Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Juramant de Sange

#2
Pai,deoarece ati venit cu atat de multe pareri(:zuppy02:)Va aduc si capitolul 2,care sper sa fie mult mai bun ca primul,si imi pare rau ca e cam scurt.A,da,si va rog sa nu aruncati cu rosii din prima,sunt cam noua in domeniu:

Capitolul 2
S.O.S---Totul a luat-o razna
Derek trecu abatut pe langa mine,si se intinse langa Cloe.El ii lua mana intra ei.Ceva din privelistea asta imi provoca...o tristete profunda.Simteam inaintrul meu o stare ciudata,de parca am pierdut un lucru important din viata mea.Doar ca...acum doua minute imi batusem joc de el si ma jucam cu inima lui,iar acum ma comportam ca un copil de gradinita careia i-a fost furata acadeaua de un copil mai mare.Si mai puternic.Acel copil mai mare era chiar Cloe.Ciudat...Nu Cloe mi-a furat viata,ci invers,insa eu eram cea ranita profund...’’Esti sigura ca nu exagerezi?Macar un pic?Adica,te rog,ranita profund?Poate mofturoasa,dar chiar asa,ranita profund?E aberrant sa zici asa ceva!’’.Bine,official,imi urasc vocea interioara!Adica,daca nici vocea din-nauntrul meu nu ma prea place,atunci chiar ca sunt sigura pe lume!’’Ai grija,iar aberezi!’’.Oare inebuneam?Adica nu orice om normal aude voci suparatoare!Daca ceea ce auzeam eu era vocea mea interioara,trebuia sa-mi spuna ceva placut,incurajator!’’Dar cine a zis ca sunt o simpla voce interioara?Nu draga,sunt maim ult de-atat!Nu sunt o chestie care iti face pe plac mereu,ca slujitorii tai!Sunt cu mult mai mult de-atat!Sunt mai buna de-atat!Adica,oricine si orice e mai bun ca tine!Dar,revenind la subiect,eu sunt constiinta ta!As vrea sa pot spune `incantata de cunostinta` dar nu prea pot,deoarece nu-i o chestie prea imbucuratoare intalnirea cu tine!De asta poti sa fii sigura!Oricum,chiar daca te plac sau nu,e spre datoria mea sa-ti dau un sfat,asa ca...Uite ce trebuie sa faci!Sau cel putin ce ar trebui sa faci!Da-te batuta!Recunoasteti vina!Oricum se va afla,odata si odata,n-ai cum sa impiedici asta,si stii prea bine!Daca recunosti acum,poate n-o sa fie asa duri cu tine!N-ai alta solutie!Sau ce,crezi ca nimeni nu va afla ca chiar inainte de incoronare ai drogat-o pe Safira(asa-i,adevarata Safira)ai sedat-o ca sa-si piarda memoria si ai lasat-o pur si simplu pe lumea din suprafata,fara niciun sprijin?!’’...Toate astea i se invartira prin minte.A inebunit?Nu,daca ar fii inebunit,probabil ca ar fii facut o prostie pana acum!Se simtea ametita...Numai putea sta pe propiile picioare...Tot ce-si mai aminti era ca Derek s-a aplecat deasupra ei,si i-a soptit ceva la ureche,insa nu reusi sa-si dea seama ce.Probabil era vorba de un ‘’Te simti bine?’’ insa nu,mai tarziu avea sa-si dea seama ca el i-a spus ‘’Te-am prins!’’ si cea ce urma,eei bine,veti afla mai tarziu!
`
| ~ |
Intr-un final,am deschis ochii.OK,nu se putea spune ca totul a fost un vis,sau mai bine zis,un cosmar,deoarece...Aia nu era camera mea.Cel putin,asa credeam.M-am ridicat in maduva oaselor,si am fost socata sa vad cat de slabita eram.Dar am continuat sa merg,deoarece,asa cum spunea tata,’’Esti o adevarata luptatoare!’’.Bine,nu era chiar adevarat,defapt,eram foarte sensibila si neajutorata,dar asta doar cateodata,pentru ca uneori pot fii...o nenorocita.Cuvintele Georgianei imi rasunau in cap tare si clar.O picatura se lasa sa-mi cada.Nu putea fii un vis,simteam aceea durere in sufletul meu...Georgiana nu mai poate face parte din viata mea.Chiar eu am indepartat-o...Dar nu puteam sa continui sa bocesc,trebuia sa fiu puternica,si descopar...unde ma aflu.Pentru ca clar nu ma aflam in vila mea uriasa de pe Square Central.M-am uitat mai bine in jur.Era o priveliste pur si simplu infricosatoare!Peste tot pe pereti se aflau poze si portreturi cu mine!Desi nu parea sa semene identic cu mine.Adica,corpul era al meu,dar infatisarea era diferita.Fata din poze(deoarece am ajuns la concluzia ca nu eram eu)avea un par mai lung ca al meu,si era de un roscat foarte aprins.Nu puteam fii eu,pentru ca eu eram o blonda,si nu m-am vopsit niciodata,si in caz ca o voi face,nu m-as vopsi roscata nici moarta!Desi nu-mi statea chiar rau...’’Cloe,concentreazate!Nu esti aici ca sa faci observatii inutile!Nici nu stii de ce esti aici!Descopera!Cerceteaza!Investigheaza!’’.Bine,ultimul cuvant nu se potrivea asa de bine,adica,nici politai nu sunt,si nici Sherlock Holmes!De Watson nici nu mai spun...Oricum,chiar ca trebuie sa descopar multe...Asa ca Det. Cloe isi continua ‘investigatia’!Hmm,ochii erau ai mei,de un negru patrunzator,dar era ceva diferit la ei.Erau fara mila,reci...Ultima data cand m-am uitat in oglinda ochii mei erau blanzi si prietenosi.N-are nici stilul modei.Ce-i cu rochia aia?Unde naiba a gasit-o ,la Second Hand cu 1$ ?Bine,lasand la o parte asta,mai erau si alte poze,care nu le-am vazut in viata mea!Zau,asa!Ceva imi atrasese atentia.Era o hartia mototolita.Am ridicat-o incet,si am reusit sa descifrez ce scria in ea:
“Draga Safira...Sau ma rog,Mira,Cloe,cum ai vrea tu sa te numesti!Sunt sora ta!Stiu ca poate o sa ti se para ciudat,nici nu stiu daca-ti amintesti sau nu!Dar nu conteaza,cand vom fii din nou impreuna o sa-ti explic toata povestea!Scriu mesajul asta in graba,ca EL sa nu-si dea seama.Asculta bine!Trebuie sa ma salvezi!Gaseste,Vegheaza,Asigureaza,Salveaza!Da-ti seama!
PS:Nu poti avea incredere in nimeni,mai ales in omul care spune ca te iubeste!Sa nu-l crezi pe EL!”
Era asa ciudat...Si ma rog,cine dracu’ era “EL”.Putea fii mai clara!Si ce-i cu numele astea?Mira,Safira...Si chestia asta cu:Gaseste!Vegheaza!Asigureaza!Salveaza!...
Cu un sigur lucru sunt de-acord:Nu poti avea incredere in nimeni!’’Mai ales in tine,mesaj stupid!’’.
_________________________________________________________________________________
''Adevarul este frumos, nici o indoiala… dar la fel sunt si minciunile.''Dar cred ca tu stii mai bine,nu-i asa,Safira?



Răspunsuri în acest subiect
Juramant de Sange - de Crissu'Blacker - 26-06-2011, 10:38 PM
RE: Juramant de Sange - de Crissu'Blacker - 27-06-2011, 11:59 AM
RE: Juramant de Sange - de Crissu'Blacker - 07-07-2011, 12:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.922 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  [Naruto] Sange rece ca gheata-Parodie EnzeruHaRoze 1 2.597 14-09-2012, 10:06 PM
Ultimul răspuns: Alisha
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.275 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Iubire imbibata in sange ***Sayu*** 1 2.120 03-04-2012, 08:34 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Contur de sange [+16] Papple 2 2.160 21-02-2012, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 2.051 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Dragoste si/pentru sange [vampires] Ichigo. 1 2.248 02-07-2011, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 20.009 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Dublu V+Sange= ? [+18] Dark Heart 6 4.335 04-03-2010, 07:50 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Ingeri si sange Bloody_Alice13 23 12.641 31-10-2009, 12:00 AM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)