Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Serj Tankian

#2
Ai citit pe wikipedia, nu? Ei nu sunt alternative, de altfel alternative nici macar nu se poate numi metal, desigur daca ai putin respect de sine, pot fi mai degraba incadrati in experimental/progressive metal insa nici asa, nu au un subgen anume de care apartin total.

Acum sa-l luam pe Serj separat, desi cariera lui e solo acum, muzica a ramas aceeasi, indiferent de diferentele care au dus la despartirea formatiei. Cele doua albume nu se ridica totusi complet la performantele fostei trupe, dar sunt melodii care sunt la acel nivel.

Nu o sa mai zic nimic de Serj separat, muzica lui imi place, dar discutia despre asta tot apartine unui thread despre S.O.A.D..

O sa zic doar ca pentru cei care nu stiu, a infiintat o organizatie non-profit numita Axis of Justice impreuna cu Tom Morello de la Rage against the Machine, al carui scop este de a aduce impreuna artisti, muzicieni [nu cantareti] si fanii ai muzicii pentru a lupta pentru justitie politica.

Favoritele mele de pe Elect the dead sunt: Lie, lie, lie, Empty Walls, Sky is over, Baby si Honking antelope.

Si nu e vorba de a te plictisi sau nu, ci daca intelegi mesajul sau asculti ca suna bine. Imi pare rau sa vad ce gen de fani au Serj Tankian si Soad.

Artmania is bullshit lately, anyway. Go to real concerts people xD

Ah si History, hun, daca tot deschizi thread-uri la muzica, macar fa-o cu un review decent si cu mai multe surse de informare.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
Serj Tankian - de History - 19-10-2010, 11:38 AM
RE: Serj Tankian - de Lia - 19-10-2010, 03:12 PM
RE: Serj Tankian - de Luka - 19-10-2010, 03:24 PM
RE: Serj Tankian - de History - 19-10-2010, 07:32 PM
RE: Serj Tankian - de Lia - 19-10-2010, 08:08 PM
RE: Serj Tankian - de History - 19-10-2010, 08:34 PM
RE: Serj Tankian - de Mao. - 21-01-2012, 12:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)