Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

LM.C

#4
LM.C mi s'au infiltrat in inima repede si sigur, ajungand intr'o singura zi sa urce in top'ul meu pana pe locul 2, si acolo au ramas pana azi8

prima melodie pe care am auzit'o de la ei a fost Oh My Juliet, si destul de interesant, era pe un clip slideshow stupid gen 'emo vs. visual kei' x___X oricum, cert e ca nu am vazut cum aratau ceci ce cantau melodia, dar m'am indragostit instantaneu de ea<3 si nu stiu de ce, ascultand melodia, mintea mea i'a asociat pe dragutii de Maya si Aiji cu niste rockari dark &all..21 anywayz, urmatorul lucru pe care l'am facut a fost sa aflu cine canta melodia si sa ma documentez, of course xD si cand i'am vazut..nu aratau de loc cum imi imaginasem @____@ look'ul formatiei era mult, mult, mult mai genial8 38 de Maya m'am indragostit instant, va dati seama2138

a 2a melodie pe care am ascultat'o cred ca a fost Punky Heart [din cate imi amintesc39] dar oricum, cu versurile alea, cu PVul ala, cu beat'ul ala unic si de neconfundat, m'a cucerit pe loc si inca ramane una din melodiile mele preferate..ever8

aparitia albumului Wonderful Wonderholic n'a facut decat sa ma faca sa ma lipesc si mai mult de trupa, of course xD toate melodiile imi plac extrem de mult pt ca au inconfundabila marca LM.C <3 dar cel mai mult ador Bokura no Mirai, The Midnight Museum 4 si Days8
alte melodii LM.C din top'ul meu ar fi; BOYS&GIRLS, maple leaf, 88, marbe-s, Sora Namida Iro, Yellow Beauty ^^

oh si m'am gandit sa adaug si cateva informatii generale si curiozitati despre trupa, tinand cont ca nu vad nimic de genu postat39
deci din cate stiu eu, numele trupei, LM.C e prescurtarea de la Lovely-Mocochang.Com, Moco fiind catelusul lui Maya x3
ca scurt istoric, Maya, fost chitarist al lui Miyavi in Ishihara Gundan, a fondat LM.C si e vocalistul trupei, iar Aiji, fost chitarist al trupei Pierrot, i s'a alaturat in 2006 ca si chitarist ^^ cei 2 sunt acum membrii principali ai trupei, iar pe scena sunt insotiti de alti instrumentisti pe fundal [nu am retinut numele niciunuia ^^; ]
stilul muzical adoptat de LM.C este in mare parte Oshare Kei [look colorat, versuri optimiste, melodii ritmate si pline de viata], un subgen al Visual Kei'ului, dar au si melodii care nu se incadreaza perfect in acest gen, ci sunt mai degraba o compilatie de J-rock [cum ar fi Oh My Juliet]

sii cam asta e ce mi se pare mai important din ce stiu eu despre LM.C, hope it was of some use ^^
LM.C FOREVERRR<33!
:bye:
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
LM.C - de ♣ TheBlackCat ♠ - 12-08-2008, 12:45 PM
RE: LM.C - de Kayura - 30-09-2009, 10:19 PM
RE: LM.C - de Ahmon - 15-11-2009, 09:39 PM
RE: LM.C - de A'Svear - 18-09-2010, 12:45 PM
RE: LM.C - de yaoi maniac - 19-09-2010, 12:35 PM
RE: LM.C - de Aerith - 07-11-2010, 01:13 AM
RE: LM.C - de Tenshi. - 16-11-2010, 01:15 AM
RE: LM.C - de Mao. - 16-02-2012, 09:29 PM
RE: LM.C - de Saravis - 25-02-2012, 07:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)