Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana

#29
Bau bau hug.

Asaa... Subiectele la romana? Foarte simple. Chiar mai simple decat ma asteptam O.o.
Mai ales ca textu'-suport era un basm. Adica fara expresivitate artistica, comentarea unor versuti, figuri de stil & so on.
Chiar si asa, destui de la mine din scoala au avut greseli stupide, gen: "ficele" (cu un singur "i") sau faza cu substantivu' in vocativ.

Eu cred ca am facut destul de bine. Voi cam cate randuri ati scris la compuneri? La noi o venit o tanti care stampila foile si ne-o zis ca nu e prea bine sa depasim 15 randuri (colega mea de banca a scris o pagina O.o). Eu 20-25 de randuri, cam asa. Da' am mai uitat si eu sa scriu multe faze la argumentare gen numaru' magic 3 sau formula mediana...
Singura chestie de care mi-e cam frica: am avut ff multe taieturi (randuri intregi). Sper sa nu depuncteze prea mult -_-.

Anyway, sa curga la toti numai note bune si foarte bune! hug
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU



Răspunsuri în acest subiect
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana - de Ada - 22-06-2011, 03:34 PM
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana - de anime_addicted - 22-06-2011, 07:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica Ke$ha 32 19.774 30-07-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: mellolo
  Bacalaureat - Limba & Literatura Romana Ke$ha 0 3.693 11-11-2010, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)