Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

<Fara Titlu>

#2
Vreau sa-mi pastrez locul asa ca dau edit dupa ce termin de citit!

Edit:

Asa cum am spus, am dat edit ( sau dau ). In primul si in primul rand cifrele ( 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ) se scriu in litere ( unu, doi, trei, patru... ). Astfel textul arata mult mai ingrijit. In al II-lea rand, chiar ar mai trebui sa pui descriere, deoarece am senzatia ca ea nu exista ( desi sunt constienta ca este ceva ). Vei vedea ca daca mai adaugi, deja se schimba foarte mul ( in bine ). In al III-lea rand, grabesti foarte tare actiunea. Ai putea sa o domolesti cu niste descriere. Deasemenea ai fi putut sa ne dai niste amanunte cu peisajele pe care le-a vazut in drum spre casa sau sa ni-l descri mai mult oe Daisuke. So... ar cam trebui sa ai mare grija la greselile de tastare, deoarece sunt intr-o cantitate destul de mare. Dupa ce ai scris capitolul si esti pe cale sa-l postezi mai corecteaza-l o data, sigur ca nu vor disparea toate greselile, dar cel putin o parte considerabila, da. Am impresia ca nu prea te descurci cu virgulele, ai tendita sa le pui pe unele unde nu le este locul, asa ca ai mare grija, ok?
Cam asta este tot... sper sa ma anunti cand pui next-ul, ok? Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Răspunsuri în acest subiect
<Fara Titlu> - de Mabzibu - 23-03-2011, 03:35 PM
RE: <Fara Titlu> - de MooN. - 23-03-2011, 03:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gheata patata(titlu nedefinit) AyumiHamasaki 4 3.521 27-04-2011, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyumiHamasaki
  [Titlu nedefinit] Yoko-sama 2 2.639 10-04-2011, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Yoko-sama
  Vise spulberate[drama,romance,actiune. *titlu nedefinit*] Ichigo. 8 5.997 05-03-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.854 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Tinerete fara batranete si viata fara de moarte! [parodie] bastard_in_love 1 3.569 03-10-2008, 08:05 PM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)