Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anatomia lui Grey

#11
Oh, ador serialul ăsta. Am început să mă uit la el mai mult din plictiseală, nici nu mă gândeam că are să-mi placă atât de mult, dar după primul episod pe care l-am văzut am rămas like " mai vreau ! " :]]
Îmi place faptul că, deşi Meredith e în prim plan, toate personajele sunt, oarecum, în centrul atenţiei şi li se prezintă vieţile. Se îmbină viaţa personală cu serviciul, iar asta mi se pare fascinant; personajele sunt complexe, fiecare unic în felul lui, fiecare cu concepţiile lui, fiecare cu prostiile lui.
Meredith e o tipă pe cinste, îmi place că uneori îmi pare că e sâsâită - îmi place asta, mă face să mă simt mai bine :]] -, dar uneori e enervantă, pentru că ezită, pentru că e nehotărâtă, pentru că nu se încrede în propria-şi persoană. Se ceartă, se împacă, se ceartă, se împacă, ei, asta e ea şi Derek o iubeşte aşa cum este : - ?.
Izzie e un personaj interesant, dar mi-ar plăcea să treacă peste Denny, pentru că, ei bine, eu nu-l plac, iar Alex tocmai i-a declarat iubirea lui - în sezonul cinci - şi ea îl vede pe Denny, îl atinge şi alte cele, lucru care mă disperă. Vreau numai să plece spre lumina aceea, s-o lase pe Izzie să trăiască în linişte cu Alex - pe care-l ador, btw -. Am observat că pune suflet pentru prea mulţi pacienţi, lucru care-i este nefavorabil, dar, în fine, asta-i ea.
Cristina e ciudată ! Ciudată într-un mod care-mi place, pentru că spiritul ei competitiv întrece orice măsură. Se zbate pentru a învăţa ceva nou şi-mi place că e oarecum răutăcioasă şi că îşi numerotează stagiarii, nu le spune pe nume. Gen " 3, care e Lexie Grey, parcă ", etc.
Callie e un personaj interesant şi, în sezonul cinci, e prietenă la cataramă cu Mark Sloan, like " suntem prieteni, mai facem şi ceva din când în când ". Mi s-a părut puţin amuzant când bărbatul acela a lovit-o în nas şi Sloan a ajutat-o să-şi repare nasul.
Lexie Grey e un personaj destul de .. ăă, oarecum şters, idk. Îmi place că acum are ceva treabă cu Sloan şiii a fost ciudată faza aceea în care i-au scos lui Sadie apendicele - ei, asta dacă reuşeau fără să cheme rezidenţii - şi când se tăiau unul pe altul, lucru care mi s-a părut F O A R T E ciudat, în ciuda faptului că totul era pentru a învăţa.
Personajele masculine au farmecul lor, toanele lor, promisiunile făcute şi nerespectate/încălcate - ca Sloan care i-a promis lui Shepard că nu se atinge de "little Grey" şi, totuşi, a făcut-o :]] -.

E un serial pe cinste, îmi place tare mult. Cred că pentru niciun seriale nu aş fii stat trează până la unşpe', însă ăsta e pur şi simplu genial. - mă face să-mi doresc să fiu chirurg :]] -



Răspunsuri în acest subiect
Anatomia lui Grey - de Pucks - 27-02-2010, 10:15 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Crazy~Tenshi - 10-07-2010, 03:54 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Adelayde - 01-09-2010, 10:36 AM
RE: Anatomia lui Grey - de Tox - 14-03-2011, 01:35 AM
RE: Anatomia lui Grey - de DeDal N. - 14-03-2011, 08:12 AM
RE: Anatomia lui Grey - de Alle - 23-04-2011, 11:54 AM
RE: Anatomia lui Grey - de ~Space-Bound - 29-07-2011, 11:28 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Dufresne - 12-08-2011, 08:38 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Ralucel. - 13-08-2011, 07:13 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Mad Hatter - 23-08-2011, 09:51 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Abbeh. - 01-09-2011, 10:33 AM
RE: Anatomia lui Grey - de Juliette - 12-11-2011, 11:34 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Ryuu - 05-12-2011, 01:34 PM
RE: Anatomia lui Grey - de Unia - 30-01-2012, 11:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)