Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yu Yu Hakusho

#5
Kuwabara.Intalnire cu nabadai

Pe strazile pustii ale capitalei,cei doi adolescenti se grabeau sa ajunga la apartamentul ultimului membru al echipei.Era o noapte destul de linistita,aproape infioratoare.Botan statea foarte aproape de Kurama,incercand sa il tina de mana.Din cauza mersului incet al fetei,roscatul era nevoit sa o traga dupa el.Brusc,dintre doua blocuri a iesit un domn,ce mirosea a alcool de la zece metri.Ochii lui negri au fixat-o pe Botan,in timp ce se apropia de ea.Cu o miscare brusca,acesta a apucat-o pe adolescenta de umar,strangand-o cu putere.Insa Minamino s-a pus in fata ei,apucandu-l pe barbat de mana.
-Daca vrei sa mai apuci rasaritul,indeparteaza-te de ea.
Vazand ochii reci ai tanarului,barbatul s-a dat cativa pasi in spate,dupa care a inceput sa fuga.Rasufland usurata,fata a vrut sa multumeasca,insa a observat cu stupoare ca roscatul era deja la o distanta destul de mare de ea.Aceasta si-a pus mana in cap,incercand sa gaseasca o explicatie la acest lucru:cum a putut Kurama sa parcurga o asemenea distanta in mai putin de un minut?Dandu-si seama ca in orice moment poate sa intalneasca o alta persoana care avea cine stie ce intentii cu ea,adolescenta a inceput sa fuga,incercand sa se apropie de baiatul care ii luase apararea intr-un mod eroic.
Dupa zece minute de mers,cei doi au ajuns in fata unui bloc.Cu miscari usoare,au urcat scarile,indreptandu-se spre etajul patru.Ajungand in fata unei usi de culoare inchisa,Botan a inceput sa bata.Vazand ca nu i se deschide,a avut geniala idee de a se impinge cu putere.Insa chiar atunci cineva a apasat pe clanta,facand-o pe fata sa intre cu capul in perete.Roscatul si-a acoperit gura,abtinandu-se sa nu rada.In fata fetei,se afla un baiat destul de inalt,ce era imbracat intr-un sort galben.Frumusetea nu era punctul lui forte,insa prietenia si loialitatea de care dadea dovada completau toate acele lucruri.Parul lui portocaliul era ciufulit,in timp ce ochii ce aveau o nuanta de caprui o priveau pe tanara adolescenta ce se chinuia cu greu sa se ridice.
-Kuwabara!Ce bine ca te-am gasit!Avem o mare problema?
-Intrati.Sora mea nu este acasa...habar nu am pe unde bantuie.
Cei doi au patruns in living,asezandu-se pe canapeaua ce avea o nuanta de kaki.Casa nu era foarte incarcata,insa era aranjata cu bun-gust.Baiatul a adus trei cutii de suc,pentru a-si racorii musafiri insetati.In timp ce roscatul ii dadea detaliile despre noua lor misiune,azuria s-a apropiat de acvariul asezat pe masuta din sticla.Nefiind atenta,aceasta a pus ambele maini pe marginea taioasa.Daca Minamino nu o impingea,greutatea obiectului putea sa o raneasca.
-Botan!La ce te gandesti?Numai prostii ai facut azi!
-Surpriza!Botan nu gandeste niciodata!O sa ma omoare Shizuru!Ma duc sa ma imbrac...si tu incearca sa nu mai distrugi ceva.
Fata si-a pus mana la ceafa,razand intr-un mod inocent.Roscatul s-a asezat pe canapea,sorbind din cutia de suc.Nu putea sa nu se gandeasca la bestia care vroia sa puna stapanire pe orasul lor.Pentru a-l invinge,echipa trebuia sa fie completa.Stia ca Hiei va venii,asa facea intodeauna cand realiza ca baietii nu se descurca fara ajutorul lui.Insa brusc o vedea pe tanara,care putea in orice moment sa strice totul,datorita neglijentei.Dupa catvea minute,in living a aparut Kuwabara,ce purta o uniforma albastra,asemanatoare cu cea purtata in licee.
-Sunt gata.Sa mergem la Yusuke.Trebuie sa il convingem.
Cei doi au aprobat din cap,dupa care au parasit apartamentul.Pe drum,adolescentii masurau strazile cu privirea,incercand sa gaseasca bestia.Se stia ca este un baiat blond.Insa ca de obicei,azuria era cea care ii incetinea.De data asta,statea in fata unui magazin,privind rochiile din vitrina.Baietii au fost nevoiti sa se intoarca din drum,pentru a-si lua prietena din acel loc.Dupa aproximativ o jumatate de ora,trio-ul a ajuns in fata apartamentului lui Yusuke.Chiar cand au vrut sa bata,usa s-a deschis,facandu-si aparitia brunetul.
-Da tu de unde ai stiu sa venim?Ai puteri de medium?Intreaba Kuwabara parand foarte ganditor.
-Ce prost esti.Am auzit glasul pacostei de la zece metri.
Botan isi puse mana in sold,gandindu-se la cine a facut referire adolescentul.Insa cand a vazut zambetele de pe fetele celorlalti,a realizat ca ea era cea despre care se vorbea.Suparata,a vrut sa intre in apartament.Insa a reusit sa se impiedice de piciorul detectivului,cazand pe holul lung.Yusuke si-a dat cu palma peste frunte,dupa care a ridicat-o de brat.
-Bruta ce esti!Fi mai bland ca mine!Eu sunt asa firava!
-Esti asa prostuta!Ce mai vrea Koenma de data asta?
Baietii s-au retras pe balcon,pentru a putea discuta in liniste.Ramanand singura,Botan s-a indreptat spre camera brunetului.Intodeauna a vrut sa stie ce se ascunde in acea incapere.Dormitorul era o camera nu foarte mare,insa destul de dezordonata.Patul mare era acoperit cu lenjerie verde,in timp ce podeaua era acoperita cu diferite obiecte de imbracaminte si cutii de bere.In timp ce se uita,privirea fetei a fost atrasa de o cutie mica,asezata pe unul dintre dulapioare.Insa aceasta era inchisa cu o cheita.Nervoasa ca nu isi poate satisface curiozitatea,a aruncat cu obiectul in perete,reusind sa sparga vaza ce se afla pe traiectoria cutiei.Auzind zgomotul,brunetul si-a dat cu palma peste frunte.
-Nu se poate...am lasat-o pe aiurita aia singura in casa.
Intr-o fractiune de secunda,datorita vitezei incredibile,baiatul a pasit in dormitor.Vazand-o pe adolescenta cu cioburile in mana,a simtit cum sangele incepe sa ii fiarba.De pe podea,azuria il vedea cum se inroseste la fata.Crezand ca face un lucru bun,a luat paharul cu apa ce era asezat pe dulap,aruncandu-il pe fata.
-Ce dracu faci?Intreaba acesta tipand.
-Te-am vazut cam rosu...si am crezut ca ai febra.Am facut-o lata,nu?
Roscatul a luat-o de mana,facand-o sa dispara din raza vizuala a brunetului.In acele momente,era in stare sa o arunce pe geam.Insa acum aveau lucruri mai importante de facut decat sa faca pace intre doi zapaciti,care la urma urmei,aveau acelasi caracter exploziv.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Yu Yu Hakusho - de Lye - 04-07-2008, 10:33 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Strawberry Ice - 04-07-2008, 10:46 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Maou - 06-07-2008, 08:47 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de bastard_in_love - 07-07-2008, 04:30 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 07-07-2008, 07:48 PM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 16-07-2008, 02:50 AM
RE: Yu Yu Hakusho - de Lye - 31-07-2008, 12:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yuyu Hakusho-fic: Road to celebrity! SakuyaRena 1 3.488 09-05-2008, 09:53 PM
Ultimul răspuns: SakuyaRena


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)