Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

We will still be friends forever despite difficulties

#57
`Ello girls >:D< am revenit cu un nou capitol . Scuzati-ma ca am pus asa de tarziu next-ul , dar , teoretic m-am certat cu Vero :) ce sa scriu in capitol :]] . Pai , sper sa va placa . Lectura placuta si nu uitati , Parerea Voastra Conteaza ! ^^ [ uite ma ca am si motto :)) ]

We will still be friends forever despite difficulties

Capitolul VIII

Sakura:

Ce moale si pufos este aici , nu vreau sa ma mai ridic de aici niciodata . Dar stai , o nu , cat mama mea am dormit ? Imi ridic buimaca capul de pe perna moale , alba si pufoasa de pe pat . Ma gandeam eu , recunosc camera acesta uriasa , dupa parerea mea . Perna aceea moale se afla pe un pat mare , pufos , rotund , care se afla in mijlocul camerei , acoperit de asternuturi portocalii . In spatele si in fata patului se aflau doua tablouri negre cu linii oblice albe , foarte dragute acompaniat de cateva poze cu prietenii acestuia . In partea stanga se afla o biblioteca plina cu carti , reviste si toate cele , nu cred eu ca Deidara este asa de intelectual , totusi . Sprijinit de biblioteca neagra , pe parchetul maro se afla o chitara alba , se pare ca Deidara are cateva pasiuni acunse . Cine stie ce-o mai face . La aceste ganduri imi apare un suras mic pe fata . In fata patului se afla un asa zis birou , destul de lung , de o culoare castanie , foarte dragut . Intr-un colt se afla leptopul baiatului , in fata acestuia dainuind un scaun de birou negru , la prima vedere foarte comfortabil . In coltul celalat se afla un ditamai LCD si doua boxe il acompaniau , foarte dragut erau asezate , se vede ca Hotaru , mama lui Deidara are gusturi bune , nu de geaba este designer , si unul chiar foarte bun . Am si eu cateva rochii facute de ea , mi le-a darut de ziua mea , este o persoana tare dulce . Umm , cateva firicele de lumina reusec sa patrunda prin draperia maro , cu cateva modele crem pe ele . Imi intorc capul si privesc spre calendar . Acesta indica faptul ca astazi este doi mai , duminica , oh , nu , maine iar trebuie sa ma duc la liceu , dar asta nu conteaza acum ! Asta inseamna ca l-au inmormantat pe Gaara-san ! Cat bunica am dormit ? Imi iau in mana telefonul , un Touch Screen negru , cu cateva strasuri mov , "tunat" de altfel chiar de mine . Il deschid si vad ca micul ceas arata o ora destul de tarzie , unsprezece si jumatate . Sar din pat ca si arsa , imi i-au hainele de pe scaun si tuleo la baie . Dupa jumatate de ora ies din baie , aranjata cat de cat , si imi iau gentuta de pe pat . Cobor scarile acoperite de gresie si ma indrept spre living . Spre surprinderea mea nu era nimeni , asa ca am iesit in graba pe usa , in afata ochilor aratandu-mi-se o gradina uriasa de trandafiri cu un leagan si o masuta intr-un colt . Ies si din curte si ma indrept grabita spre Piata Centrala a orasului , un loc in care zumzetul oamenilor nu inceta sa se auda . I-au autobuzul o suta doi care ma ducea fix acolo , si cobor la a doua statie . Da , am mers cu transportul in comnun , si ce ? Oricum nu imi trebuie bilet , am legitimatie si oricum cunosc fiecare sofer si controlor , doar mami este patronul aici , nu ? Ies grabita din autobuz si ma indrept spre locul ales . O mireasma de flori ma imbie cu adevarat , erau florile uimitoare care se afisau la fiecare florarie . Ma ghidez usor cu ochii si observ o florarie pe care scria " Ino & Co. " , exact ce cautam . Intru val vartej in cladire si ma indrept direct spre fata de la tejghia . O i-au in brate pe blonda din fata mea , Ino , cea mai buna prietena pe care am avut-o pana acum , iar aceasta era afacerea ei , o florarie cu o gramada de sucursale . Ea nu era o angajata , era patroana , dar ii placea sa stea printre flori si sa le impacheteze . Aceasta reactioneaza imediat si imi raspunde la imbratisare . Ne salutam reciproc si ii zic ca vreau un buchet de douazeci de trandafiri rosii , cativa boboci daca se poate . M-a intrebat curioasa ce fac cu atatia trandafiri , iar eu , cu o tristete in glas i-am zis ca Gaara a murit . Aceasta s-a intristat si mi-a zis sa le transmit condoleante lui Kankurou si Temari , fratii lui . Dupa ce mi-a inmanat buchetul care , trebuie sa recunosc , arata extraordinar , mi-a zis ca trebuie sa platesc o suta douazeci de lei , dar pentru o cauza ca acesta imi va face reducere , iar eu ar trebui sa ii dau doar o suta de lei . Imi scot din gentuta portofelul si ii inmanez banii , dar inainte sa parasesc incinta florariei o intreb pe blonda daca nu cumva are o esarfa neagra . Aceasta imi da aprobator din cap si se duce pana in spatele tejghelei , de unde imi arata una , destul de frumoasa . Aceasta mi-o inmaneaza alaturi de doua orhidee , apoi imi zice ca sunt pentru Gaara . O salut grabita si ies din florarie . Astept iar un autobuz , de data acesta o suta patru , care ma v-a duce la Cimitirul Eternitatea , unde sigur a fost inmormantat , deoarece este un cimitir VIP ca sa zic asa , unde doar cei cu bani aveau norocul sa gaseasca un loc . Timp de patru statii , privirea imi era atintita pe fereastra automobilului , foarte mare , vopsit cu alb si avand o dunga portocalie la mijloc . Ah , se pare ca am ajuns si aici , si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca inca nu s-au " stalcit " micii mei bobocei de floare . Cobor din autobuz si ma indrept spre poarta cimitirului . In fata ochilor mi se inalta o biserica foarte mare de altfel , alba si cu cinci turle uriasa . Aceasta se numea " Biserica Adventista Betania " . In fata primei turle se afla o flacara , simbol al puterii si al pacii , iar pe celelate se aflau cate o cruce . Intru pe poarta cimitirului unde zaresc un preot . Ma duc la dansul si ii sarut mana , apoi il intreb daca nu cumva a avut loc o inmormantare ieri , a unui tanar ... Acesta imi aproba dand din cap si imi arata aleea pe care se afla mormantul . Merg prin locul arata de parinte , cred ca m-am invartit de vreo cinci ori in acelasi loc , dar ceea ce este important este ca l-am gasit . un mormant mare , facut din marmura alba si cu putin negru , cu o cruce imensa pe care scria Sabaku no Gaara , N:1993-D:2011 . Oh , Gaara-kun , de ce ne-ai parait acum ?Un sir de lacrimi mi se scurge pe obrazu-mi fin , alb ca spuma laptelui . Pun trandafirii pe mormant si ma asez pe langa acesta . Ce agonie , acum nu mai am nici lacrimi sa vars , dar tot ce voiam sa stii este ca te-am iubit , si inca te mai iubesc ! Sterg crucea mortuara de praful pus peste noapte , iar apoi ma uit la candela , este stinsa . I-au din gentuta o bricheta si aprind din nou lumanarea de la candela . Acum arde din nou , ce frumos este ! Asa era si flacara iubirii noastre , iti mai amintesti ? Azi este doi mai , mai stii , azi ne-am intalnit pentru prima oara in Parcul Central . Ce frumos a fost ! Sau pe doisprezece iulie , mi-ai daruit primul ursulet , care inca isi mai are locul in camera mea , si in inima mea ... Mai tii minte data de douazeci si cinci iulie ? Atunci a fost un moment mirific , primul sarut . Pentru mine a fost si mai frumos , ti-am daruit tie primul meu sarut , si am facut asta din inima . Mai stii cand mergeam pe strada si ne tineam de mana , eram asa de mandra ca sunt prietena ta ! Ne intelegeam de minune , nu am avut nicio cearta , iar tu in fiecare clipa imi aratai cat de mult ma iubesti ! Si eu te recompensam doar cu un pupic , dar iti ajungea . Toate aceste clipe frumoase , acum sunt doar amintiri ... Oare cand ne vom mai intalni , pisoias ? Deja imi este dor de tine ! Te-am pierdut pe vecie ! O lacrima mi se plimba pe fata , cazand usor pe asfaltul rece . Imi scot telefonul din gentuta si privesc la micul ceas . Este deja ora doua si jumatate , ce tarziu . Cat de mult timp a trecut . Imi pare rau Gaara , dar trebuie sa plec , dar iti promit ca vin inapoi si maine dimineata , iti promit ! Ma ridic de langa mormant si , cu pasi repezi , parasesc incinta cimitirului . Imi fac din nou o cruce bine meritata si ma indrept dinnou spre statia de autobuz . Trebuia sa ma intalnesc cu prietenele mele la ora trei , deci nu mai am timp sa merg sa ma schimb , ce pacat ! Astept autobuzul , tot un o suta doi , iar acesta nu inceteaza sa apara . Ma urc in spate si astept sa ajung la destinatie , casa lui TenTen . Dupa jumatate de ora de mers , destul de plictisitoare , ajung la locul propus . Cobor din automobil mai , mai , dar am facut asta de o gramada de ori azi . La acest gand , pe fata imi apare un suras mic , dar foarte dulce . Sun la usa , iar in fata ochilor imi apare o fata inalta , zvelta , cu ochii caprui si parul castaniu lasat pe spate , fluturandu-i frumos in urma sa . Aceasta era Ten` , una din cele mai bune prietene ale mele . Nu va puteti imagina prin cate belele am intrat cu aceasta , dar Deidara ne-a ajutat mereu , fapt pentru care ar trebui sa ii multumessc si mai mult . Tanara era imbracata cu o pereche de jeansi albastrii cu turul jos , un tricou alb cu cateva modele , iar in picioare purta o pereche de skateri albastri . Era machiata natural , cu care ii statea foarte bine . Tanara ma invita inauntru , si ce sa vezi ...

Mai , cam atat am avut de scris , stiu ca este scurt dar asta este ^^ . La greselile de tastare imi cer scuze , dar trebuie sa plec la spital si nu am timp sa le corectez . Si ca un apropo , in acest capitol nu am vrut sa fie multa boceala , dar nu cred ca mi`a iesit :"> . Ja ne dears !
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Răspunsuri în acest subiect
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 01:54 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 02-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 04-01-2011, 04:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 09-01-2011, 06:20 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 13-01-2011, 10:05 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 14-01-2011, 09:45 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 22-01-2011, 09:37 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 23-01-2011, 07:56 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de •нąкü• - 27-01-2011, 02:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 29-01-2011, 07:09 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 30-01-2011, 08:32 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-02-2011, 11:14 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 06-02-2011, 11:42 AM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 11-02-2011, 11:16 PM
RE: We will still be friends forever despite difficulties - de *ILY Yaoi Maniac* - 20-02-2011, 10:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.814 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.285 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.130 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.295 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.184 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 20.030 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie
  You and me forever [+18] Nywa 25 24.021 29-01-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.619 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Lost forever, Love me beat Crazy Person 9 5.702 23-02-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Crazy Person
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 3.006 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)