Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand Dragostea Distruge(18+)

#3
Ok, în primul rând m-a deranjat estetica capitolul; e varză, fără supărare, iar asta îngreunează cititorul. Ai multe puncte de suspensie, iar după semnele de punctuaţie se pune space:
" -[space]Te rog,[space] nu face asta.[space] Te rog,[space][trebuia să pui semnul exclamării din moment ce exprimai disperarea ei.] l-am implorat printre lacrimi si suspine[virgulă] dar era surd in fata rugamintilor mele.[space] Oh[virgulă] Doamne ajuta-ma sa rezist! " - uite câte observaţii am avut de făcut într-o frază. :]
Mai lucrează la estetică, serios şi încearcă să pui spaţiul acela după semnele de punctuaţie, pentru că lucrarea ta - mă rog, capitolul - va arăta mult mai aerisit şi mulţi vor citi cu o plăcere mai mare. Descrierea a fost bunicică, dar se putea şi mai bine şi spun asta pentru că eu nu am simţit ce simţea ea, am dedus din toate replicile ei pline de disperare. Ca idee mă atrage, sincer, deşi la început când am văzut ceva cu vrăjitoare nu-mi surâdea şi voiam să ies; am citit totuşi şi nu regret. Acţiunea a decurs normal, având în vedere că ai început direct cu acele scene, deşi cred că ai fii avut câteva puncte în plus în ochii mei dacă începeai cu scena în care el "o răpeşte", insă e foarte bine şi aşa, fiecare cum simte. : )).
Măi, relativ e bine, aş mai scrie eu câte ceva, dar trebuie să plec. Mă întorc când postezi capitolul doi şi îţi voi mai lăsa acolo o părere mai detaliată decât asta.
Baftă mai departe ! >:D<



Răspunsuri în acest subiect
Cand Dragostea Distruge(18+) - de Crissu'Blacker - 29-06-2011, 09:13 PM
RE: Cand Dragostea Distruge(18+) - de Me_Samy - 29-06-2011, 10:54 PM
RE: Cand Dragostea Distruge(18+) - de Abbeh. - 30-06-2011, 08:28 AM
RE: Cand Dragostea Distruge(18+) - de Mel.C - 30-06-2011, 04:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.302 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Cand se naste dragostea... ...:::sweetcandy:::... 1 2.284 30-05-2009, 01:39 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)