Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Manwha

#6
Am descoperit manhwa din gresala, dar pana acum am apucat sa citesc cateva din acest gen, majoritatea sunt inca ongoing, dar am terminat de citit Crazy girl Shin Bia - mi-a placut idea cu fata ce calatoreste in timp, e puternica si incearca sa isi gaseasca un loc in acea noua lume. Acum astept capitole noi din Bride of the water god - iubesc stilul autorului si povestea e captivanta; Goong - e un pic dusa la extrem povestea, mai ales intrigile regale, dar fazele amuzante sunt chiar geniale, personajele principale sunt epice; Lost in London si webtoon-ul Noblesse care sunt despre vampiri, sincer in Noblesse putem spune ca sunt creaturi cu puteri speciale pentru ca nu prea se hranesc cu sange... si cred ca mai era ceva, dar nu imi amintesc... 10
Cat despre alte manhwa, am mai incercat Vampire Boyfriend, Advent of Snow White of the Hell, She's scary, New Sexy Simpleton, The Sexy Simpleton si The Guy Who Will Give a Kiss for 5000 won, dar m-au plictisit amarnic... poate voi incerca sa le termin, dar sunt slabe sansele, grafica e buna, dar povestile sunt prea plictisitoare si complexe intr-un fel in care te plictiseste ... my point of view.
Inca nu am gasit nimic foare si extraordinar de captivant pe planul manhwa in afara de cele enumeate care sunt fie shojo fie shonen ... me want something more interesting!!! But meh, I'll still search! Smile
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Manwha - de Aylin - 01-08-2011, 03:46 PM
RE: Manwha - de Panzer - 01-08-2011, 08:24 PM
RE: Manwha - de Liar - 01-08-2011, 09:58 PM
RE: Manwha - de Flash - 09-09-2011, 06:24 PM
RE: Manwha - de yaoi maniac - 10-09-2011, 11:04 AM
RE: Manwha - de mariska - 10-10-2011, 11:03 PM
RE: Manwha - de Miauti - 28-10-2011, 10:04 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)