Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vechile obiceiuri... (Ooc & Character sheets)

#7
RE: Vechile obiceiuri... (Ooc & Character sheets)


Nume : Daisuke
Varsta: 17-18 ani
Tip de mag: Dark wind casters (si-a dat seama la 13 ani ca are puteri foarte puternice legate de vant si cu timpul a reusit sa devina si un bun mag al intunericului devenind invincibila)
Wind Casters (magi ai vantului)
Dark Magi (magi ce folosesc puterile intunericului)
Aspect : nu cred ca am gasit o poza potrivita pentru descrierea lui.Are o inaltime de 1,85 ,parul este negru si la breton cateva suvite verzi.Ochii sunt de un albastru nemaipomenit si la soare se fac verzui.Ii place sa se imbrace mult in negru si pe spate are un tatuaj cu un demon .Buzele sunt uneori rosii de parca ar fi dat cu ruj ,dar uraste cosmeticele15
Abilitate speciala: Si-a creat o tehnica speciala cu ajutorul careia provoaca un vartej puternic ca un vortex care trimite totul in iad.
Demoni pe care ii poate invoca: Demonul minciunilor,Spiritele tatalui,bunicului si al mamei sale cu ajutorul careia ii cresc puterile acestia putand sa intre in el si un inger al intunericului care sta mereu cu el si il protejeaza.
Personalitate: Este o fire mai retrasa si misterioasa.Vorbeste cand trebuie si nu ii place sa fie stresat sau agasat.Cand se enerveaza e bine de siut ca trebuie lasat singur.Tine foarte mult la iubita lui Haruka si i-a dezvaluit totul ba chiar o si invata unele tehnici.
Istorie:La varsta de 13 ani si-a descoperit puterile legate de vant parintii ascunzdu-i faptul ca si parintii lui erau magi cu asemenea puteri.A invat si si-a dezvoltat multe tehnici si abilitati.La 16 ani a scapat de un incendiu parintii lui facand un pact cu intunericu' ei murind si el fiind obligat sa-si dezvolte si abilitati intunecate.S-a antrenat din greu ca sa aiba aceasta forta neobisnuita si puternica si nu renunta pana nu isi va atinge telul. Nimeni pana acum nu a reusit sa-l infranga nefiindu-i teama de nimeni si nimic .Vrea sa se razbune pentru moarte parintilor sai si sa distruga clanu' Jurou pentru ca i-a destramat familia.
Ambitii:Sa isi dezvolte si mai multe abilitati si sa foloseasca multe tehnici secrete greu de dezvoltat sau controlat.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Vechile obiceiuri... (Ooc & Character sheets) - de IloveYuki - 23-05-2010, 12:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.068 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 22.054 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki
  Vechile obiceiuri (roleplay location) JavaLeen 40 24.594 20-09-2010, 10:59 AM
Ultimul răspuns: JavaLeen
  Black Pearl- character and story Arişică 6 6.071 17-09-2010, 06:32 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.903 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki
  Mermaids Adventures-character's descriptions Lye 10 11.553 01-06-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Evolution-character and story Himisoara. 2 3.763 24-05-2010, 01:44 AM
Ultimul răspuns: IloveYuki
  Yumeria- character's descriptions Shiva 11 11.468 21-11-2007, 09:20 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)