Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My yaoi oneshots.

#22
In sfarsit neeext:*:*
-ܔܓܜRin - Mersi, sweetie. Vor fi scene, dar nu chiar detaliate, m-am hotarat sa fac shounen-ai.. scrie si in primul capitol. Mersi mult de apreciere, sper sa nu te dezamagesc cu acest next x.x
-MusicxD- Mersi, sweety.. chiar nu vazusem greseala:D
-MilcşeicCuCiocolată- Twina>:D< mda, nu era legat dar ii era frica sa plece, sau poate ca nici nu voia:> vei vedea in acest capitol.
-Metal A.- Am incercat sa tin cont de sfaturile tale, acum astept sa imi spui daca am progresat. >:D<
-KawaiiS- Mda, nici eu nu l-as vedea asa, tocmai asta am vrut sa faca ficul special ;;)
________________________________________
Lectura placuta:
Capitolul II

Am auzit cum usa s-a deschis. A scos un scartait enervant, si si-a facut aparitia Kabuto. Il uram pe tipul asta! A incercat de atatea ori sa imi puna bete in roate. Era catelul fidel al lui Orochimaru. Acesta trece pe langa mine aruncandu-mi o privire dispretuitoare. Imi pun mainile in san si il privesc pe sub ochi zambind arogant. Ma amuza faptul ca tipul se credea atat de tare. Am scos limba, si am inceput sa chicotesc. Nu m-a mai bagat in seama, si s-a indreptat spre masa mare din mijlocul camerei strigandu-l pe Orochimaru. Acesta isi face aparitia in camera si masurandu-l din cap pana in picioare pe Kabuto.

- De ai venit?
- L-ai prins pe vierme? spune el aranjandu-si ochelarii si zambind discret
-Nu ii spune asa! Si da, l-am prins.
-Si ce ai de gand sa faci cu e…doamne, Orochimaru! Ce e cu creioanele astea? Ii faci schite lui..
-Taci!striga orochimaru, asa de tare incat ma face si pe mine sa tresar. Ii pune mana la gura si il da rapid afara pe Kabuto.
-Ma vei cauta cand te vei plictisi..

Orochimaru inchide repede usa, si ma priveste cu subinteles. As fi vrut sa il intreb de ce m-a adus aici, dar imi era prea frica de raspunsul ce ar putea sa mi-l dea. Mi-a spus din nou sa raman aici, asa ca m-am facut comod pe canapea. Speram ca cei din satul meu sa ma caute. Defapt, nici eu nu stiam unde sunt. Pe masuta din sticla din fata mea, am vazut cateva carti si reviste. Am luat la intamplare una dintre ele si am inceput sa o rasfoiesc. Mi-am dat seama ca erau romane de dragoste foarte siropoase. In carte am gasit un biletel. L-am despaturit si am inceput sa citesc.

„ Draga Kabuto,

Am sa plec sa lupt impotriva echipei 7 si lui Kakashi, profesorul lor. Vreau sa il prind pe Sasuke si sa ii spun ce simt pentru el.Voi face orice ca Sasuke sa ramana cu mine. Daca vezi pe cineva din satul frunzei ca vrea sa intre sa nu ii lasi. Trimite si cateva trupe. Dper ca planul sa mearga. ”

Am scos un zgomot mirat. Orochimaru voia sa stau cu el? Pur si simplu nu puteam sa cred. Oare visam? Mai intai are o casa foarte primitoare, deseneaza, citeste romane de dragoste si acum vrea sa stau cu el in casa? Poate nu am inteles bine mesajul. Dar la ce se refera prin plan? Din cate vad sunt foarte bine pazit. Scot un oftat.

-Ia-ti pijamaua asta pe tine! striga barbatul aruncandu-mi o pijama. Ridic o spranceana si il privesc cu dispret.
-Hm, orochimaru.. imi poti raspunde la o intrebare? ii spun eu zambind ironic
-Ce fel de intrebare? ma intreaba ferindu-si privirea. Devenea vizibil din ce in ce mai agitat.
-Ce e cu scrisoarea?
Se intoarce brusc spre mine. Vazand scrisoarea, face cativa pasi rapizi si mi-o smulge din mana.
-Aici e patul tau, spune el aratandu-mi spre un dormitor.

Iau pijamaua si plec. Mi-am dat jos pantalonii ramanand in boxeri. M-am uitat spre usa. Aveam impresia ca cineva era langa mine. Mi-am pus pantalonii de pijama albastrii si mi-am dat jos bluza.

-Ce bine iti sta in albastru!

In camera si-a facut aparitia Orochimaru. M-a tras spre el si a inceput sa imi sarute gatul si a pus stapanire pe buzele mele. I-am raspuns sarutului, nu aveam cum sa nu o fac. Si-a pus o mana pe spatele meu, in timp ce cu degetele de la cealalta mana imi mangaia pieptul gol. Aveam impresia ca il urasc, ca este cel mai mare dusman al meu, dar defapt eram chiar indragostit de el. Saruturile sale erau atat de tandre, iar buzele atat de moi!

A plecat in cealalta camera, lasandu-ma sa ma imbrac in continuare. Am stins lumina si m-am asezat in pat. Nu puteam sa dorm, era si normal. Imi aminteam iar si iar de el, de saruturile lui, dar cum puteam uita de bilet si de intrebarile lui Kabuto?
Noaptea a trecut asa de greu, si in sfarsit e dimineata! Am iesit din camera mergand aproape cu ochii inchisi spre living. Am constatat ca noul meu coleg de casa era acolo, mult mai matinal decat mine.

-Sa iti dau un suc?
-Da, mersi. I-am raspuns eu, iar el mi-a inmanat paharul cu suc. Cand mainile noastre s-au atins, am inceput sa rosesc iar inima imi batea tare.

Am plecat inapoi in camera, si m-am schimbat in hainele mele. Cu acordul barbatului, am iesit afara si m-am plimbat pe cararile satului sunetului. Toata lumea se uita ciudat la mine si ma arata cu degetul, asta pentru ca toti stiau ca sunt rapit de Orochimaru. Am intrat intr-un fel de padurice.

-Sasuke, Sasuke! Ma striga cineva mai mult soptit.
-Cine esti?
-Eu, Kakashi!

Am mers spre el. Voia sa ma ia inapoi, dar eu am refuzat cu desavarsire. Imi punea tot felul de intrebari. Dar nu puteam sa ii povestesc ce se intamplase… Atunci, Kakashi m-a luat in brate punandu-mi mana la gura. Eram rapit din nou! Oh, frate, zici ca eram o papusa. Ajuns inapoi acasa, eram cu gandul doar la Orochimaru. Eram sigur ca ma cauta, ca se mai gandeste la mine. Dar daca nu? Voiam cu orice pret sa ma intorc, dar acum eram prins intr-o casa. Daca ieseam afara erau peste zece gardieni pusi sa ma pazeasca, iar tot clanul ANBU era gata de lupta, in caz ca veneau iar cei din Sunetului.
Cea mai reuşită semnătură.



Răspunsuri în acest subiect
My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 06-03-2011, 12:27 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Rinnie - 06-03-2011, 12:28 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Icsdeee. - 06-03-2011, 12:44 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Addeh - 06-03-2011, 12:44 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 07-03-2011, 12:25 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Rinnie - 07-03-2011, 12:39 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Addeh - 07-03-2011, 12:40 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Icsdeee. - 07-03-2011, 06:54 PM
RE: My yaoi oneshots. - de ..Chris. - 07-03-2011, 08:39 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Mayaa - 08-03-2011, 06:40 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 08-03-2011, 10:52 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Icsdeee. - 08-03-2011, 10:53 PM
RE: My yaoi oneshots. - de MiraA - 09-03-2011, 12:28 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Addeh - 09-03-2011, 11:38 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Rinnie - 09-03-2011, 12:16 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 11-03-2011, 01:11 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Addeh - 11-03-2011, 10:17 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Rinnie - 11-03-2011, 03:09 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Icsdeee. - 12-03-2011, 04:23 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Lust. - 12-03-2011, 08:54 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Rain - 12-03-2011, 09:13 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 15-03-2011, 10:14 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Addeh - 16-03-2011, 10:57 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Rain - 16-03-2011, 05:09 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Icsdeee. - 17-03-2011, 05:33 PM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 19-03-2011, 02:16 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Ichigo. - 23-03-2011, 12:47 AM
RE: My yaoi oneshots. - de Miss Serenity - 03-04-2011, 03:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.147 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.516 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.696 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Yaoi Queen`s oneshots [*YAOI*] Yaoi Queen 21 24.968 16-01-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Mikarulove`s Oneshots [yaoi] mikarulove 1 2.882 30-11-2009, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Luzer


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)