Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Durarara!!] Durarara!!

#10
DRRRRRRRRR!!

Anime-ul asta...l-am vazut in doua zile, cam dupa o saptamana dupa ce s-a terminat si mi s-a parut genial. Povestea e prea tare, e originala si e super funneh. I meand who doesn't like Shizu-chan screamin' ? Iar Izaya...Izaya e cel mai tare om care a avut vreodata cu cuttit in mana si nu l-a folosit deloc.

Mi-a placut foarte mult la el ca s-a concentrat pe mafie in cel mai normal mod posibil [no blood for Mikado, no rapes for Kida]. Cadrul e absolut genial, mai ales ca eu personal nu stiam nimic despre Tokyo [now za first place I'll visit will be Ikebukuro ]. Cred ca cel mai mult mi-a placut monologul lui Mikado de la inceputul primului episod, pe care l-am inteles abia dupa ce-am vazut toata seria. E pur si simplu genial anime-ul asta, din cauza lui am invatat inclusiv primul meu caracter japonez, "ra", ラ, in katakana. Era o vreme in care scriam "デュラララ!!" pe banci la scoala si ma dadeam mare ca stiu japoneza .

Personajele sunt absolut geniale...Geeeniaale! Preferatul meu cred ca este...Orihara Izaya. La inceput, prin primele episoade si dupa ce vazusem some tru fan art cu Izaya, nu mi se parea asa de extraordinar. Dar dupa faza cu telefonul tipelor alora [cum sa te apuci sa sari pe telefonul altuia si sa razi ca un nebun? you just gotta be Izaya-like] nu mai puteam de ras, deci eram like OMFG, tipul asta e prea geeenial. Shizuo...parca si Shizu-chan iz mah fav. Just can't stop lovin them allll. Shizuo imi place in primul rad pentru parul blond si pentru tigara din bot, apoi pentru modul in care urla. Mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc cum urla "Izayaaaa!" si ridica semnele de circulatie cu totu'. Iar triunghiul maniaco-amoros dintre Mikado, Kida si Sonohara e prea genial, mai ales ca astia trei se lupta ca prostii intre ei. Adoor atitudinea lui Mikado, faza cu telefonul ala [i mean just raise yo phone in za air an za world is at your feet] si cu toata ameteala aia cu mesajele etc. e prea truu [just call meh when you're dead, smth like that]. Kida...Kida e blond. Daca e blond se subintelege ca arata misto, ca are chef de misto si de fete misto. Copilu' asta ar putea fi definitia mistoului.s Iar Sonohara...tipa m-a cam scos din sarite, dar ador tipele cu sabii so she's amazin' too. Cat despre Celty si Shinra, astia doi sunt pur si simplu prea freaks cu relatia lor cu tot.

Muzica este absolut minunata, e buna de ascultat oricand si oriunde; e vesela, e noua si e tipica anime [adica tipica cul]. Grafica e absolut minunata, iar motocicleta aia iz just so cul.
Si sa nu uit. Faza cea mai tru, cul, geniala, mega-extra-ultra absoluta a fost aia cand Simon in tranteste pe Izaya cat colo de reclama aia imensa sau ce-o fi pe care scria LOVE iar Izaya se duce acasa vanat. Discutia lor a fost prea adevarata. So Durarara!! Rullllllz!



Răspunsuri în acest subiect
Durarara!! - de nolazy - 07-02-2010, 01:03 PM
RE: Durarara!! - de Teh - 07-02-2010, 01:21 PM
RE: Durarara!! - de Mitzuke. - 07-02-2010, 02:44 PM
RE: Durarara!! - de fumoffuf - 09-02-2010, 05:54 PM
RE: Durarara!! - de Elusive wolf - 14-02-2010, 01:13 AM
RE: Durarara!! - de SooMin - 03-03-2010, 08:44 PM
RE: Durarara!! - de Flaw - 09-07-2010, 02:59 AM
RE: Durarara!! - de OneSkyCloud - 27-03-2011, 11:48 PM
RE: Durarara!! - de βεκi - 28-03-2011, 08:52 AM
RE: Durarara!! - de Sayuuki - 14-04-2011, 08:46 PM
RE: Durarara!! - de DeDal N. - 18-04-2011, 02:02 PM
RE: Durarara!! - de Mao. - 11-03-2012, 09:57 AM
RE: Durarara!! - de Saravis - 13-03-2012, 05:18 PM
RE: Durarara!! - de Agrona - 12-05-2013, 11:28 AM
RE: Durarara!! - de Lokke - 12-05-2013, 01:01 PM
RE: Durarara!! - de Juwels - 17-05-2013, 09:55 PM
RE: Durarara!! - de Crazy~Tenshi - 17-03-2014, 11:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)