Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pacatul sufletului meu...

#6
janyne mss mult pt comm :* uite si nextul:D

Capitolul 6


Am mai inghitit inca o data in sec nestiind ce sa spun.
-Eu…vreau…vreau sa beau o cafea.
Nate a inceput sa rada de indata ce mi-a auzit cererea, desi nu era ceea ce s-ar fi asteptat sa spun.
-Bine, dupa cum am spus…noaptea asta fac tot ce vrei. Ce zici sa mergem la o cafenea din apropiere?
Brusc mi-am amintit ca Chaty inca era in club si nu era frumos sa o las balta.
-Si Chaty?...am intrebat eu cu o voce joasa.
Nate m-a luat de mana si mi-a facut semn sa il urmez. Am intrat in club si ne-am indreptat la masa unde se aflau ceilalti. Nate s-a apropiat de Kyle si i-a soptit ceva la ureche,dupa care s-a apropiat de mine si m-a luat de mana.
-Chaty, o rapesc pe Jess pentru restul serii. Te superi?.... a spus Nate cu un zambet inocent pe fata.
-Nu-ti face grij frumoaso, te duce u acasa…a spus Kyle inainte sa o lase pe Chaty sa raspunda.
-Aa…nu,nu ma supar! Vorbim maine Jess…
Am pupat-o pe Chaty si i-am salutat pe baieti dupa care am plecat impreuna cu Nate la o cafenea din apropiere.
Eu am comandat un ness dublu, iar Nate un capucino.
-Si…te deranjeaza daca vreau sa stiu mai multe despre tine? a spus Nate incercand sa rupa tacerea apasatoare dintre noi doi.
-Nu, de ce m-ar deranja. Poti sa ma intrebi orice.
Multumit de raspunsul meu, Nate a inceput sa imi puna o multime de intrebari. Ce imi place sa fac in timpul liber…ce flori prefer…ce mananc cel mai des…ce muzica ascult...
-Bun..pai sa vedem. Cand am putin timp liber imi place sa citesc sau sa ies sa ma plimb ,Imi plac foarte mult trandafirii rosii si negri ,cel mai des mananc salata cu merluciu si ascult rock…uneori si bluese. Altceva…
Nate,uimit de rapiditatea cu care i-am raspuns la toate intrebarile s-a apropiat de miane si mi-a cuprins barbia cu mana lui dreapta.
-M-ai am doar o singura intrebare simpla. Te-ai putea indragosti de mine?
Mare mi-a fost norocul ca nu am baut cafea in momentul in care mi-a pus intrebarea deoarece m-as fi innecat sigur.
-Asta nu e o intrebare normala…adica nu are logica!
-Ba din contra …e simpla si la obiect.
-Cam prea la obiect….nu crezi?
Nate si-a sprijinit capul de dosul palmei si a inceput sa ma priveasca fix.
-Pana si tacerea e un raspuns.
Avand intentia sa scap cat mai repede de comentariile lui, mi-am dat ochii peste cap, prefacandu-ma ca nu am auzit ce a aspus.
-Ce zici sa ne plimbam? Aici e aer inchis.
Nate a zambit discret dupa care s-a ridicat de la masa si mi-a intins mana ,avand intentia de a pleca. L-am luat de mana, iar dupa ce a platit consumatia am iesit amandoi din local.
Am inceput sa ne plimbam printr-un parc din apropiere timp de o jumatete de ora, dupa care , a inceput sa-mi fie frig. Nu i-a trebuit mult lui Nate sa observe, asa ca a propus sa mergem la el la hotel si sa vizionam un film.
-Mai bine nu. E tarziu si probabil maine ai un program incarcat.
Nate s-a oprit in fata mea si a zambit discret.
-Esti sigura ca programul meu e cel care te face sa eziti?
Mi-am ridicat privirea ,neintelegand la ce se refera.
-Ce altceva? am spus eu nedumerita…
-Pai atunci e bine pentru ca maine nu am nimic de facut asa ca pot sa pierd toata noaptea cu tine.
Am inghitit in sec dupa care am dat afirmativ din cap.
-Ok atunci, fie!
Am putut sa-I citesc pe fata ca era satisfacut de raspunsul meu, chiar daca era unul pe jumatete hotarat.
Nate m-a luat de mana si am traversat strada deoarece hotelul era pe partea cealalta la aproximativ 50 de metri de parc.
Cand am ajuns la hotel, Nate a luat cheile de la receptie si am urcat la etajul cinci, deoarece acolo era camera lui. Cand am intrat mi-am dat seama ca nu e o simpla camera ci e un apartamant. Camerele erau imense iar luxul nu lipsea deloc.
Nate mi-a luat haina si a pus-o pe cuier dupa care s-a dezbracat si el, fiindca era destul de cald. A deschis un geam apoi mi-a facut semn sa ma asez.
-Frate…mor de foame! A spun Nate in timp ce incerca sa caute telefonul.
Mi-a dat un meniu din care sa aleg ce vreau deoarece avea de gand sa comande prin room service.
-Amm…stii nu imi e…
-Stiu ca ti-e foamne!
In unele moment mi-as dorii sa nu ma mai intrerupa, dar avea dreptate…eram moarta de foame.
Dupa ce m-am hotarat ce vreau sa mananc, Nate a comandat dupa care a mers in cealalta camera sa se schimbe in ceva mai comod.
Am inceput sa privesc haotic prin camera si sa ma minunez de patul imens din camera ,care era acoperit cu o cuvertura din matase alba.
Cand Nate s-a intors in camera unde ma aflam eu am obsercat ca purta o camasa alba incheata la un singur nasture si o pereche de jeansi de culoare neagra.Avea in mana un sarafan negru de matase, pe care l-a aruncat pe pat , langa mine.
-Inceraca-l…
Tipul asta chiar a luat-o razna?...Cum se asteapta sa port asa ceva de fata cu el?..
-Al cui e sarafanul…Am intrebat eu facand aluzie la faptul ca lui nu i s-ar potrivi.
-Nu e al meu stai linistita…e al suririi mele.
-Si ce cauta sarafanul surorii tale aici?
Nata a inceput sa rada.
-Si ea a fost la concert, dar pentru ca in Danemarca are o firma importanta a trebuit sa plece imediat dupa ce s-a terminat concertul. Initial ar fii trebuit sa doarma in camera mea, iar cand a plecat a uitat sarafanul.
-Cum o cheama pe sora ta?
-Maia, e mai mare cu doi ani decat mine ,dar cred ca sarafanul o sa iti fie bun.
Mi-am ridicat capul spre el privindul oarecum nedumerita.
-Sunt bine asa…nu ma deranjeaza.
-Fii serioasa, tocurile de 15 centimetri si fusta mulata nu cred ca sunt foarte confortabile.Poti sa te schimbi la baie sau in cealalta camera.
Intr-un final am acceptat sa port sarafanul , asa ca l-am luat si am mers la baie sa ma schimb. La fel ca si restul apartamentului baia era imensa si exagerat de luxoasa.
Sarafanul imi venea foarte bine asa ca mi-am dat jos si pantofii si am mers in camera.Mi-am lasat hainele pe un scaun si m-am asezat timida pe pat, in timp ce Nate scotocea printre dvd-uri sperand sa gaseasca ceva care merita vazut.
De indata ce a gasit un dvd care i-a starnit interes s-a intors cu fata spre mine.
-Ce zici daca ne-am uita…l…la…
S-a oprit brusc in momentul in care a vazut ca port sarafanul.
-Iti vine mai bine decat as fii crezut.
[Imagine: sam-dean-2.gif]




Răspunsuri în acest subiect
Pacatul sufletului meu... - de Lussya - 01-09-2011, 07:51 PM
RE: Pacatul sufletului meu...(16+) - de Lussya - 02-09-2011, 10:36 AM
RE: Pacatul sufletului meu...(16+) - de Lussya - 04-09-2011, 07:15 PM
RE: Pacatul sufletului meu...(16+) - de Lussya - 07-09-2011, 12:38 PM
RE: Pacatul sufletului meu...(16+) - de Lussya - 16-10-2011, 10:25 AM
RE: Pacatul sufletului meu...(16+) - de Lussya - 12-11-2011, 12:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ochii tai sunt oglinda sufletului meu Mina-chan 18 9.030 20-02-2012, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Note pe portativul sufletului Unia 13 7.721 10-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Paralizia sufletului. Abbeh. 18 8.943 14-07-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Andrei.
  Cioburile sufletului meu. Trioxide chocolate.۩ 1 2.525 25-05-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Muzica sufletului meu ..Chris. 32 17.062 10-05-2011, 09:15 PM
Ultimul răspuns: Rinnie
  Heroina sufletului - Return to innocence LivingInYourLettersMikela 0 1.784 16-08-2010, 11:59 PM
Ultimul răspuns: LivingInYourLettersMikela
  Muzica sufletului(SasuSaku) Alexi 48 55.674 14-07-2009, 02:33 AM
Ultimul răspuns: Mitzuke.
  Masca sufletului Small_pink_dragon 10 6.168 19-06-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: Small_pink_dragon
  Umbra Sufletului ( Iluzia Perfectiunii ) [+15] Little Star 2 3.367 12-08-2008, 11:11 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)