Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mikami Teru

#4
Mikami Teru?!

Oh, doamne! Trecand peste faptul ca la inceput am fost complet fascinata de Yagami Light, de inteligenta si perspicacitatea lui, cat si de forta lui de deductie perfecta - poate, prea perfecta dupa parerea mea - Mikami a reusit sa ma fascineze prin intentiile si gesturile sale pure. Cum sa va spun? Eu l-am vazut pe Mikami ca fiind un tip deosebit, cu un suflet bun care dorea sa ajute pe cei din jur; se baga singur in bucluc pentru a le salva pielea altora. Era un tip calm si rational. - asta am crezut in prima instanta. Recunosc, mi se parea absolut adorabil. Era dragut, poate putin mai dragut decat Light. Insa, apoi a inceput sa ma ingrozeasca mintea lui bolnava, setea pentru dreptate si faptul ca il idolatriza pe Kira. Nu puteam sa vad cum e asa schimbat, cum scria cu sete in acel caiet, avand ochii rosii, si cum afirma cu atata impacare: „Eliminat!" Light la folosit pentru ca un lucru stia sigur: Mikami, din obsesia lui nebuna, va fi atat de naiv incat il va urma pe Kira pana la final. Si asa a si fost. Nu mi-a venit sa cred cum urma orbeste toate ordinele lui, gandind pur si simplu ca asta e voia lui Kira, iar el trebuie sa o implineasca, cum il numea „Dumnezeule", si mai ales reactia sa calma cand Light afirma, incoltit, faptul ca nu il cunoaste pe Mikami. Cu toate astea, tot el a facut acea mica greseala, a actionat fara permisiunea lui Kira, acest lucru ruinandu-l. In concluzie, am fost putin dezamagita de ceea ce a devenit dupa ce a intrat in posesia caietului. Probabil ca de aici vine partea aceea „malefica". Altfel nu-mi pot explica. Mi-as fi dorit ca Mikami sa fi sfarsit altfel..
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Răspunsuri în acest subiect
Mikami Teru - de Kyouka_Suigetsu - 19-10-2008, 09:37 AM
RE: Mikami Teru - de Lye - 19-10-2008, 11:04 PM
RE: Mikami Teru - de Niska - 29-12-2011, 12:47 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)