Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala

#6
Despre scoala pot spune ca e folositoare, cum a-ti spus cu totii, insa invatamantul romanesc e foarte prost aranjat si foarte multe materii inutile Unele materii ar trebui sa existe doar la anumite profiluri specializate nu la toate profilurile. De ex Fizica ar trebui sa fie doar la un profil specializat si sa faca fizica doar cine vrea sa ajunga mari ingineri, fizicieni etc. Sau Chimia ar trebui doar la profilurile de medicina. In plus Melancholy are dreptate. Nu ar trebui sa ne puna sa invatam si sa memoram pe deasupra sute si mii de formule. O situatie care a fost la mine in liceu la Matematica La geometrie ar fi trebuit sa memoram ca robotii cateva zeci de formule iar la partea de algebra, niste calcule cu cifre astronomice, nu aveai voie cu calculator de mi-a luat o buna parte din timpul tezei.
Materia mea preferata a fost biologia. Am avut si niste profesoare foarte bune. materia pe care am urat-o cel mai mult, desigur Matematica. Acum am terminat scoala si ce bine ma simt. Abia astept sa dau si licenta si sa scap. Mai am cateva zile apoi "adio scoala" masterul nu il mai fac. Sunt pluictisita pana peste cap de atata scoala Smile



Răspunsuri în acest subiect
Scoala - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:59 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)