Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I

#20
The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part IV

Ne complimentam una pe alta,dar si pe baieti,care pareau ca sunt mai incantati de noi decat de bal.^.^
Neji i-a propus lui Tenten sa mearga la masa sa guste o felie din acel tort ornat ca de poveste,care atragea atentia persoanelor din sala.Tenten a acceptat invitatia,ne-au intrebat si pe noi daca dorim sa ii insotim la ospat dar le-am zis ca nu ne este foame pentru ca am mancat acasa.
-Bine cum vreti voi.Haide Tenten.
-Vin Neji.
Atunci cantecul de petrecere s-a schimbat cu unul de dans lent.Ne-am uitat cu totii la persoanele care dansau in sala.In cele din urma i-am vazut si pe Lee cu Miku dansand,dar nu prea le-am dat atentie.
Dupa ce mi-am luat privirea de la cei doi,m-am intors spre prietenii mei adevarati si spre cei carora le pasa de mine.Ma uitam la Sasuke care venea de la baieti la mine.Acesta statea in fata mea facand o plecaciune invitandu-ma la dans.
-Dansezi frumoasa mea ? -vocea lui ma intrebat intr-un fel misterios,elegant si romantic...
-Da ! -am spus cu o voce putin grabita si tremurata din cauza emotiilor...
Sasuke si-a pus mainile lui puternice si bine lucrate intr-un mod delicat in jurul taliei mele subtiri,eu i-am pus mainile mele care tremurau putin,pe pieptul lui.Si am inceput sa ne miscam lent ... ne uitam unul la altul ... imi venea sa plang de fericire,dar nu vroiam sa plang si in acea zi.
Atunci Sasuke ma tras mai aproape de el sarutandu-ma pasional.Nu ma mai sarutase asa pana atunci ... el ma saruta delicat ... dar asta nu inseamna ca nu imi placea.Dupa ce sarutul nostru infocat s-a sfarsit mi-am pus capul incet pe pieptul lui si am continuat sa dansam.Eu ma mai uitam si la ceilalti cum dansau ... ma rog dansau ca noi dar ma uitam la fetele lor ...
*Hinata se rosise aproape toata la fata,iar naruto a inceput sa vorbeasca cu ea, la sfarsit sarutand-o usor pe buze ... se purta asa de dragut cu ea.Pe acest Naruto nu l-am vazut niciodata ...
*Ino si Shikamaru dansau si vorbeau.Mai mult vorbea Ino si el o asculta ... cam aiurea.
Dar s-a rosit Shikamaru la fata.Hmm ... ma intreb ce i-a spus Ino
*Kiba si ... stai cine era fata aia ? Kiba dansa cu o fata cu parul saten putin peste umeri si lasat pe spate,intr-o rochie mov scurta si cu pantofi de aceeasi culoare cu rochia.Nu am mai vazut-o .
-Sasuke ?
-Da Sakura ? Ce este ?
-Uite Kiba danseaza cu o fata.Cine este ?
-Ea este May.S-a transferat acum o saptamana in liceu.Este cu o clasa mai mica decat noi.
-Aaa ... Stai ! De unde sti tu atatea ?
-Pai mia zis Kiba.A pus ochii pe ea inca din prima zi.De ce ? Esti geloasa cumva ?
Atunci am cam rosit ... eram doar curioasa de unde stie el atatea despre ea,nu eram geloasa ... sau eram ?
-Nu ! Sau poate doar putin.
-Nu-ti face griji nu imi place de ea.
-E bine ...
Am dansat cam jumatate de ora.Dupa care l-am intrebat pe Sasuke daca ar vrea sa mancam ceva.A dat din cap afirmativ.M-a luat de mana si am inceput sa ne facem loc prin multime.Am ajuns in cele din urma la masa.Am mancat doar o felie de tort si am baut un pahar de apa si Sasuke a mancat spaghete cu carne si a baut suc.Ma uitam dupa Tenten si Neji.Ei nu mai erau la masa.Dansau.Atunci muzica s-a oprit anuntand sfarsitul balului.Era 23:10.
Am oftat deoarece noi am mai si vrut sa stam...dar nu aveam ce face.Asa ca cei care erau la masa s-au ridicat si ne indreptam spre iesire.In curte ne-am luat la revedere de la toti prietenii nostri si am plecat spre casa mea.Pe drum ma tineam de bratul lui Sasuke.Aproape ajunsesem acasa dar imi era frica.Nu mai fusesem niciodata noaptea pe strazile pustii si infricosatoare.Ma uitam la crengile copacilor cum se miscau in bataia vantului si se asemanau unor schelete.Dar nu am spus nimic.Eram cu Sasuke si asta ma facea sa ma mai calmez.In cele din urma am ajuns,am deschis usa am intrat si l-am invitat pe Sasuke inauntru.Am inchis usa.Nici nu am apucat sa ma intorc deoarece am simtit cum nu mai avem pamant sub picioare.Sasuke ma luase pe sus ducandu-ma in camera mea si lasandu-ma usor pe pat el stand deasupra mea sarutandu-ma pe gat,pe obraji si pe gura.Mi-a desfacut fermoarul la rochia mea de "scufita" si mi-a dat-o jos.Ma studia din fiecare unghi ... Am inceput si eu sa ii desfac nasturii costumului,sa ii dau jos camasa,lasandul doar in pantaloni.Ma uitam la muschii sai bine lucrati.Era perfect.
Toata noaptea am facut dragoste.Atingerile lui ma faceau sa tremur.Nu stiu daca pentru el era prima data,dar pentru mine era.Mi-a fost putin rusine la inceput dar dupa aia am inceput sa ma obisnuiesc,chiar sa imi placa la nebunie ...
Era dimineata.Camera mea era luminata si calduroasa.Am deschis ochii.Eram in pat si stateam cuibarita cu capul pe pieptul lui Sasuke.El isi pusese mana in jurul meu.M-am ridicat incet incercand sa nu il trezesc.Mi-am dat seama ca eram cam ... goala.Atunci mi-am amintit ceea ce am facut toata noaptea.M-am dus mi-am hainele din dulap si am mers in baie sa-mi fac un dus.Mi-am prins parul intr-un coc si in timp ce ma spalam ma gandeam la noaptea de vis petrecuta cu Sasuke.Am iesit din cada mi-am luat prosopul meu roz si m-am sters,m-am imbracat cu o fustita rosie si un maieu alb cu bretele.Am iesit din baie si m-am dus la Sasuke sa vad daca s-a sculat.Inca dormea.M-am hotarat sa il las sa doarma.Doar pentru ca eu nu pot sa mai dorm asta nu inseamna ca trebuie sa il scol si pe el.Nu ?Am incercat sa inchid incet usa ca sa nu il trezesc,si m-am dus in bucatarie,mi-am luat telefonul sa ma uit cat e ceasul.Era abia 11:15.Ce bine ca este sambata si nu trebuie sa mergem la liceu.Stateam pe un scaun in bucatarie si ma uitam in gol.Imi indrept privirea catre usa din spre dormitor.In prag statea Sasuke... se uita la mine cam adormit si era doar in niste pantaloni scurti albi.A venit la mine si ma luat in brate.Parea ingrijorat ...
-De ce te-ai trezit asa de dimineata Sakura ?
-Ca nu am mai putut sa dorm.Tu de ce te-ai sculat ?
-Pai am deschis ochii si tu nu mai erai langa mine si m-am sculat sa te caut.Ma gandeam sa nu fi patit ceva.
-Aaa... -nu stiam ce sa mai spun.Ma rosisem putin ... si-a facut griji pentru mine ... ce dragut.
-Imi pare rau ca te-am facut sa te ingrijorezi pentru mine.
-Nu-i nimic.Ma bucur sa vad ca nu ai nimic.

Continuare o sa o scriu mai incolo.Sper sa va placa ce am scris pana acum.Scuzati-ma daca am mai incurcat cateva litere.^.^'
Daca ati putea sa nu imi spuneti ca am prea mult/putin dialog ati fi cei mai tari.Daca observati greseli de ortografie puteti sa mi le spuneti.Vreau sa le repar ca sa fie si mai bine.
Bye !:-h :X



Răspunsuri în acest subiect
RE: The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I - de Sakura-Sasuke - 30-12-2010, 04:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.536 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  BeyBlade: The New Beginning Matt 0 1.924 28-10-2012, 12:36 AM
Ultimul răspuns: Matt
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.249 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.232 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Love story! Laylaa 10 5.433 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  The Tale of the Red Shinigami [part 1] Liar 0 1.613 24-07-2011, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.868 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.272 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Not another love story . . . Vex 12 6.624 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.682 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)