Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Midnight Waltz

#4
Hey:-h
Yay, fic nou!

De obicei nu prea citesc ficurile de la inceput, deoarece nu intotdeauna am rabdare sa urmaresc pas cu pas intreaga poveste, si deoarece am intotdeauna acea frica de a nu mai putea sa citesc o continuare, dar am mare incredere in voi, si ador capitolele lungi.

Nu pot sa spun nimic cu privire la idee deocamdata, inceputul este destul de promitator, avand in vedere faptul ca este un fic cu vampiri, un subiect adorat si adoptat de milioane de oameni. Singura chestie ciudata a fost faptul ca, dupa o simpla intalnire de seara si cateva cuvinte ambii au putut spune cu certitudine "o/il iubesc" un lucru destul de rar. Dar totusi, acea pasiune a existat si presupun ca fost si mortala( sau nu?)

Cat despre alternanta personajelor in capitol, sincer, la inceput m`a deranjat enorm. Cand am ajuns la jumatatea capitolului am inceput sa o percep ca pe un joc menit sa`mi atraga atentia, si care facea povestea chiar mai interesanta. Ai putea, totusi, sa pui un pic de spatiu intre paragrafele cu pricina, ar fi mult mai usor de citit.

Modul tau de a scrie este cu siguranta aparte, si cred ca am observat o combinatie intre stilul caracteristic timpului nostru, si o nota de poezie, care contrasta superb:
Citat:- Oh, dar cerule cum sa numesc oare, aceasta floare ce in intunericul rece al inimi mele rasare?
Daca as fi trait intr`o alta era, chestia asta m`ar fi dat gata. Acum, insa...e altceva.

Am gasit si greseli de tastare. Pure greseli de tastare pe care nu le mai amintesc, si cateva cratime uitate. Pot doar sa presupun de unde provin, deoarece mi se par destul de familiare. Folosesti cumva un program? Asta mi`a venit in minte imediat ce am aruncat o privire asupra greselilor.

Deci Catherine...banuiesc ca n`o sa moara, doar e personaj principal, si personajele principale nu mor ( doar Vali;))), o sa astept cuminte sa ad ce se intampla.

Multumesc ca ne`ati adus o noua poveste, si spor la scris>:D<
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Midnight Waltz - de Lucifer - 27-05-2011, 09:49 PM
RE: Midnight Waltz - de AkyraUnknown - 27-05-2011, 10:30 PM
RE: Midnight Waltz - de CHOCO - 27-05-2011, 11:01 PM
RE: Midnight Waltz - de Dark Blue - 27-05-2011, 11:31 PM
RE: Midnight Waltz - de Katniss - 29-05-2011, 10:41 PM
RE: Midnight Waltz - de BuBuLiNa - 31-05-2011, 11:20 PM
RE: Midnight Waltz - de BloodyInnocence - 08-06-2011, 12:42 AM
RE: Midnight Waltz - de Katniss - 08-06-2011, 08:47 PM
RE: Midnight Waltz - de Dark Blue - 08-06-2011, 09:54 PM
RE: Midnight Waltz - de Yaoi Queen - 11-06-2011, 12:11 AM
RE: Midnight Waltz - de Lucifer - 06-01-2012, 09:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 38.213 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Midnight Drama Queen 23 10.222 26-08-2011, 06:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)