Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Venus-Roseta vs Dragonz Eyez

#14
M-am gandit sa dau si eu un coment (imi place tema, ador natura ^^, pacat ca o tot omoram si apoi asteptam sa reinvie la loc) inainte sa se inchida topic-ul (avusesem impresia ca e alt duel si na *dat ochii peste cap*).
Prima fotografie, unghiul este bine ales din punctul meu de vedere. Cam neclara, dar stiu cum este cu pozele noaptea. Crengile au iesit superb, au prins o nota de mister in modul in care le-ai fotografiat. Culorile sunt minunate, le ador. Nu sunt tipatoare, sunt pale, ceea ce ma face sa-mi placa si mai mult poza. Acea casa e bine prinsa, parca e un peisaj de la tara (daca chiar este :]]) sau ceva mai... medieval (parerea mea). Soarele e tare frumos... cum arunca flacliile lui... e genial! Imi place si cum e prinsa acel deal... Imi aduce aminte de orele in care priveam campiile si muntii (cred ca incurc peisajele) din masina. E melancolica si totusi captivanta poza. Logic ca nota e 9, doar pentru simplul fapt ca se putea si mai bine decat atat.

A doua fotografie
este neclara, calitatea ei lasa de dorit cat de cat. Culoarea plantelor, a ierbii, mai bine zis verdeata si floarea au iesit sterse, iar aici ma refer la culoare. Ungiul este bun, dar neclaritatea ei... strica ungiul si peisajul ales pentru fotografiat. Copacii au iesit superbi, dar sunt pusi in umbra din cauza jumatatii de jos a pozei. Da, e mai greu uneori sa prinzi toate culorile mai ales din cauza aparatului/telefonului, insa, cum am mai zis, intotdeauna e loc pentru mai bine. Culorile sunt bune, dar nu foarte bune, ceea ce e pacat. Puteai sa faci mai multe poze (incercand sa le faci din acelasi unghi si din ungiuri diferite daca nu vroiai sa schimbi peisajul ales) si s-o alegi pe cea mai buna pentru ca te asigur ca daca incercai de mai multe ori (daca ai incercat sa stii ca nu-mi cer scuze, dar intotdeauna e loc pentru mai bine 78) iti reusea, reuseai. ^^ Te-ai bagat mai bine in tema decat prima lucrare, dar si un copac, pamant, deal si etc. e tot natura. ^^ Nota 6-7.

Succes ambelor concurente!
[edit] Stiam ca uit ceva, nu va ambalati din cauza celor doua concurente. Pentru ca au incalcat regulile n-o sa fie pus si votul lor. Nu va agitati. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Dragonz Eyez - 14-04-2011, 12:26 AM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Rain - 14-04-2011, 09:31 AM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Maria - 14-04-2011, 11:46 AM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Rain - 14-04-2011, 12:06 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Ladd Russo - 14-04-2011, 12:08 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Tweety - 14-04-2011, 03:07 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Daria - 17-04-2011, 03:00 AM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Nixu - 18-04-2011, 01:41 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Ang. - 19-04-2011, 09:45 AM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Ana - 19-04-2011, 12:48 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de yaoi maniac - 19-04-2011, 01:44 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Kayla. - 19-04-2011, 02:31 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de MaDy^^ - 19-04-2011, 04:17 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Addeh - 19-04-2011, 04:39 PM
RE: Venus-Roseta vs Dragonz Eyez - de Rose ^^ - 19-04-2011, 07:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)