Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nedreptati si Altele

#9
Da si eu am o colega care o stie toata scoala si e cea mai apropiata de directoare, defapt de ambele. Vai ca are medie mare, cea mai mare si e printre cei mai buni. Ok, am priceput asta, dar totusi mai sunt si altii care sa straduie si lupta, dar pe aia nu ii baga in seama. Daca e vorba de o activitate, repede x [nu ii dau numele] hai vin-o sa ma ajuti cu urmatoarele chestii si nu baga in seama ca dorea altul sa ajute. Ca totusi toti avem dreptul de a ajuta si a participa la organizarea diferitelor evenimente.
De exemplu anul acesta se facea ceva de Craciun, iar superba noastra profa de muzica a refacut corul si mie si lui colega'mea nu ne-a mai spus nimic si nici ca ne-a mai anuntat cineva -> caci am facut parte din corul scolii. X a stiut tot si normal ca s-a implicat, iar noi am aflat abia undeva cand nu mai aveai ce face. sau profa de fizica care avea nevoie de ajutor cu nu mai stiu ce chestie, colega'mea s-a oferit, dar repede profa "nu ,lasa mai bine ma ajuta x" Ei da hai. Parca suntem toti egali.
Poti sa te zbati si sa raspunzi si tu de vreo 10 ori corect ca tie nu iti pune 10 din prima, dar ei ii pune ca deh, e vedeta prin toata scoala. Nu am nimic cu ea, uneori mi-e si mila la cat de solicitata e, dar ar putea lasa si pe altii si sa zica si ea "Doamna, uitati ca vrea y sa va ajute." dar ea nu.

Oricum aceste nedreptati vor exista mereu in scoli si nu se poate schimba asta oricat de mult doresti. Ca daca ii spui la un profesor aceste vorbe imediat iti neaga totul si spune ca suntem egali. Hai sa nu ne ascundem dupa deget ca nu suntem prichindei de gradinita ca sa credem ca tot ce zboara se mananca -.-"
[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
Nedreptati si Altele - de Flash - 13-12-2011, 08:46 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Daria - 14-12-2011, 08:39 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Flash - 17-12-2011, 12:02 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Evvie. - 15-01-2012, 07:17 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Ana - 16-01-2012, 10:55 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Evvie. - 19-01-2012, 03:52 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Rose ^^ - 17-01-2012, 06:35 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Amy :3 - 17-01-2012, 10:38 PM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de MiraA - 22-01-2012, 12:10 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Nirv - 22-01-2012, 01:39 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Lia - 22-01-2012, 03:46 AM
RE: Nedreptăţi şi Altele - de Azazel - 28-02-2012, 09:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)