le accepte. Rly. Cum accepta si alta muzica nemuncita, de tot rasul, o sa le accepte si pe astea. Ei nu cunosc obiceiurile manelistilor. Nu cunosc purtarea lor. Nu cunosc limbajul lor incorect gramatical [si daca se gaseste o greseala in engleza lor, or sa se gandeasca "ei, nah, toti fac greseli >.> ..."]. Pana si versurile, hey, guys, ceilalti europeni nu-s chiar atat de destupati la minte 22 [adica, recunoasteti, orice roman i-ar bate pe toti la orice domeniu daca acel domeniu ar avea destule fonduri pentru a se extinde, dar chiar si asa, nu pot s anu cred ca n-ati observat ca ceilalti europeni sunt infantili si naivi 22 ]
Deci, sa ma intorc la ceea ce ziceam: manelele se vor accepta in afara Romaniei. Sunt aproape sigura de asta. Dar pentru o perioada scurta, pana se vor destepta unii dintre ei [si cum tot omul are macar o farama de spirit de turma, se vor lasa de ascultat manele - e la fel ca si cu muzica emo: ieri a aflat Marioara de el, azi Ion si Vasile au inceput sa asculte si ei, maine tot satu' e emo si plange, raspoimaine se lasa si rad de pokemonii care au descoperit de el mai tarziu. Asa e la orice formatie/ muzica. Trust me]

Cat despre parerea mea despre aceasta idee, este ... ceea ce ma asteptam sa faca. Serios. Mda, sa fie fani, fara numar, fara numar, si-n alte tari. Si sincer, din partea mea pot sa faca ce vor: ei se fac de ras, nu eu. Bine, ne fac de ras natia, dar, pana la urma, toti is oameni! Iar daca cei ce fac misto de ceilalti romani, bagandu-i in aceeasi oala cu manelistii, nu pot decat sa le zic ca sunt niste prosti.

Mda, "Refrenul primei manele în engleză" [“We run away/ no place to stay/ With my true love/ one summer day”, “Fugim/ N-avem unde sta/ Împreună cu iubirea mea într-o zi de vară”]: haideti, mai, recunoasteti, genul asta de versuri sunt la mare moda in alte tari, iar daca se mai baga si pe ritmuri arabesti-grecesti e combinatia fatala 22 Or sa zica "vai ce misto e, ma las de emo!" 22

Ganditi-va mai intai ca EI, ceilalti europeni, NU cunosc nimic din ceea ce ne enerveaza pe noi la manelisti, NU s-au saturat de muzica lor. Or sa se intample si asta, dar mai incolo. Iar apoi ganditi-va si la alte panarami puse in topurile din europa si faceti diferenta; vor fi sau nu apreciate? >.> [dar cred ca singurii care isi vor da seama de ce bat campii sunt cei ce asculta muzica rock 22 sau cel putin asa cred ca vor intelege >.> (adica vreau sa zic sa comparati versuri rock cu altele pop, sa zic. Ia, ziceti si voi, nu vi se par neinspirate? Macar unele daca nu toate. Ziceti si voi ca nu vor accepta cei ce asculta asa ceva si manelele >.> - ma refer la cei din afara tarii, ce nu au crescut/ emigrat din Romania, cei ce n-au aflat dinainte de ele]

Deci, in concluzie [pentru ca stiu ca am scris unele lucruri care nu prea aveau legatura cu subiectul ^^" Sorry, it couldn't be helped ^^" ], eu zic ca vor avea succes in europa 22 [si nu, nu ascult manele, ci metal, asa ca nu va ganditi la altceva >.> ]. Dar da, si eu spun ca este o aiureala totala ceea ce fac, dar sunt aproape sigura ca ceilalti le vor primi, le vor asculta, le va placea, se vor satura, le vor alunga; cum e cu tot ceea ce apare peste noapte, cu versuri de telenovela, cu ritmuri 'voioase'. Totusi, cred ca grecii le vor respinge 39

Scuze ca am aberat mai mult decat trebuie in unele locuri.

[si cu asta, mi-am batut propriul record la post-zilla ^_^ ]



Răspunsuri în acest subiect
Manea in engleza - oh god... - de Zvingli - 27-08-2008, 03:07 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Lye - 27-08-2008, 04:29 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de WhiteSnake - 27-08-2008, 08:28 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Nidryne - 27-08-2008, 09:01 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Games Master - 28-08-2008, 08:44 AM
RE: Manea in engleza - oh god... - de seeergiu - 28-09-2008, 08:00 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de JavaLeen - 29-09-2008, 04:05 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de ღ ஜ♥ Black~RoSe ♥ஜ ღ - 29-04-2009, 09:02 AM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Midori - 29-04-2009, 10:00 AM
RE: Manea in engleza - oh god... - de nemo-chii - 30-04-2009, 06:50 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Annya - 01-05-2009, 02:52 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de ryuichi_alexa - 10-06-2009, 01:09 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de chibiko - 11-06-2009, 11:10 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Topaz - 14-06-2009, 01:15 AM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Nya. - 23-06-2009, 06:55 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de mikaru - 23-06-2009, 07:45 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Summer - 12-07-2009, 01:14 AM
RE: Manea in engleza - oh god... - de Grella. - 15-01-2011, 10:29 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de SnowFlake. - 15-01-2011, 11:14 PM
RE: Manea in engleza - oh god... - de KarinaD - 16-01-2011, 12:14 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)