Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petala Ratacita..

#1
Hey people....scuze pentru ca am cam absentat de la zuppy , dar stiti voi cum e cu scoala >_> ma rog , absurd, sa incepem poveste ; este un nou fic , daca e SasuSaku sau nu , va trebui sa cititi pentru a afla..in fine (mi-am imbunatatit abilitatile la scris ^_^) gata cu vorbaria , trecem la scris:

Disclamer:Nu detin nici unul dintre personajele din seria/manga-ul/doujinshi-ul/fanmade-ul Naruto.

Sakura’ s P.O.V
Ploua.Picaturile reci lovesc brutal sticla ferestrei mele.Nu-mi vine sa cred ca a incercat sa faca asta…de l-as putea ura.Mmmm…in regula ,ma numesc Sakura Haruno si peste o saptamana voi implini saptesprezece ani , o vai ce bucurie..! De m-as putea bucura si eu , nu doar ceilalti, totusi eu inca nu inteleg de ce a trebuit sa faca una ca asta?De ce?De ce? Mereu imi pun intrebari aiurea la care nici macar nu gasesc raspunsul.Da , pun pariu ca vreti sa stiti despre cine e vorba; ei bine este un baiat pe nume Sasuke Uchiha .Dupa ca ma lasat noaptea plangand pe o banca rece in mijlocul noptii, a mai si incercat sa cucereasca Satul Frunza .Stiu ,suna ciudat, si , da, sufar.A-a-a , am uitat un detalui important, a incercat sa ma ucida..complicat nu? Sa revenim, el, Sasuke , s-a alaturat celei mai "vanate" bande de criminali ninja, el impruna cu echipa lui ,Taka, au incercat acum un an de zile sa distruga satul.Batalia s-a sfarsit dupa patru zile de lupta.Am facut "pace".
Intelegerea noastra a fost :" Sasuke, poti sa il iei pe Danzo, doar pleaca de aici , iar noi, nu te vom mai deranja incercand sa te comingem sa te intorci.."
Odata ce pactul acesta a fost facut, practic eram straini.Daca-ti sti voi cat de mult l-am iubit eu pe nemernicul ala'.Pacat!Stiu mai bine ca oricine ca dragostea e dureroasa , chiar daca e dragoste adevarata.Acum ca vine ziua mea de nastere , va trebui macar sa par fericita.Of Doamne, de ce mereu ma va bantui umbra trecutului?De ce nu pot pur si simplu sa il,...sa il UIT!De ce nu poate pur si simplu sa dispara din amintirile mele!?De ce trebuia eu sa ma indragostesc eu de un criminal in mana?!Toata lumea de pe-aici are pe "cineva".Si-au impartit chiar si numele:"ShikaIno", "NaruHina", "TenJi"..si multi alti;chiar si Choji are o prietena, una chiar foarte draguta.Cine stie..poate ca mi-e menit sa fiu singura pentru tot deauna.Nu imi pot controla destinul.As vrea eu sa fie totul atat de simplu precum in filme..dar pur si simplu trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca NU e!
MY P.O.V:
Vad ca deja ati cunoscut-o pe melancolica fi frumoasa Sakura , nu-i asa? Fiind ca ea probabil ca a uitat sa isi spuna si partile bune, o voi ajuta eu putin:
Ea avea ochii verzi precum cele mai rare alge ale mari , parul ei lung , rozaliu ca o petala ratacita de floare a celui mai frumos cires din sat , este unic; tenul ei alb si fin ca a unei pretioase si scumpe perle , iar cel mai important detalui.., zambetul ei de inger, daca o vedea-i cum zambea , pur si simplu te indragoste-ai de ea.Sfioasa, frumoasa, puternica, ce altceva isi putea dorea un barbat in toate mintile?
Ei bine dupa scurtul "discurs" spus de ea, va puteti da seama de suferinta pe care a avut-o, o are si o va avea mereu din cauza lui Sas'ke.
E complicat cand iubesti in viata de orasean, daramite cand esti un ninja si toata lumea asteapta perfectiune de la tine..?E greu.Nimeni n-a spus ca e usor, doar ca ma intreb eu oare, cand esti destul de batran sa te uiti inapoi si sa iti vezi trecutul ca pe un film, oare vei fi fericit ?Oare iti va placea filmul..Asta decide timpul.
Sakura inca privea in gol pe acel geam.Statea pe intuneric.Dintr-o data, rozalia se ridica brutal din pat si se indreapta spre dulap.Isi i-a o pelerina si iese din casa trantind in fuga usa.
Ploua din ce in ce mai tare, parca incercand sa o opreasca pe mica noastra floare de cires din drum.Dar de ce?

Sakura's P.O.V

Urasc ploile, de ce trebuie sa ploua chiar acum?!Doamne , m-am saturat!Trebuie sa ma grabesc , sa ajung la timp!Hmm..ma intreb care era drumul spre satul Uchiha?Asta e!Dreata!Dupa atatia ani, inca imi mai amintesc...

* FlashBack*

-Hey, Kakashi-sensei, unde mergem?intrebasem eu curioasa..
-Pai , sti , Sakura , la intrebarea asta singurul care stie raspunsul este Sasuke.imi spuse Kakashi-sensei cu un ranjet..,nici nu vreu sa ma gandesc.
{Ce pentru Dumnezeu are si tipul asta de data asta?!Moaca lui de pervert incepe sa ma scoata in panzele albe;Cand Naruto va fi mare , sigur va fi ca el..a da, Kakashi va fi cel mai mandru >_<}
-Sakura?..Sakura? SAKURA!urla Naruto ca un animal..ce sa zic
-Huh?Naruto, baiete, NU MAI URLA!Parca esti un animal, controleaza-te macar odata..te rog??
-Da, bine..cum spui tu Sakura-chan!
-Deci..Sas'ke , unde mergem?
{Cum reuseste sa fie atat de calm..?! Parca n-ar fi fiinta umana}
-Umm..pai la mormantul parintilor mei , la intrarea Clanului Uchiha..Kakashi-sensei, la dreapta!

*EndFlashBack*

Ce vremuri!Si ce fericita eram!Echipa sapte; mereu impreuna, la bine si la greu, noi eram ca unul.Practic invincibili impreuna.Acum fiecare are drumul lui:Sasuke cu echipa lui si cu fata aceea Karin,presupun ca deja sunt impreuna;Naruto si Hinata se pregatesc de logodna ..mmm,nici odata n-am crezut ca totul se va termina astfel.Singurul lucru pe care l-as face ar fi sa spun "Imi pare rau..!"
Gata, Sakura, concentreaza-te la drum..o nu,o nu,o nu!Ceata!Grozav!Se pare ca vremea nu e de partea mea astazi;In sfarsit se zareste ceva..pare o silueta nearga,ce ?Nu se poate!S-s...

Atat pentru astazi:DDe data aceasta promit ca in fiecare saptamana voi pune un next (bineinteles daca va place) si sper sa am multe cometarii:D Si inca odata MUltumesc!

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Răspunsuri în acest subiect
Petala Ratacita.. - de Yin - 10-03-2011, 10:33 PM
RE: O raza de lumina.. - de Debb.' - 10-03-2011, 11:13 PM
RE: O raza de lumina.. - de Yin - 10-03-2011, 11:23 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Flash - 11-03-2011, 12:49 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 11-03-2011, 01:34 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 11-03-2011, 10:22 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Elyy - 11-03-2011, 10:34 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 11-03-2011, 10:49 PM
RE: Petala Ratacita.. - de MooN. - 19-03-2011, 01:58 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 14-04-2011, 07:57 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 14-04-2011, 10:32 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 15-04-2011, 11:11 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 07-06-2011, 07:19 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Rose ^^ - 08-06-2011, 07:17 AM
RE: Petala Ratacita.. - de Yin - 08-06-2011, 10:31 PM
RE: Petala Ratacita.. - de ~~~KiOko kimy~~~ - 08-06-2011, 10:56 PM
RE: Petala Ratacita.. - de Andreeea - 09-06-2011, 01:21 AM
RE: Petala Ratacita.. - de Debb.' - 09-06-2011, 05:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 20.015 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  printesa ratacita(sasusaku) cryssy 14 9.222 11-12-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  printesa ratacita(sakura) cryssy 3 3.951 14-10-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O petala de cires Yin 14 10.683 12-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)